Chór Parafialny

„Kościół śpiewa, gdyż sama mowa nie wystarczałaby dla  modlitwy”

Josemaría Escrivá de Balaguer

Na przełomie listopada i grudnia 2010 r. w naszej wspólnocie parafialnej zebrali się Ci, którym w "duszy gra", by wspólnie stworzyć czterogłosowy, mieszany chór parafialny. Inicjatorem była s. Joanna, która po dzień dzisiejszy organizuje naszą pracę. Po raz pierwszy parafianie mieli okazję usłyszeć nas w Święta Bożego Narodzenia 2010 r. Od tamtej pory swoją obecnością ubogacamy liturgię Bożego Narodzenia oraz Triduum Paschalnego.

Do chóru należą parafianie będący na różnych etapach życia począwszy od młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz studenckiej po osoby bardziej doświadczone, w kwiecie wieku. Obecnie chór liczy ponad 25 osób. Większość z nas nie posiada wykształcenia muzycznego, jednak nie stanowi to żadnego problemu by śpiewać na chwałę Bogu i czerpać z tego radość.

Nasza praca rozpoczyna się kilka tygodni przed wspomnianymi uroczystościami i obejmuje zazwyczaj okres Adwentu i Wielkiego Postu. W miarę możliwości i potrzeby spotykamy się wówczas na próbach z podziałem na poszczególne głosy i raz w tygodniu, w niedziele w całym składzie.

Droga Siostro i Bracie! Serdecznie zapraszamy do naszego grona!