Rycerze Św Jana Pawła II

Vivat Jezus ! Totus Tuss !


Zakon Rycerzy św. Jana PawlaII w parafii św.Ap. Piotra i Pawla w Suwalkach:
Fenomen św. Jana Pawla II najwiekszego z rodu Polaków ,który zostawił wiele wskazówek jak żyć, dzisiaj wiadomo już że proroctw takich jak ,,Koścól dzisiaj w Europie potrzebuje swiadectwa wiary Polaków,,czy ,,najprostszą droga do nieba jest rózaniec i poswięcenie się Niepokalanemu Sercu Maryji,,czy,, Orędzie Papieskie - Jedno Wielkie zawołanie o pokutę bo pokuta to przygotowanie się na spotkanie z Bogiem,,.
Albo,,Świat bez Boga jest swiatem bez nadzieji i przyszłości-żyjmy Duchem Świętym wychodząc na dzisiejsze peryferie
by głosic Chrystusa.

 

I my dzisiaj Rycerze św.JPII podejmując te wyzwania chcemy iść drogą naszego Papieża,przypominając slowa i wskazówki chcemy żyć tą nauką i przypominać nauczanie św. Papieża aby był naszym orędownikiem na drodze do świętości

ZAPRASZAMY męszczyzn z naszej parafii do zasilenia szeregów Rycerstwa !

Warunki wstąpienia: -Chęć wyjścia z przeciętnosci
-Chrzest
-Zycie w zgodzie ze Stolicą Apostolską

Chorągiew przy naszej parafii dziala od 15.04.2018r i uczestniczylismy w wielu uroczystościach religijno-patriotycznych
rekolekcjach czy comiesięcznych spotkaniach.


kontakt; B. Jacek,lub ks. ProboszczZacny Bracie, Dzisiaj tj.18.10.2018r 5 Rycerzy z Suwałk ,,zdziecinniało" 

Informowałem wcześniej, że Rycerze  z Suwałk objęli patronatem przedszkole im. Jana Pawła 2 w Suwałkach. Dzisiaj z  okazji 40-lecia wstąpienia Papieża Polaka na stolicę Piotrową odwiedziliśmy przedszkole gdzie zastaliśmy ponad 100 dzieci siedzących z przejęciem i czekających na Rycerzy. Opowiedzieliśmy o Naszym Patronie porozmawialiśmy z dziećmi, zanieśliśmy prezenty i wielką torbę słodyczy. Dzieci później opowiadały rodzicom, że Rycerze są nawet fajni i zapraszają nas dalej, i odpowiadaliśmy na bardzo trudne pytania np. a gdzie są wasze hełmy   i miecze, a gdzie walczycie ilu Was zginęło. No i co ZB-cia byście odpowiedzieli?

Sprawdziliśmy także czy dzieci umieją się modlić i pięknie odmówiona modlitwa "Aniele Boży" przekonała nas, że ziarno Jana Pawła II w Suwałkach zostało zasiane i wzrasta. A zupełnie powaliła nas pięknie odśpiewana ulubiona Barka JPII razem z nami. Normalnie HICIOR !!!

Dzisiaj zostaliśmy uświadomieni, że rośnie następne pokolenie Rycerzy w Suwałkach

Dziękuję Rycerzom WR Markowi Chmielewskiemu, Pawłowi Barszczewskiemu, Piotrowi Stankiewiczowi, Karolowi Milewskiemu i mojej skromnej osobie-- niżej podpisany

Komandor Ełcki
B. Jacek Kruchelski R MB CZestochowskiej
Vivat Jezus!   Totus Tuus!

 FILM Z PRZEDSZKOLA

 

 

Spotkanie Rycerskie w Studzienicznej w miejscu w którym w 1999r po raz ostatni nawiedził i modlił się
św. Jan Paweł II- u Matki Boskiej Studzieniczańskiej.Vivat Jezus! Totus Tuus!