Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, oprócz organizowania modlitwy za kapłanów, pragnie jak najwięcej swoich członków ogarnąć formacją w duchowości małej drogi św. Teresy z Lisieux. Jak wiemy istnieje w Misji możliwość tworzenia grup w parafiach dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ponadto wszystkie osoby dorosłe, które zgłoszą się do modlitwy za kapłanów i podadzą adres elektroniczny (e-mail) mogą indywidualnie otrzymywać katechezy do osobistej formacji duchowej.

Tworzymy jeszcze jeden sposób formacji duchowej - formację dla dzieci prowadzoną w rodzinach. Rodziny, które chcą się modlić w Misji Św. Teresy mogą zgłosić się do Sekretariatu Misji z prośbą o katechezy dla dzieci. Wtedy rodzic może sam prowadzić katechezę raz w tygodniu w domu. Myślę, że taka katecheza, choć jest dla dzieci, będzie także cenna dla innych członków rodziny. Ponadto będzie jednoczyć duchowo rodzinę przez wspólną modlitwę i rozważanie duchowe. Zachęcam wszystkie rodziny z Misji, które mają małe dzieci, a nie mają możliwości uczestnictwa w grupie parafialnej, aby podjęły ten sposób formacji duchowej.

ks. Ludwik Nowakowski / Moderator Misji Św. Teresy