Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła  – 2 września 2018 r.

 

 1. Z racji dzisiejszej I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 2. Zebranie chorągwi Zakonu św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 4 września, po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Bractwa.
 3. We wtorek, 4 września, przypada 12 rocznica śmierci ks. prał. Władysława Święckiego. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek oraz I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00, a w piątek całodzienna. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W sobotę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odbywają się także Dożynki Diecezjalne w Gołdapi. Msza Święta przewidziana jest na  godz. 11:00.
 6. W następną niedzielę, Mszą Świętą o godz. 12:00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Najmłodszych prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych do poświęcenia.
 7. Siostry Terezjanki zapraszają wszystkie chętne dzieci w czasie wolnym od lekcji na zajęcia do Świetlicy przy ul. Artyleryjskiej 7. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 16.30. Młodsze dzieci kończące lub rozpoczynające zajęcia w szkole mogą być przyprowadzane przez opiekuna ze Świetlicy.
 8. W dniach 22-23 września, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a także do Niepokalanowa oraz do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

 

Bajka pt " Jest taki kwiat" w wykonaniu zespołu teatralnego " Słoneczko" 
Świetlicy im. Dzieciątka Jezus Sióstr Terezjanek. 

Bajka została zaprezentowana w ramach konkursu teatralnego 
na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Wigraszek" 
w Suwalskim Ośrodku Kultury.
 


XVI Niedziela Zwykła  – 22 lipca 2018 r. 

 1. W środę, 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy wszystkich kierowców na Mszę Świętą o godz. 18:00, po której zostaną pobłogosławione i poświęcone wszystkie pojazdy mechaniczne.
 2. W czwartek, 26 lipca wspominamy św. Joachima i św. Annę- rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności naszym rodzicom i dziadkom.
 3. Tego dnia wyrusza nasza suwalska grupa pielgrzymkowa na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą Świętą w Konkatedrze św. Aleksandra o godz. 6:00. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału, a także odprowadzenia pielgrzymów do granic naszego miasta. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę w zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Dzisiaj jest ostatnia szansa kiedy to możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. Rozprowadzane są także albumy, które podsumowują 25 lat Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a także płyty z piosenkami pielgrzymkowymi. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 5. Istnieje możliwość ze skorzystania z dofinansowania do kursów i szkoleń w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego”. W ramach projektu są udzielane „bony na szkolenie” w wysokości do 90% kosztów szkoleń, kursów i studiów podyplomowych skierowanych do osób dorosłych, które posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie lub mają ukończone 50 lat.  Więcej informacji znajduje się w kruchcie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 XV Niedziela Zwykła  – 15 lipca 2018 r. 

 1. Organizatorzy obchodów 73. rocznicy pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zapraszają do udziału w tej uroczystości dzisiaj, w Gibach o godz. 12:00.
 2. Także w dniu dzisiejszym rozpoczyna się 29. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałki do NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Wilnie. Pielgrzymka dochodzi 24 lipca. Tego dnia organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Zapisy u pani Reginy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. W poniedziałek, 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest to święto patronalne wszystkich noszących szkaplerz. Bractwo Szkaplerzne wraz z księdzem opiekunem zaprasza jutro na godz. 18:00 do Konkatedry św. Aleksandra na uroczystą Mszę Świętą odpustową z obrzędem przyjęcia szkaplerza. Zapraszamy osoby noszące szkaplerz i wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie.
 4. Wszystkie Panie serdecznie zapraszamy na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Rajgrodu. Odbędzie się ona w sobotę, 21 lipca.
 5. Wspólnota Ognisk Pokutnych w Suwałkach zaprasza na noc czuwania i pokuty w wigilię wspomnienia św. Marii Magdaleny do Konkatedry św. Aleksandra w dniach 21-22 lipca- z soboty na niedzielę. Rozpoczęcie czuwania w sobotę o godz. 19:00. Program nocy pokutnej podany jest na plakacie.
 6. Zachęcamy do zapisywania się na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Zarówno dzisiaj, jak i w przyszłym tygodniu, po Mszach Świętych niedzielnych możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. W zakrystii są do nabycia albumy, które podsumowują 25 lat Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 


XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 VII 2018R 

 1. W ŚRODE (11 VII) ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, PATRONA EUROPY.NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR LUDOBÓJSTWA  DOKONANY PRZEZ UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW NA OBYWATELACH II RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
 2. W CZWARTEK – WSPOMNIENIE SW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERTFURTU, BP, M, WSPÓLPATRONA DIECEZJI.
 3. W SOBOTĘ (14 VII) DIECEZJALNE SPOTKANIE TEŚCIOWYCH W LIPSKU. ROZPOCZĘCIE O GODZ. 10.00.MSZA SW. GODZ. 11.00
 4. DNIA 15 VII (niedziela) WYRUSZY 28 MIĘDZYNARODOWA PIELGRZYMKA PIESZA Z SUWAŁK DO OSTREJ BRAMY.
 5. 15 VII O GODZ. 12.00 W GIBACH ROZPOCZNĄ SIĘ UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 73 ROCZ. OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ.
 6. MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ W TYM ROKU PROSIMY O ODEBRANIE W ZAKRYSTII PAMIĄTEK  BIERZMOWANIA
 7. OD PONIEDZIAŁKU 2 LIPCA ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR WNOSKÓW O WYDANIE SUWALSKIEJ  KARTY MIESZKAŃCÓW, KTÓRA BĘDZIE UPRAWNIAŁA DO WIELU ZNIŻEK I PREFERENCJI, MIN. DO BEZPŁATYCH LUB TAŃSZYCH BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, WEJSCIA DO AQUAPARKU, SUWALSKIEGO OŚRODKA KULTURY. SZCZEGÓLY W GABLOCIE.
 8. ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA SIĘ NA XXVI EŁCKĄ PIELGRZYMKĘ PIESZĄ NA JASNĄ GÓRĘ. ZAPISU NA PIELGRZYMKĘ MOŻEMY DOKONAĆ Z ZAKRYSTII WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE LUB U KS. MARKA. DZISIAJ, PO WSZYSTKICH MSZACH ŚWIĘTYCH BĘDZIEMY MOGLI  ZŁOŻYĆ INTENCJE, KTÓRE PIELGRZYMI ZANIOSĄ DO TRONU JASNOGÓRSKIEJ MATKI.WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ WYRUSZYĆ Z GRUPĄ SUWALSKĄ NA XXVI EŁCKĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ ZAPRASZAMY NA DRUGIE I ZARAZEM OSTANIE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ, 15 LIPCA, OKOŁO GODZINY 19:00 OBOK PLEBANII PRZY PARAFII ŚW. ALEKSANDRA.
 9. ZACHĘCAMY DO NABYWANIA PRASY KATOLICKIEJ

 

XIII Niedziela Zwykła  – 1 lipca 2018 r 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej.
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w piątek całodzienna, natomiast  sobotę z racji ślubów adoracji nie będzie.
 3. W sobotę 1 lipca 2017 roku odbędzie się Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program rozpoczyna się o godz. 10:00, Msza Święta o godz. 12:00.
 4. W sobotę, 7 lipca 2018 roku w Giżycku, na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach. O godz. 18:00 odbędzie się plenerowy spektakl ewangelizacyjny „Królowa Korony Polskiej”.
 5. Zachęcamy do zapisywania się na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Za tydzień, po Mszach Świętych niedzielnych będziemy mogli  złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki.
 6. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 XII Niedziela Zwykła  – 24 czerwca 2018 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na fundusz duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji.
 2. W piątek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Odpustową św. Ap. Piotra i Pawła. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post. Msze Święte w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza Święta wraz z udziałem chóru parafialnego o godz. 18:00. Na tą Mszę Świętą serdecznie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, gdyż podczas Mszy będą rozdawane pamiątki bierzmowania. Po Mszy Świętej wieczór uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienie. Dzień odpustu jest także sposobnością do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci i młodzieży, którzy zakończyli rok szkolny. 
 3. Nauczycielom, młodzieży, dzieciom oraz drogim gościom, życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji. 
 4. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. 
 5. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. 
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
WIECZÓR UWIELBIENIA 29 VI ODBĘDZIE SIĘ BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW O GODZ. 18.00 
MŁODZIEŻ TEGO DNIA OTRZYMA PAMIĄTKI BIERZMOWANIA


X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 2. W środę, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 3. W czwartek, 14 czerwca, wspominamy biskupa Michała Kozala, męczennika. Jest to także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
 4. W niedzielę, 17 czerwca, o godz.10:00, w parafii Bożego Ciała w Suwałkach, będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ofiar Obławy Augustowskiej. Po Mszy Świętej nastąpi ceremonia odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej na rondzie zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja. Dokładny porządek obchodów znajduje się na plakatach wywieszonych w kruchcie kościoła.
 5. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r. 

 1. We wtorek, 29 maja o godz. 18:00 w konkatedrze św. Aleksandra odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta dziękczynna za beatyfikację i na powitanie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, które będą nawiedzać kaplice szpitalne, hospicja, domy pomocy społecznej i inne placówki w naszym mieście i w całej diecezji. Księża kapelani i Duszpasterze Służby Zdrowia zapraszają na wspólną modlitwę przy relikwiach, pracowników Służby Zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, także będące na emeryturze, oraz chorych i niepełnosprawnych, których bł. Hanna jest orędowniczką.
 2. W tym tygodniu w czwartek 31 maja przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i o 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzyków w stałych miejscach. Do wzięcia udziału w procesji, w sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Z pewnością, także chór parafialny włączy się w uświetnienie Mszy Świętej i procesji. Bardzo prosimy o udekorowanie trasy procesji. Podczas Mszy Świętych w Boże Ciało, będziemy mogli wesprzeć misje Sióstr Terezjanek w Boliwii.
 3. Również w Boże Ciało zapraszamy wszystkich na godz. 18:30 do Parku Konstytucji 3 Maja gdzie odbędzie się  Koncert Ewangelizacyjno - Uwielbieniowy „ Życie jest w nas”.
 4. Od piątku będziemy przeżywali Tydzień Eucharystyczny. Serdecznie zapraszamy na codzienne Msze Święte o godz. 18.00 połączone z procesją wokół świątyni.
 5. 1 czerwca obchodzimy I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii całodzienna. Jest to także Dzień Dziecka, a także Diecezjalny Festyn Rodziny w Ełku. Ksiądz Biskup na ten dzień udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup zachęca aby wierni przyjmując dar dyspensy, dali wpierw świadectwo uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego, uczestnicząc w liturgii Uroczystości Bożego Ciała, zaś w piątek złożyli dar modlitwy za dzieci nienarodzone.
 6. 2 czerwca obchodzimy I sobotę miesiąca.
 7. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 

 1. Dzisiejszą Uroczystością zamykamy Okres Wielkanocny, a co za tym idzie, kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 10.00 i o 18.00.
 3. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w miejskiej Drodze Światła, która odbędzie się w poniedziałek,  21 maja. W programie jest Msza Święta o godz. 18.00 w parafii bł. Anieli Salawy, po czym przejdziemy ulicami miasta  do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 5. W sobotę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki, a także w naszym mieście przeżywamy Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież z naszego dekanatu gromadzi się w kościele pw. Bożego Ciała o godz. 9:00, gdzie będziemy uczestniczyć w specjalnie przygotowanym programie. Po wspólnym przemarszu ulicami miasta przeżyjemy ewangelizację, która wprowadzi nas w przeżywanie Eucharystii na placu przed Konkatedrą św. Aleksandra, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Po Mszy Św. będzie możliwość skorzystania z posiłku oraz zwiedzenia przygotowanych stoisk. Dzień Młodzieży zakończymy koncertem zespołu „Nie ma Go tu” i koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wielkim święcie wiary i młodości.
 6. W następną niedzielę, o godz. 12:00 III grupa dzieci z naszej parafii, przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła pw. Ducha Świętego w Ełku.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15:00
 2. Dzisiaj po południu, oraz przez dzień jutrzejszy będziemy gościć w naszej parafii relikwie św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do modlitwy w intencjach naszych dzieci i młodzieży, którym patronuje ten Święty.
 3. W poniedziałek oraz we wtorek, 7 i 8 maja,  w naszej parafii będziemy przeżywali czterdziestogodzinne nabożeństwo. Msze Święte w te dni o godz. 7:00, 10:00 i o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek będzie całodzienna, natomiast we wtorek, Adoracja będzie trwała po Mszy porannej o godz. 7:00 do godz. 10:00, oraz od godz. 15:00 do godz. 18:00.
 4. Od poniedziałku do środy przeżywamy dni modlitw o urodzaje.
 5. We wtorek, 8 maja,  obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, głównego Patrona Polski. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe naszemu organiście, panu Stanisławowi, dziękując mu za ubogacanie liturgii poprzez grę, śpiew, a także prowadzenie chóru parafialnego.
 6. Rycerze Zakonu Św. Jana Pawła II będą mieli swoje spotkanie, we wtorek 8 maja, po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Zapraszamy dzieci i rodziców z trzeciej grupy komunijnej na pierwszą próbę, w czwartek, 10 maja po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 19 maja po Mszy Św. o godz. 9:30 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 20 majaw Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Bardzo prosimy nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 10. W dalszym ciągu są do nabycia książki o ks. Kazimierzu Hamerszmicie. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła, lub w zakrystii. Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2018 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego  w czasie II wojny światowej.
 2. Wyjątkowo, już od jutrzejszego poniedziałku, 30 kwietnia, wieczorne Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 18:00.
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą związane bezpośrednio ze Mszą Świętą wieczorną.
 4. We wtorek, 1 maja rozpoczynamy świętowanie jubileuszu 350-lecia przybycia kamedułów na Wigry. Z tym wydarzeniem związana jest konferencja naukowa, która rozpocznie się o godz. 9:00 w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego Mazura będzie sprawowana o godz. 12:00, po Mszy Świętej będzie agapa oraz możliwość skorzystania z atrakcji wigierskich. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
 5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00, 18.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 17.00, a w piątek całodzienna. W sobotę, z racji ślubu, adoracji nie będzie.
 7. W przyszłą niedzielę, o godz. 12:00, dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek, od godz. 17:00
 8. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 19 maja (sobota) po Mszy Św. o godz. 09:30 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 20 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 9. Parafia Św. Kazimierza Królewicza organizuje  pielgrzymkę rowerową na Zesłanie Ducha Świętego do Studzienicznej. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

IV Niedziela Wielkanocna –  22 kwietnia 2018 r.  

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W poniedziałek, 23 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. W naszej diecezji jest to święto patronalne naszego Ks. Biskupa Jerzego. W tym dniu módlmy się w intencjach Ojczyzny, Diecezji i naszego Biskupa Ordynariusza.
 3. W środę, 25 kwietnia obchodzimy Święto Świętego Marka, Ewangelisty. W tym dniu pragniemy modlić się o dobre urodzaje.
 4. W następną niedzielę, o godz. 12:00 w naszej parafii, będziemy przeżywać I turę Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W dniach 28-29 kwietnia, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Jest to pielgrzymka dziękczynna w stulecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny oraz w intencjach osobistych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. W ostatnim czasie została wydana nowa pozycja książkowa o ks. Kazimierzu Hamerszmicie, opisująca przede wszystkim kapłaństwo tego Sługi Bożego. W książce zamieszczone zostały wspomnienia ks. Kazimierza, a także ujmujące świadectwa osób mających bezpośredni kontakt ze Sługą Bożym, oraz wybrane homilie z uroczystości związanych bezpośrednio z życiem i śmiercią suwalskiego duchownego. Książkę w cenie 10 zł, będzie można nabyć wychodząc z kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2017 r. 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym 10. Tydzień Biblijny.
 2. W naszej parafii, trzeci czwartek miesiąca jest dniem szczególnej modlitwy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z formularza o Duchu Świętym, w czwartek 19 kwietnia, na godz. 17:00.
 3. Następna niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 4. W ostatnim czasie została wydana nowa pozycja książkowa o ks. Kazimierzu Hamerszmicie, opisująca przede wszystkim kapłaństwo tego Sługi Bożego. W książce zamieszczone zostały wspomnienia ks. Kazimierza, a także ujmujące świadectwa osób mających bezpośredni kontakt ze Sługą Bożym, oraz wybrane homilie z uroczystości związanych bezpośrednio z życiem i śmiercią tego suwalskiego duchownego. Książkę w cenie 10 zł, będzie można nabyć od przyszłego tygodnia wychodząc z kościoła.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.  

 1. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. W poniedziałek, 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii o godz. 6:30 i o 17:00. Jest to także Dzień Świętości Życia oraz rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. We wtorek, 10 kwietnia wspominamy 8. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.
 4. W piątek, 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 5. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.
 6. W naszej parafii powstaje chorągiew Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Jest to zakon, który kultywuje nauczanie i pamięć o naszym świętym Rodaku, a także uświęcając mężczyzn. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. W dniach 28-29 kwietnia, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Jest to pielgrzymka dziękczynna w stulecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny oraz w intencjach osobistych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r. 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, największą tajemnicę naszej wiary, życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w chwilach trudnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoimi łaskami, mocą i pokojem.
 2. W dniu jutrzejszym drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji trwania oktawy Wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.
 5. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą to uroczystość będziemy obchodzili w kolejną niedzielę. Przez wszystkie dni Nowenny wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, natomiast Nowennę będziemy odmawiali bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

 

WIELKA SOBOTA 2018


WIELKI PIĄTEK 2018

 

WIELKI CZWARTEK 2018

NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018  

1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – największe misteria ludzkiego odkupienia, jakie sprawuje Kościół.
Podajemy program przeżywania tych trzech dni:

WIELKI CZWARTEK:
Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK:
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00.
Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemniej Jutrzni o godz. 9:00 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.
Tego dnia obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA:
Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemnej Jutrzni o godz. 9:00.
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 15:00 co godzinę.
Poświęcenie pokarmów w miejscowościach w następującej kolejności:
- od godz. 10:00 jeden kapłan w Sobolewie,
- od godz. 10:00 drugi kapłan w miejscowościach: Poddubówek, Wychodne oraz Dubowo II.
- od godz. 10:00 w miejscowościach:Zielone Kamedulskie, Zielone II i Zielone I.
Na każdą miejscowość przewidujemy ok. 30 minut.
Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu.


Wigilia Paschalna o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:
Porządek Mszy Św. – 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 17:00.
W II Dzień Świąt porządek Mszy Św. niedzielny.  

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Konfesjonałów w Wielki Wtorek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 20:00 do godz. 24:00.

3. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza małe świece, które będziemy mogli przynieść ze sobą na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Ofiara za świecę jest dobrowolna.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018

 1. Tą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W środę, podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 udzielony zostanie młodzieży z naszej parafii sakrament bierzmowania. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
 2. W dniach od 19 marca do 9 kwietnia obchodzimy Suwalskie Dni Świętości Życia. Szczegółowy program tego wydarzenia jest wywieszony w kruchcie kościoła. 
 3. W poniedziałek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. 
 4. W najbliższy czwartek, 22 marca w parafii św. Aleksandra odbędzie się wielkopostne czuwanie suwalskiej młodzieży. Rozpoczęcie o 17:30 Drogą Krzyżową, następnie Eucharystia w intencji młodzieży, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze śpiewem, ciszą i rozważaniami. 
 5. Zachęcamy do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 23 marca. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:00 w parafii Matki Bożej Miłosierdzia.
 6. W sobotę, 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. 
 7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Podczas Mszy zebrane ofiary przeznaczone są na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
 8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć Paschałki na stół wielkanocny w cenie 6 i 12 zł.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2018

 

 1. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 2. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali.
 3. Misja Św. Teresy Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek 6 marca, po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej na plebanii.
 4. W czwartek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do serdecznych życzeń dołączmy także modlitwę za wszystkie kobiety. Polecajmy ich życie i trudy Panu Bogu i Matce Najświętszej, która jest najpiękniejszym wzorem kobiecości. 
 5. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 9 marca o godz. 19:15
 6. 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2017 

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes.
 2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 3. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.
 5. Dziękujemy za dar spotkań kolędowych. Cieszymy się, że byliśmy z tak wielką serdecznością zapraszani do domów naszych parafian. W dalszym ciągu jesteśmy gotowi odwiedzić te rodziny, które z różnych przyczyn, w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć księdza.
 6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Początek suwalskich obchodów nastąpi w Konkatedrze Świętego Aleksandra o godz. 12:00. Przebieg uroczystości znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 

 1. W czwartek przeżywamy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
 2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 3. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali. 
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes. 
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby chóru przygotowującego Liturgię Wielkanocną. Spotkania odbywają się na plebanii w każdą niedzielę o 15:00. Zapraszamy.
 6. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informuje, że prowadzi nabór do klasy czwartej, piątej i siódmej na nowy rok szkolny 2018/2019. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wychowanie respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie przy ul. Kościuszki 47B. 
 7. Zachęcamy do nabywania Martyrii, w której możemy przeczytać między innymi ciekawy artykuł o ks. Kazimierzu Hamerszmicie. 
 8. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 102A, 102B, 102C, 114L
ul. RACZKOWSKA 183
ul. MURARSKA 

WTOREK: od godz. 15:30
ul. RACZKOWSKA 185 

ŚRODA: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 27
ul. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

CZWARTEK: od godz. 15:30
OSIEDLE SŁONECZNE TARASY 

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul. BYDGOSKA 

SOBOTA: od godz. 9:00
ul. ZASTAWIE- ZA DZIAŁKAMI 


03 lutego 2018 odbył się w naszej wspólnocie parafialnej
III Bal Karnawałowy.

Wzięło w nim udział około 70 osób.
Byli to głównie przedstawiciele wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii oraz osoby sympatyzujące.

Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Tadeusz Poteraj z parafianami.

Jak możecie dostrzec na zamieszczonych zdjęciach, niektórzy z nas podjęli ryzyko zmiany swego wizerunku.

Szczerze im tego gratulujemy.

Uczestnicy zabawy, złożyli tzw. "dar serca" na wsparcie misji prowadzonych przez Siostry Terezjanki w Boliwii.

ZDJĘCIA

 


VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2017 

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu Namaszczenia Chorych. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 
 2. Środą Popielcową Kościół rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W naszej parafii Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 o 17:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. 
 3. Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 4. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczniemy śpiew Gorzkich Żali.
 5. W piątek, 16 lutego przypada 12 rocznica śmierci śp. ks. Szymona Klimaszewskiego. 
 6. Siostry Terezjanki organizują autokarowy wyjazd do Francji w terminie 28 kwietnia- 5 maja 2018 roku. Głównym celem pielgrzymki są miejsca związane z osobą św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Całkowity koszt siedmiodniowego wyjazdu to 680 zł i 350 euro. Szczegółowe informacje można uzyskać u s. Bogumiły Ptasińskiej. Dane kontaktowe umieszczone są na plakacie. 
 7. Kolędnicy Misyjni już 14 raz odwiedzili w grudniu ub. roku rodziny naszej parafii. Zebrane ofiary w wysokości 2 025 zł, przekazane zostały na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie. Wszystkim , którzy przyjmowali nas z otwartym sercem i życzliwością wyrażamy ogromną wdzięczność.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 
 9. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO 110A
ul.SPORTOWA 6G, 6H, 6B, 6D

WTOREK: od godz. 9:00
DUBOWO I- WIEŚ

CZWARTEK: od godz. 15:30
OSIEDLE ZIELONY ZAKĄTEK

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO 25
ul.PIEKARSKIEGO
ul.BYDGOSKA 31

SOBOTA: od godz. 9:00
ul. DUBOWO I

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018

 1. Dzisiejsza niedziela, jako I niedziela miesiąca jest dniem adoracyjnym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. 
 2. W poniedziałek, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. W tym dniu poświęcimy chleb i wodę.
 3. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 9 lutego o godz. 19:15
 4. W przyszłą niedzielę, ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. 
 5. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu Namaszczenia Chorych. 
 6. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Martyrii”.
 7. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul. LEŚNA,
OSIEDLE HUBALA - WSZYSTKIE BLOKI 

WTOREK: od godz. 15:30
ul. RACZKOWSKA- OBYDWIE STRONY

ŚRODA: od godz. 15:30
ul. POLNA

CZWARTEK: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 112
ul. SPORTOWA: 6F, 6I

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul. SPORTOWA 6 E
ul. CZWARTAKÓW 
ul. WOJSKA POLSKIEGO 110 

SOBOTA: od godz. 9:00
ZIELONE KAMEDULSKIE- BLOKI


 IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2017  

 1. W piątek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, tak zwanej Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o 7.00, 10.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek między Mszami, całodzienna.
 3. Kolęda na przyszły tydzień:  

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul.MAŁA
ul.JASNA
ul.STANISZEWSKIEGO
ul.SIANOŻĘĆ 

WTOREK: od godz. 15:30
ul.CHEŁMSKA
ul.KROŚNIEŃSKA
ul.RADOMSKA
ul.PIOTRKOWSKA
ul.KIELECKA
ul.NOWOSĄDECKA
ul.ŁÓDZKA
ul.OSTROŁĘCKA
ul.ZAMOJSKA 

ŚRODA: od godz. 15:30
ul.LUBELSKA
ul.AUGUSTOWSKA
ul.RZESZOWSKA
ul.PRZEMYSKA
ul.WŁOCŁAWSKA
ul.SIEDLECKA
ul.WOJSKA POLSKIEGO- BLOK 23 

CZWARTEK: od godz. 15:30
ul.OLECKA
ul.GOŁDAPSKA
ul.WĘGORZEWSKA
ul.GIŻYCKA
ul.EŁCKA 

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO- DOMY JEDNORODZINNE- STRONA PARZYSTA
ul.SOPOCKA 

SOBOTA: od godz. 9:00
ul.WARSZAWSKA
ul.KATOWICKA
ul.WROCŁAWSKA
ul.LEGNICKA
ul.KRAKOWSKA
ul.GORZOWSKA


III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w środę obchodzić będziemy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
 3. Dzieciom rozpoczynającym ferie zimowe, życzymy Bożego błogosławieństwa, dużo zdrowia, sił do dobrego wykorzystania tego czasu wypoczynku.
 4. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. ARTYLERYJSKA
ul. SAPERSKA

WTOREK: od godz. 15:30

ul. MECHANIKÓW
ul. BUDOWLANA
ul. ROBOTNICZA
ul. ROLNICZA

ŚRODA: od godz. 15:30

ul. ENERGETYCZNA
ul. WIEJSKA
ul. GÓRNICZA

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. GÓRNA
ul. BIELECKIEGO

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. UTRATA
ul. SŁONECZNA
ul. MIŁA

SOBOTA: od godz. 9:00

ul. PAWECKIEGO
ul KLASZTORNA

 II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018 

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W środę, 17 stycznia,  w Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu, a zarazem jest to 15-sta rocznica śmierci Ks. Bpa. Edwarda Samsela.
 3. Od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Martyrii”
 5. Kolęda na przyszły tydzień:  

PONIEDZIAŁEK (15 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. BOHATERÓW,  
ul. 41. PUŁKU PIECHOTY,

ul. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 

WTOREK ( 16 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. KOSYNIERÓW,
ul. SZCZECIŃSKA,
ul. TORUŃSKA
 

ŚRODA ( 17 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. OLSZTYŃSKA,
ul. GDAŃSKA
 

CZWARTEK (18 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. BIAŁOSTOCKA,
ul. SŁUPSKA,
ul. KOSZALIŃSKA
 

PIĄTEK ( 19 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. ZIELONOGÓRSKA,
ul. PILSKA,
ul. KONIŃSKA,

ul. SKIERNIEWICKA,
ul. ŁOMŻYŃSKA,
ul. ELBLĄSKA,

ul. LESZCZYŃSKA,
ul. PŁOCKA,
ul. CIECHANOWSKA
 

SOBOTA ( 20 STYCZNIA): od godz. 9:00 

PODDUBÓWEK

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Dziękujemy za ofiary, które są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Jutro obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, którą kończymy okres Bożego Narodzenia.
 3. Misja Św. Teresy  Modlitwy za kapłanów  serdecznie zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek (9 stycznia) po wieczornej Mszy św. osoby modlące się, sympatyków i ich  rodziny do salki katechetycznej na plebanii.
 4. W dniu 20 stycznia organizowany jest przez ruch Światło- Życie bezalkoholowy bal karnawałowy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.
 5. 12 I 2018R GODZ. 19.15 (piątek)    WIECZÓR UWIELBIENIA Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE. POŁĄCZONY BĘDZIE Z MODLITWĄ  NAD KANDYDATAMI DO BIERZMOWANIA - O WYLANIE DARÓW DUCHA SW. 
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK (8 STYCZNIA): od godz. 15:30

ZASTAWIE, Ul. WOJSKA POLSKIEGO38 A

WTOREK ( 9 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. LOTNICZA

ŚRODA ( 10 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. WOJSKA POLSKIEGO 7, Ul. SPORTOWA- domki jednorodzinne, Ul. UŁANÓW GROCHOWSKICH, Ul. WOJSKA POLSKIEGO 38 B

CZWARTEK (11 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. PARTYZANTÓW

PIĄTEK ( 12 STYCZNIA):

od godz. 9:00 DUBOWO II,

od godz. 15:30 Ul. WOJSKA POLSKIEGO 38,44,46

SOBOTA ( 13 STYCZNIA): od godz. 9:00

WYCHODNE, ZIELONE KAMEDULSKIE- wieś

 

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Termin od: 25.02.2018 r. do: 04.03.2018 r.

Czas trwania: 8 dni

Cena: 560 zł + 170 euro
 
ZAPISY I INFORMACJA: Ks. Karol Sokołowski 502-701-214
 

 

Program

1 dzień
Wyjazd 04:00 – Ełk, Plac Katedralny. W Łomży 5:15 Mc. Donalds . Msza święta w Częstochowie, przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Msza święta. Przejazd przez Austrię i Chorwację do Medjugorje. Przyjazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Od 3 do 6 dnia
Pobyt w Medjugorje. Codziennie – wspólny różaniec, wieczorna i nabożeństwa międzynarodowe. Wspólna droga krzyżowa na górę Kriżewac. Wspólne wejście na górę Podbrdo. Spotkanie we Wspólnocie Cenacolo – Wieczerniku, z młodzieżą która opowiada jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów. Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw poświęcone zawierzeniu swojego życia Matce Bożej. Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi milionerami, którzy dzięki Matce Bożej Medjugorskiej doznali nawrócenia. Spotkania z zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju. Spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób. Udział w objawieniu Mirjany Dragićević – Soldo.
W tych dniach 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiad.
7 dzień
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Tihaliny. Msza święta, przejazd do Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza św. na Jasnej Górze w Częstochowie.
Powrót w godzinach wieczornych.
W Łomży ok. 20:00 – 20:30, Ełk 22:00.
Wyżywienie we własnym zakresie na terenie Polski.

 Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 8 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW (koszt leczenia za granicą);
- obsługa pilota i opieka duszpasterska.

Uwagi:

* Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
* Zabieramy ze sobą m.in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, suchy prowiant.
* Osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
* Możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
* Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 600 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

BIURO PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNE „EMANUEL” BOGUMIŁA KISŁA
19-300 EŁK UL. KOŚCIUSZKI 10
PON – PT: GODZ. 08:30 – 15:30
TEL/FAX (87) 732-81-57
TEL.KOM. 604-498-649
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.pielgrzymki-zagraniczne.pl
nr konta: PKO BP O/EŁK 08 1020 4724 0000 3502 0006 2547