Ruch Rodzin Nazaretańskich

 

RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH

Kim jesteśmy? Nasza tożsamość

Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu , która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie.

  1. Pragniemy, by centrum naszego życia stanowiła Eucharystia , w której dociera do nas i udziela się nam całe Boże życie. Częsty, a nawet codzienny, udział w Mszy św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii mają nas prowadzić do eucharystycznego stylu życia.
  2. Ruch powstawał wokół konfesjonału. Mając świadomość potrzeby nieustannego nawracania się, korzystamy często, przynajmniej raz w miesiącu, z Sakramentu pokuty , który może przybrać formę stałego spowiednictwa . W miarę potrzeby duchowej istnieje też możliwość korzystania z kierownictwa duchowego.
  3. Podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Testamencie z Krzyża wyrażoną słowami: „Oto Matka twoja” (J 19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragniemy żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrujemy drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem.
  4. Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę Kowalską, z przesłania Matki Bożej do św. Juana Diego oraz z nauczania bł. Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia się Maryi.
  5. Pragnienie życia duchowością Ruchu możemy potwierdzić przez złożenie Aktu oddania się Matce Bożej na wyłączną służbę Kościołowi , który zawiera w sobie istotę duchowości Ruchu.
  6. Misją Ruchu jest prowadzenie jego członków drogą życia wewnętrznego do świętości oraz aktywny udział w apostolskiej misji Kościoła, podejmując wezwanie do nowej ewangelizacji. Pomoc w dążeniu do świętości skierowana jest do osób wszystkich stanów, a zwłaszcza ku rodzinie.
  7. Kapłani posługujący w Ruchu tworzą wspólnotę kapłańską , która jest istotną pomocą w ich formacji duchowej.

  

Ruch Rodzin Nazaretańskich w naszej parafii:

Spotkania : czwartek po Mszy św.

Opiekun: Ks. Zdzisław Jasiński

Animator: Jan Konopko, tel. 607139453

 

 

Zachęcamy do wyjazdu na wiosenne spotkanie RRN z Matką Bożą 14.04.2012

Jest to już XV jubileuszowa Międzynarodowa Pielgrzymka RRN  na Jasną Górę

Jak zwykle jest to sobota - wigilia Bożego Miłosierdzia

Zapisy na wyjazd autokarowy na trasie Suwałki - Augustów - Ełk - Orzysz - Częstochowa  prowadzi :
      Mariusz Laskowski This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel. 600 07 62 62, 87 731 49 09

w zgłoszeniu podajemy: Imię i Nazwisko, wiek, telefon, adres e- mail, animatora grupy dzielenia
(jeśli osoba uczestniczy w spotkaniach Ruchu)

cena od osoby dorosłej ok 110 pln, młodzież 80 pln

 


Ruch Rodzin Nazaretańskich - Ogólnopolska Strona RRN  (www.rrn.info.pl)