Przyjaciele Oblubieńca

 

OFICJALNA STRONA http://przyjacieleoblubienca.suwalki.pl

 

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca istnieje w naszej parafii od września 2017 roku i wpisuje się w nurt nowych wspólnot w kościele katolickim.
Zrzesza katolików wszystkich stanów – tak świeckich, jak i osoby konsekrowane w jedną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego.
Wspólnota jednoczy się wokół Jezusa Chrystusa - Jedynego Zbawiciela i Pana, który jest Oblubieńcem Kościoła i naszym Przyjacielem.

To On objawia nam Miłość Boga Ojca, zaprasza do budowania Królestwa Bożego i posyła, by iść na cały świat i czynić Mu uczniów z wszystkich narodów.
Od Maryi Królowej Apostołów, Naszej Matki i Gwiazdy Nowej Ewangelizacji członkowie Wspólnoty pragną uczyć się odpowiadać ufnym „fiat” na Boże zaproszenia.

Wielkim błogosławieństwem dla Wspólnoty jest doświadczenie modlitwy uwielbienia Boga, w której pragniemy angażować każdego człowieka tak, by Bóg był we wszystkim wywyższony.
Celem wspólnoty jest formowanie się poprzez pogłębianie Pisma Świętego i przygotowanie do Nowej Ewangelizacji.
Na wzór Jana Chrzciciela i Apostołów Przyjaciele Oblubieńca stawiają sobie za cel ewangelizowanie wszystkich, do których Pan ich posyła.

Spotkania odbywają się w każdą środę po wieczornej Mszy św.
Opiekunem wspólnoty jest ks. Marek Godlewski
Administrator – Agnieszka Kuczyńska
Wiceadministrator – Karol Drejer