2016 Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym IX Tydzień Biblijny.
 2. Jutro o godz. 10.00, w Katedrze ełckiej będziemy przeżywali uroczystość święceń diakonatu stałego naszych parafian: Pana Arkadiusza Grininga oraz Pana Jana Konopko. Otaczajmy ich oraz wszystkich kandydatów do diakonatu stałego swoją modlitwą.
 3. Z dniem jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą związane bezpośrednio z Mszą Świętą wieczorną. Od miesiąca maja zmienia się także godzina Mszy Świętej wieczornej, na godzinę 18.00.
 4. W środę, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00, 18.00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 6. W sobotę,6 maja o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego.
 7. 21 maja br. w naszej parafii będzie miała miejsce Rocznica I Komunii Św. Krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się 7 maja (niedziela) po Mszy św. o godz. 12:00.  Wszelkie informacje u s. Krystyny. 

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia 2017 r.  

 1. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy w Kościele 73. Tydzień Miłosierdzia. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po Mszy wieczornej. W przyszłym tygodniu spotkania odbędą się we wtorek oraz w czwartek, po Mszy Świętej wieczornej.
 3. 24 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. W naszej diecezji jest to święto patronalne naszego Ks. Biskupa Jerzego. Tego dnia uroczystej liturgii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński. W tym dniu módlmy się w intencjach Ojczyzny, Diecezji i naszego Biskupa Ordynariusza.
 4. Nasi parafianie: Pan Arkadiusz Grining oraz Pan Jan Konopko, w dniu 1 maja tego roku, w Katedrze Ełckiej przyjmą święcenia diakonatu stałego. Otaczajmy ich oraz wszystkich kandydatów do diakonatu stałego swoją modlitwą, gdyż rozpoczynają rekolekcje przed święceniami.
 5. We wtorek, 25 kwietnia obchodzimy Święto Świętego Marka, Ewangelisty.
 6. W sobotę, 29 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 7. 21 maja br. w naszej parafii będzie miała miejsce Rocznica I Komunii Św. Krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się 7 maja (niedziela) po Mszy św. o godz. 12:00. Rocznica odbędzie się w następującym porządku: o godz. 10:30 dla uczniów klas: 4a i 4d, natomiast o godz. 12:00, dla uczniów klas: 4b, 4c oraz dzieci spoza naszej szkoły, a należące do parafii.  Wszelkie informacje u s. Krystyny.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

 

 

 

 

 UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2017

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitwy o Pokój, a zarazem w naszej wspólnocie parafialnej jest to niedziela adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, wyjątkowo w tym miesiącu, Adoracji w piątek nie będzie.
 3. W I piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym.
 4. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30  Ul. WOJSKA POLSKIEGO: bloki 110, 110A, 112, 114L,

WTOREK: od godz. 15:30  OSIEDLE HUBALA ( wszystkie bloki),

ŚRODA: od godz. 15:30  ZIELONE KAMEDULSKIE ( oprócz wsi),

CZWARTEK: od godz. 15:30 Ul. WOJSKA POLSKIEGO: bloki 23,25,27,38A, 38B, 

SOBOTA: od godz. 9:00  Ul. BUCZKA 183, 185

  


ŚWIĘTO NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2016  

 

 1. Przypominamy, że w drugi dzień Świąt następuje niedzielny porządek Mszy Świętych. W tym dniu ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 2. Kolędnicy Misyjni będą odwiedzać rodziny naszej parafii w dniach 26 i 27 grudnia. Zebrane ofiary będą przeznaczone dzieciom z Tajlandii.
 3. We wtorek obchodzimy święto  św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 4. W środę przeżywamy święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 5. W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Serdecznie zapraszamy małżonków na wieczorną Mszę Świętą o godz. 17.00, podczas której nastąpi odnowienie ślubów małżeńskich.
 6. W ostatnim dniu roku kalendarzowego- w sobotę – od godz. 15.00 rozpocznie się Wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie zakończone okolicznościowym nabożeństwem.
 7. Przyszła niedziela to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny rodzin z  wizytą duszpasterską w naszej parafii:
  - ŚRODA: od godz. 9:00  - SOBOLEWO

  - CZWARTEK: od godz. 9:00 - ZIELONE II
  - PIĄTEK: od godz. 9:00 -  ZIELONE KRÓLEWSKIE, PIJAWNE MAŁE
 9. Niech łaska i moc Przychodzącego Pana napełnia nas pokojem pośród wszelkich przeżywanych trudności i obaw o przyszłość. Zechciejmy otworzyć się na działanie Bożego Słowa, które stało się Ciałem, i przyjąć Je, aby dało nam Ono moc, byśmy coraz bardziej stawali się Jego wiarygodnymi świadkami. Życzymy tego z całego serca nie tylko wszystkim obecnym tu w tej świątyni, ale wszystkim mieszkańcom naszej parafii i wszystkim, którzy przebywają tutaj gościnnie w tych dniach. Niech Bóg nam błogosławi na ten święty czas Jego narodzenia. IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2016 

 1. Misja Modlitwy za Kapłanów organizuje jak co roku akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z Tajlandii. Gorąco pragniemy, aby dzieci, młodzież i dorośli przyłączyli się do tak wielkiego i wspaniałego dzieła, jakim jest pomoc bliźniemu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w tą niedzielę, 18 grudnia do salki parafialnej po Mszy Świętej o godz. 12.00. Więcej informacji i numery kontaktowe są wywieszone na tablicy w kruchcie kościoła.
 2. Także dzisiaj, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w naszej parafii każdego dnia, do piątku włącznie od godz. 16.00.
 4. Zachęcamy do wzięcia udziału w nocy konfesjonałów, która odbędzie się w czwartek, 22 grudnia w godz. od 20:00 do 24:00 w par. Najświętszego Serca Jezusowego.
 5. W sobotę, 24 grudnia będziemy obchodzić wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji i zwyczajów wigilijnych oraz do zachowania postu tego dnia. Pasterka w naszej parafii o 24:00 poprzedzona śpiewem kolęd.
 6. W pierwszy oraz w drugi dzień Świąt następuje niedzielny porządek Mszy Świętych.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można  u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

 

 III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016   

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze Święte rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Nasze ćwiczenia duchowne poprowadzi ks. Mateusz Bajena z Białegostoku. Życzymy ks. Mateuszowi mocy głoszenia Słowa oraz współpracy z Duchem Świętym.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy także diakona Daniela z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.  Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na potrzeby naszej ełckiej uczelni. W swoich modlitwach pamiętajmy o powołanych do służby kapłańskiej.   
 3. We wtorek, 13 grudnia obchodzimy wspomnienie Świętej Łucji. Jest to zarazem Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.
 4. W tym tygodniu obchodzimy także kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodziny.
 5. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można  u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.


II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2016 

 1. Dzisiejsza I niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 2. Także dzisiaj, przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie i pracujących tam kapłanów z naszej diecezji.
 3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze  Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, dla których poświęcimy medaliki.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Wstępem do naszych ćwiczeń duchowych będzie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, o godz. 17.00. Modlitwę o uzdrowienie oraz rekolekcje będzie prowadził ks. Mateusz Bajena z Białegostoku.
 5. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 6. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 7. Siostry Terezjanki zapraszają dziewczęta na skupienie i rekolekcje. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła lub bezpośrednio u sióstr.
 8. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

 

  

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. W tym czasie roraty codziennie o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdy poniedziałek, środę oraz piątek o godz. 15.30. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie.
 2. Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i świadectwo Siostrom Benedyktynkom z Drohiczyna. Będziemy mogli wspomóc Siostry składając ofiarę po Mszy Świętej.
 3. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii.
 4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 5. Siostry Terezjanki zapraszają dziewczęta na skupienie i rekolekcje. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła lub bezpośrednio u sióstr.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.11.2016

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W trakcie każdej Mszy Świętej składamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który został uroczyście wypowiedziany wczoraj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Dzisiaj także od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktem poświęcenia się Boskiemu Sercu. 
 2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii. Z tej okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Panu Stanisławowi- naszemu organiście, a także Siostrom i wszystkim, którzy włączają się w ubogacenie liturgii poprzez śpiew. Próby chóru prowadzonego przez naszego Pana Organistę będą odbywały się w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w śpiew na chwałę Boga.
 3. Kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy skorzystaliśmy ze zdrojów miłosierdzia Pana, mając nieopodal Sanktuarium Bożego Miłosierdzia?
 4. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym czasie roraty codziennie o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdy poniedziałek, środę oraz piątek o godz. 15.30. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli Siostry Benedyktynki z Drohiczyna. Pamiętamy o obecności pośród nas Siostry Agaty, właśnie z tego zgromadzenia zakonnego. Będziemy mogli wspomóc Siostry składając ofiarę po Mszy Świętej.
 6. Od następnej niedzieli młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała kartki bożonarodzeniowe, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Koszt jednej kartki razem z kopertą to 2 zł. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13.11.2016

 1. Dzisiaj przeżywamy dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Możemy złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel przy wyjściu z kościoła.
 2. W następną niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela w kalendarzu liturgicznym. Trwamy w nowennie przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 zostanie zakończona Nowenną. Natomiast Akt zostanie uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach.
 3. Misja modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza na spotkanie, dnia 15 listopada 2016 r. ( wtorek) po wieczornej Mszy Świętej do salki pod plebanią. 
 4. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Kościół ukazuje Boga bogatego w miłosierdzie i przypomina również prawdę, że w pewnych sytuacjach pokuta indywidualna nie wystarcza, aby zadośćuczynić Panu Bogu za grzechy. Dlatego Ksiądz Biskup Jerzy Mazur zachęca do udziału w Dniu Pokuty w diecezji ełckiej, który odbędzie się w piątek, 18 listopada. Niech to będzie dzień umartwienia, postu i modlitwy przebłagalnej. W naszej wspólnocie parafialnej Dzień Pokuty rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które potrwa do Mszy Świętej wieczornej. Po Mszy Świętej zapraszamy do wzięcia udziału w Nabożeństwie Pokutnym, zrealizowanym w duchu Wieczoru Chwały. 
 5. Zachęcamy do nabycia nowego, poszerzonego numeru Martyrii w odświeżonej szacie graficznej. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, a także wiele informacji z życia diecezji. Zapraszamy wszystkich do lektury. 
 6. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.

 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6.11.2016 

 1. Dzisiejsza I niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Dzisiaj także rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają swoje spotkanie po Mszy Świętej o godz. 12.00, a młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 17.00
 2. Do wtorku trwamy w nowennie za naszych bliskich zmarłych. Każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.
 3. Zapraszamy do wyjazdu do Krakowa na uroczystość złożenia jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada. W naszej parafii zapisów dokonuje Pani Regina. Wszystkie informacje wywieszone są w gablocie przy kościele. Prosimy grupy zawierzeniowe z dnia 7 września o udział w tej narodowej pielgrzymce. Zapisy przyjmowane są do dnia 10 listopada.
 4. W tym tygodniu, 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
 5. Następna niedziela jest dniem Solidarności z Kościołem prześladowanym.
 6. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.10.2016 

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy do nabycia wypieków, które będą rozprowadzane po każdej Mszy Świętej przez nasze Siostry Terezjanki i Panie pracujące w Świetlicy. Dochód będzie przeznaczony na rzecz funkcjonowania świetlicy prowadzonej przy domu zakonnym. Jest to okazja do wsparcia Dzieła oraz do uświetnienia rodzinnych spotkań w niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych.
 2. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy chcieli i mogli uczestniczyć w tej modlitwie maryjnej.
 3. Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w następną niedzielę, 6 listopada, o godz. 12.00  
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października. Wymagane jest przebranie za świętego lub za anioła.  Bal rozpoczniemy ostatnim nabożeństwem różańcowym w kościele o godzinie 15:30, a następnie przemaszerujemy do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie odbędzie się wspólna zabawa. Podczas balu rozstrzygniemy konkurs na najładniejszy różaniec przyniesiony na nabożeństwa różańcowe, oraz wybierzemy najładniejsze przebranie świętego.
 5. W naszym mieście odbędzie się również MARSZ ŚWIĘTYCH, który rozpocznie się Mszą Świętą w par. bł. Anieli Salawy, 31 października o godz. 17:00, a zakończy się wspólnym nabożeństwem uwielbienia w kościele pw. św. Wojciecha. Serdecznie zapraszamy!
 6. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Przed Mszą św. o godz. 12:00 różaniec za zmarłych, po Mszy świętej nieszpory oraz procesja na cmentarz. Na nowym cmentarzu modlitwy rozpoczną się o godz. 15.00.
 7. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy Świętych w tym dniu – niedzielny. Przed Mszą Świętą o godz. 17.00 różaniec w intencji zmarłych, a po Mszy Świętej procesja na cmentarzu z pochodniami i zniczami.
 8. Od 1 do 8 listopada trwa nowenna za zmarłych. Każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.
 9. Zapraszamy do wyjazdu do Krakowa na uroczystość złożenia jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada. W naszej parafii zapisów dokonuje Pani Regina. Wszystkie informacje wywieszone są w gablocie przy kościele. Prosimy grupy zawierzeniowe z dnia 7 września o udział w tej narodowej pielgrzymce. Zapisy przyjmowane są do dnia 10 listopada.
 10. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 12. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.10.2016  

 1. Dzisiejsza niedziela  jest Niedzielą Misyjną.  Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 12.00, zespół wokalny „ Ocean Życia” zaprasza na inscenizację poetycko- muzyczną pt. „Totus Tuus" z okazji 36. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 3. W przyszłą niedzielę, nasze Siostry Terezjanki będą rozprowadzały po każdej Mszy Świętej różne wypieki na rzecz funkcjonowania świetlicy prowadzonej przy domu zakonnym. Jest to okazja do wsparcia Dzieła oraz do uświetnienia rodzinnych spotkań w niedzielę i Uroczystość Wszystkich Świętych.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października. Wymagane jest przebranie za świętego lub za anioła.  Bal rozpoczniemy ostatnim nabożeństwem różańcowym w kościele, a następnie przemaszerujemy do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie odbędzie się wspólna zabawa. Podczas balu rozstrzygniemy konkurs na najładniejszy różaniec przyniesiony na nabożeństwa różańcowe, oraz wybierzemy najładniejsze przebranie świętego.
 5. Zapraszamy do wyjazdu do Krakowa na uroczystość złożenia jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada. W naszej parafii zapisów dokonuje Pani Regina. Wszystkie informacje wywieszone są w gablocie przy kościele.
 6. Trwamy w miesiącu październiku, który jest poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na godz. 15:30, a dorosłych zapraszamy codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16.10.2016

 1. We wtorek, 18 października obchodzimy święto św. Łukasza, patrona lekarzy. Wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania z ofiarną pracę na rzecz drugiego człowieka.
 2. W środę, 19 października przypada 32. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W tym dniu w sposób szczególny módlmy się za naszą Ojczyznę.
 3. W sobotę, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00, zespół wokalny „ Ocean Życia” zaprasza na inscenizację poetycko- muzyczną pt. „Totus Tuus" z okazji 36. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 5. Zapraszamy do wyjazdu do Krakowa na uroczystość złożenia jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej Ojczyźnie, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada. W naszej parafii zapisów dokonuje Pani Regina. Wszystkie informacje wywieszone są w gablocie przy kościele.
 6. 19 października, w godz. 11:00- 17:00 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienia formularza z danymi osobowymi oraz pobrania 4 mililtrów krwi. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 18 do 55 lat do udziału w tej akcji. Ratujmy życie poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.
 7. Trwamy w miesiącu październiku, który jest poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na godz. 15:30, a dorosłych zapraszamy codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni. 


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA    (09.10.2016)  

 1. Obchodzimy dzisiaj 16. Dzień Papieski pod hasłem:  „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Dzisiaj po Mszy Świętej będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do koszyczka na wsparcie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
 2. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty błogosławieństwa Bożego w trudzie przekazywania wiedzy oraz w pracy z uczniami.
 3. W sobotę, 15 października odbędzie się modlitewne spotkanie na Jasnej Górze, tak zwana „Wielka Pokuta”. Cywilizacja śmierci próbuje zapanować nad Europą i rozciąga swoją sieć również nad naszą Ojczyzną. Nasz Naród niejednokrotnie nie dotrzymywał obietnic wierności Bogu i Ojczyźnie, Ewangelii i Krzyżowi oraz Kościołowi Świętemu, dlatego wołajmy wspólnie jednym głosem do naszego Pana o zmiłowanie i wynagradzajmy mu za nasze grzechy.
 4. Trwamy w miesiącu październiku, który jest poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na godz. 15:30, a dorosłych zapraszamy codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2.10.2016

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 15:00.
 2. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. wieczornej na godz. 17:00 zarówno w dzień powszedni jak i w niedzielę.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na godz. 15:30.
 4. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów wraz z grupą Ojca Pio, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież,
 5. Za tydzień będziemy obchodzili 16. Dzień Papieski pod hasłem:  „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tegoroczne hasło niesie przesłanie św. Jana Pawła II, który uczył nas, że powinniśmy być apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 7. Siostry Salezjanki zapraszają młodych z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na skupienie 7 października ( w piątek) od godz. 18 do 21.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie wywieszonym przed kościołem.
 8. W całej Polsce rozpoczął się tydzień modlitw za uchodźców. W Suwałkach na wspólną modlitwę za tych, którzy zginęli na drodze do Europy zaprasza parafia Matki Bożej Miłosierdzia. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni. 

  

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2016 

 1. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na rzecz osób poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W tym dniu obchodzimy również wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Terezjanek, którym składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi!
 4. Od 1 października następuje zmiana godziny Mszy św. wieczornej na godz. 17:00 zarówno w dzień powszedni jak i w niedzielę.
 5. Również od 1 października rozpoczyna się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na godz. 15:30.
 6. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów wraz z grupą Ojca Pio, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież,
 7. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. wypowiemy akt zawierzenia naszej parafii Matce Najświętszej. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.
 8. Rodziców dzieci pierwszo komunijnych zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w następną niedzielę, na godz. 12.00
 9. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni.  

 

Zapraszamy na nową stronię internetową Świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach:  www.swietlica.suwalki.pl 


XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2016 r. 

 1. Jutro wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców po Mszy św. o godz. 18:00.
 2. 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień wdzięczności rodzicom oraz dziadkom.
 3. We czwartek wyrusza  XXIV Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 11 sierpnia.
 4. Trwamy w modlitwie z młodzieżą z całego świata w ramach 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z dniem dzisiejszym wyjeżdża młodzież zagraniczna z naszego miasta. Zapraszamy na festyn do par. św. Wojciecha – od godz. 13:00.
 5. Do nabycia prasa katolicka.
 6. Dziękujemy za ofiary na odnowienie naszej świątyni.

 

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2016 r.

 1. Zachęcamy do zapisania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Dziś o 19:00 w auli przy par. św. Aleksandra odbędzie się II spotkanie organizacyjne.
 2. Zbliża się sierpień – miesiąc trzeźwościowy. Dlatego zachęcamy wszystkich, a szczególnie osoby uzależnione od alkoholu oraz  ich bliskich do jednego dnia postu o chlebie i wodzie lub warzywach i owocach oraz modlitwie w intencji uzależnionych. Inicjatywa ta zaplanowana jest na cały sierpień. Chętnych zapraszamy do zapisana się na listę w zakrystii.
 3. Dziś będzie można złożyć ofiary do puszki na organizację ŚDM w naszym mieście.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie rodzin, do których dzwonił ks. Proboszcz w sprawie pielgrzymów udających się na ŚDM.
 5. W środę rozpoczynamy XXXI Światowe Dni Młodzieży, które potrwają do 31 lipca. Na początku rozpoczną się one w poszczególnych diecezjach w Polsce. Potrwają one do niedzieli, a następnie młodzież wyruszy na dalsze uroczystości do Krakowa. Do naszej parafii, na czas 5-ciu dni, przyjedzie grupa 32 – osobowa z Włoch. Poszczególne parafie Suwałk wraz z pielgrzymami z zagranicy zorganizują się w dwóch parafiach stacyjnych – w parafii NSPJ oraz w parafii św. Wojciecha. Nasza parafia przydzielona została do par. św. Wojciecha. Szczegółowy plan na te dni w naszym mieście umieszczony jest na internetowej stronie parafialnej oraz na plakatach w kruchcie kościoła. Zachęcamy szczególnie do udziału w następujących wydarzeniach:
 6. Piątek: Od godz. 16:00 ewangelizacja w Parku Marii Konopnickiej, a po niej uliczna Droga Krzyżowa,
 7. Sobota: wyjazd do Ełku na Dzień Wspólnoty i Posłania – szczegóły na plakacie,
 8. Niedziela: Uroczysta Msza św. – pożegnalna o godz. 12:00 w naszej parafii ze świadectwami pielgrzymów, a po niej o godz. 13:00 przy par. św. Wojciecha odbędzie się wspólny festyn z różnymi atrakcjami oraz posiłkiem dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.
 9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za ofiary na kościół. Tak dużo ich potrzeba. Kończy się praca przy chodniku procesyjnym wokół świątyni i już przystępujemy do renowacji elewacji kościoła. 

 

XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r. 

 1. Jeszcze dzisiaj w naszej świątyni będzie miał miejsce koncert organowy po Mszy św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W następną niedzielę puszka na organizację ŚDM w naszym mieście.
 3. We wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika – współpatrona naszej diecezji.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM do Krakowa, a w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W piątek rozpoczęcie 26 międzynarodowa piesza pielgrzymka z Suwałki do NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Wilnie. Pielgrzymka dochodzi 24 lipca. Tego dnia organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Wyjazd o 4:00 a powrót ok. 20:30. Zapisy u p. Reginy lub w zakrystii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Na sobotę wszystkie panie są zaproszone na diecezjalną pielgrzymkę kobiet do Rajgrodu. Rozpoczęcie o godz. 10:30.
 7. Ks. Proboszcz w najbliższym czasie będzie kontaktował się z rodzinami, które zadeklarowały się przyjąć pielgrzymów, którzy przyjadą do nas z zagranicy na ŚDM w Krakowie.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Najnowsza „Martyria” przynosi wiele wiadomości o nadchodzących ŚDM w Krakowie.
 9. Dziękujemy za ofiary na kościół. Tak dużo ich potrzeba. Trwa praca przy chodniku procesyjnym wokół świątyni i przystępujemy do elewacji kościoła.
 10. Zbliża się sierpień – miesiąc trzeźwościowy. Dlatego zachęcamy wszystkich, a szczególnie osoby uzależnione od alkoholu oraz  ich bliskich do jednego dnia postu o chlebie i wodzie lub warzywach i owocach oraz modlitwie w intencji uzależnionych. Inicjatywa ta zaplanowana jest na cały sierpień. Chętnych zapraszamy do zapisana się na listę w zakrystii.
 11. Zachęcamy do zapisywania się na XXIV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii. Szczegóły na plakacie. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w auli przy par. św. Aleksandra ostatnie spotkanie przed pielgrzymkowe. 

 

XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2016 r.

 1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w Godzinie Miłosierdzia – od 15:00 do 16:00.
 2. Zapraszamy na koncert organowy dziś po Mszy św. wieczornej, jak również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.
 3. W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca.
 4. Zachęcamy do zapisywania się na XXIV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 5. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe ofiary składane na potrzeby inwestycji budowlanych w naszej parafii. 

XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2016 r. 

 1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. O godz. 18:00 będziemy przeżywać posłanie Sióstr terezjanek na misje do Boliwii. Wśród nich jest s. Joanna. Msza św. Będzie miała uroczysty charakter – z asystą liturgiczną oraz śpiewem chóru.
 2. Rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Zachęcamy do spowiedzi na czas wypoczynku, zwłaszcza w I piątek miesiąca.
 3. Zachęcamy do zapisywania się na XXIV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 4. Dziś o godz. 19:00 w auli przy par. św. Aleksandra odbędzie się I spotkanie organizacyjne pielgrzymki na Jasną Górę. 
 5. W środę – 29 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Msze św. w porządku niedzielnym. Z tej okazji zapraszamy również na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od 7:00 do 18:00. W niedzielę od godz. 15:00.
 7. W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Studzienicznej. Zapisy u ks. Kapelana szpitala. Szczegóły pielgrzymki oraz program możemy znaleźć na tablicy ogłoszeń.
 8. Na jesień planowana jest Narodowa Pielgrzymka do Włoch. Wkrótce podamy szczegóły.
 9. Za tydzień po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert organowy w naszej parafii.

 XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

 1. Dziękujemy pielgrzymom z grupy Suwałki za podzielenie się pielgrzymkowym świadectwem.
 2. Wychodząc z kościoła możemy złożyć intencję pielgrzymkową, którą pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Możemy też wesprzeć materialnie organizację pielgrzymki.
 3. Zachęcamy do zapisywania się na XXIV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła lub u ks. Arkadiusza Dardzińskiego.
 4. Dziś o godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. Prymicyjna ks. Elvisa Rudowicza wraz z błogosławieństwem prymicyjnym. Ks. Elvis jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii w okresie Wielkiego Postu. Po Mszy św. Zapraszamy wszystkich parafian na ognisko przy plebanii.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. O godz. 18:00 będziemy przezywać posłanie Sióstr terezjanek na misje do Boliwii. Wśród nich jest s. Joanna. Msza św. Będzie miała uroczysty charakter – z asystą liturgiczną oraz śpiewem chóru.
 7. Za tydzień odbędzie się I spotkanie organizacyjne pielgrzymki na Jasną Górę. Odbędzie się ono po Mszy św. o godz. 18:00 w auli przy par. św. Aleksandra. Zapraszamy osoby chcące udać się na pielgrzymkę lub zainteresowane wspólnym wymarszem. 
 8. Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus zaprasza osoby dorosłe modlące się za kapłanów oraz sympatyków na spotkanie do salki katechetycznej pod plebanią 21 czerwca – wtorek po wieczornej Mszy św.
 9. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a dzień wcześniej Dzień Ojca. Tego dnia będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 10. Przed nami czas wakacji. Zapraszamy na spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek od godz. 17:00.
 11. W ramach trwania Euro oraz zbliżającego się dnia ojca zapraszamy parafian na towarzyski mecz piłki nożnej: Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Tatusiów Liturgicznej Służby Ołtarza. Mecz odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 15:30 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4. Zapraszamy do kibicowania.
 12. Zbliża się odpust w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który odbędzie się w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w środę 29 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 13. Bardzo dziękujemy za waszą odpowiedź na apel ks. Proboszcza dotyczący wsparcia prac budowlanych przy naszej parafii.
 14. Do nabycia prasa katolicka.

 

XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r. 

 1. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12:00 przy pomniku Św. Jana Pawła II rozpoczniemy obchody związane z 300 - leciem Suwałk. Po Mszy św. odbędzie się Festyn Rodzinny w Parku Miejskim gdzie uczestniczyć będziemy w Misterium - Widowisku nawiązującym do Chrztu Polski oraz w rozpoczęciu prac nad upamiętnieniem pierwszej świątyni w Suwałkach.
 2. Jutro o godz. 12:00, na Placu marszałka Piłsudskiego w Suwałkach odbędzie się uroczystość poświęcona 71. Rocznicy Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Bliższe informacje znajdują się na plakatach. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału.
 3. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii na obowiązkowe spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 w kościele NSPJ. Na spotkanie zaproszona jest policja, która omówi sprawy związane z ŚDM.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pielgrzymów, którzy w ubiegłym roku wędrowali z Suwałk na Jasną Górę. Podzielą się świadectwem, zachęcą na pielgrzymkę oraz zbiorą intencje pielgrzymkowe po każdej Mszy św. Można też złożyć ofiarę na organizację pielgrzymki.
 5. Zachęcamy do zapisywania się na XXIV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła lub u ks. Arkadiusza Dardzińskiego - SZCZEGÓŁY KLIKNIJ NA LINK.
 6. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Jest to szczególny czas spędzony z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. Szczegóły znajdują się na komunikacie w przedsionku kościoła lub na stronie internetowej oazy diecezji ełckiej. SZCZEGÓŁY KLIKNIJ NA LINK - PLAN REKOLEKCJI.
 7. W przyszłą o godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. Prymicyjna ks. Elvisa Rudowicza wraz z błogosławieństwem prymicyjnym. Ks. Elvis jako diakon odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii w okresie Wielkiego Postu.
 8. Do nabycia prasa katolicka.

  

 

IX Niedziela Zwykła – 29.05.2016 r.

 1. Ks. Proboszczowi Jackowi Chałko dziękujemy za posługę Słowa Bożego i życzymy darów nieba w parafii Smolniki, w której duszpasterzuje.
 2. W dniu dzisiejszym w naszym kościele o godz. 19:00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Magdaleny Lewoc. W programie usłyszymy utwory m. in. Bacha, Schumana i Muffata. Koncert jest dedykowany wszystkim mamom z okazji ich minionego święta. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że koncert dostarczy słuchaczom wielu artystycznych wrażeń.
 3. W  poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie wolontariuszy ŚDM z naszej parafii oraz osób, które zadeklarowały przyjąć pielgrzymów z zagranicy pod swój dach. Na spotkaniu omówimy kwestię przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii. Zapraszamy na to spotkanie także osoby, które chciały by pomóc w organizacji tego niezwykłego wydarzenia lub chciały by dowiedzieć się czegoś o przebiegu ŚDM w naszej parafii i diecezji.
 4. W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesji eucharystycznej. Błogosławieństwo wianków i ziół oraz małych dzieci.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi, bo to pierwszy piątek miesiąca. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Jego Apostołów Msza św. o godz. 15:30 poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego. Post w tym dniu nie obowiązuje.
 6. W sobotę – pierwszą w miesiącu, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Do nabycia prasa katolicka.

  

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 22.05.2016 r.

 1.  W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w porządku niedzielnym. Msza św. o godz. 12:00 w par. św. Aleksandra z procesją eucharystyczną aż do naszego kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji wszystkich wiernych, a w szczególności dzieci I-komunijne oraz rocznicowe, liturgiczną służbę ołtarza oraz młodzież bierzmowaną. Czwartek, to także dzień matki. Pamiętajmy w modlitwach oraz w życiu codziennym o naszych mamach.
 2. Również w Boże Ciało zapraszamy wszystkich na godz. 19:00 do Parku Konstytucji 3 Maja gdzie odbędzie się  I Koncert Ewangelizacyjno - Uwielbieniowy z udziałem m. in. zespołu Armia Dzieci z Lublina i Marią Vadia z USA.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała będziemy łączyli Mszę św. z nieszporami eucharystycznymi. Po Mszy św. wieczornej wyruszymy w procesji eucharystycznej w środku naszej świątyni.
 4. Dziś o godz. 12:00 będziemy przeżywać w naszym kościele I – Komunię Świętą.
 5. W związku ze zbliżającą się we wrześniu X-tą rocznicą intronizacji NSPJ – grupy zwierzeniowe zapraszamy na spotkanie – jutro po Mszy św. wieczornej w celu omówienia planu uroczystości. Wykaz grup na tablicy ogłoszeń.
 6. Dziś o godz. 14:00 na plebanii odbędzie się spotkanie osób, które jadą w lipcu do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
 7. 30 maja w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie wolontariuszy ŚDM z naszej parafii oraz osób, które zadeklarowały przyjąć pielgrzymów z zagranicy pod swój dach. Na spotkaniu omówimy kwestię przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii. Zapraszamy na to spotkanie także osoby, które chciały by pomóc w organizacji tego niezwykłego wydarzenia lub chciały by dowiedzieć się czegoś o przebiegu ŚDM w naszej parafii i diecezji.
 8. W sobotę 28 maja o godz. 13:30, przy ul. Kościuszki 72, w miejscu tablicy upamiętniającej ofiary NKWD/UB odbędzie się spotkanie z motocyklistami Rajdu Katyńskiego, którzy odwiedzą nas podczas IV Rajdu Śladami Ofiar Obławy Augustowskiej.
 9. Do nabycia prasa katolicka.

 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

 1. Dziś o godz. 12:00 odbędzie się I Komunia Święta dzieci klas III.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 3. Trwamy w Nowennie do Ducha Świętego, która przygotowuje nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Taca przeznaczona na ŚDM w Krakowie. Z okazji tejże Uroczystości zapraszamy do udziału w wieczorze uwielbienia w sobotę 14 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Początek po Mszy św. wieczornej. Modlić się będziemy o ożywienie w nas darów Ducha Świętego.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Studzienicznej. W tym tygodniu kończymy zapisy ze względów organizacyjnych. Zapisu dokonujemy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 6. W dniach 14-15 maja w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej odbędą się obchody związane z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie. Szczegóły na plakacie w kruchcie.
 7. W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
 8. W piątek 13 maja przypada kolejna już rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zamachu na życie papieża Jana Pawła II.
 9. W niedzielę 22 maja o godz. 14:00 spotkanie osób, które zapisały się na ŚDM w Krakowie. Tego dnia kończymy zapisy.
 10. W najbliższy czwartek obchodzimy Światowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Ks. kapelana Szpitala zaprasza Służbę Zdrowia na obchody tego dnia w Suwałkach. Rozpoczniemy o godz. 17:30 wymarszem z par. św. Aleksandra do par. NSPJ, gdzie o godz. 18:00 rozpocznie się uroczysta Msza św.
 11. Do nabycia prasa katolicka. 

 

V Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016 r.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka możemy wesprzeć Ukrainę, która wciąż boryka się z problemami jakie niesie ze sobą wojna, składając dobrowolną ofiarę do koszyczka.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami, które w tym roku obchodzą Rocznicę Komunii Świętej.
 3. W sobotę o godz. 18:00 odbędzie się w naszej parafii sakrament bierzmowania. Tego dnia nie ma mszy o godz. 17:00.
 4. Spowiedź bierzmowanych – we czwartek o godz. 16:00.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej.
 6. Od maja wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.
 7. 6 maja odbędzie się w naszej parafii kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Sprzęt można składać przy schodach na plebanii.
 8. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Studzienicznej na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Szczegóły na plakatach.
 9. Do nabycia prasa katolicka. 

  

IV Niedziela Wielkanocna – 17.04.2016 r.

 1. Bardzo dziękujemy klerykowi Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże oraz modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 2. Z dniem dzisiejszym przeżywamy w kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną w czwartek, w której będziemy prosić Boga o powołania z naszej parafii.
 3. W sobotę przezywamy Uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika – Patrona Naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwach w intencji naszej diecezji.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dzieci wraz z rodzicami, które w tym roku obchodzą Rocznicę Komunii Świętej.
 5. W suwalskim kinie można obejrzeć film „Bóg nie umarł 2”. Jest to druga część filmu, który poruszył sumienia i serca ponad 140 tysięcy polskich widzów. Film opowiada o prawdziwym dawaniu świadectwa swojej wiary.
 6. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 14 maja po Mszy Św. o godz. 09:00 spod naszej świątyni parafialnej.  Do Studzienicznej docieramy 15 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 40 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Arkadiusza. Szczegóły na plakatach.
 7. Od 18 do 23 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii katechezy przygotowywującą do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Zapraszamy na codzienne spotkania po Mszy św. wieczornej w kościele. O godz. 9:00 jest możliwość uczestnictwa osób, które pracują na drugą zmianę. W sobotę będzie miała miejsce jedna wieczorna katecheza, a po niej Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na plakatach.
 8. Młodzież zachęcamy do zapisania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Zapisu możemy dokonać w zakrystii.
 9. Do nabycia prasa katolicka.


SZCZĘŚĆ BOŻE

DRODZY

KIEDY JEST MI DANE KOGOŚ PROWADZIĆ DUCHOWO LUB SPOWIADAĆ, ZAUWAŻAM PEWNE BRAKI W CZŁOWIEKU, KTÓRE GO NA STAŁE BLOKUJĄ PRZED PRZYJĘCIEM ŁASKI UWOLNIENIA  I UZDROWIENIA.

CHCIAŁBYM, ABY  JUBILEUSZOWY  ROK MIŁOSIERDZIA ORAZ 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI PRZYCZYNIŁA SIĘ DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA
MAŁYCH „MISJI ” PARAFIALNYCH W DNIACH 18-23 kwietnia 2016.
W NASZYCH REKOLEKCJACH CHCIAŁBYM PORUSZYĆ TEMATY, JAKBY ZAPOMNIANE W KOŚCIELE, CZY ŹLE ROZUMIANE.

TEMATY:
1. DLACZEGO PAN BÓG "NIE WYSŁUCHUJE" NASZYCH MODLITW. MODLITWA OWOCNA I BEZOWOCNA
2. MOC SŁOWA: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I PRZEKLEŃSTWO
3. WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA DUCHOWE
4. 7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH
5. UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE I DUCHOWE. MODLITWA UWOLNIENIA: OD RZUCONYCH UROKÓW, PRZEKLEŃSTW. PRZEBACZENIE
6. KIM JEST DUCH ŚWIĘTY? DARY I CHARYZMATY DUCHA ŚW. JAK OTWORZYĆ SIĘ NA DUCHA ŚW.
7. NOWE ŻYCIE. ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚW. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOGA OJCA I WIECZÓR UWIELBIENIA
8. BOŻA MIŁOŚĆ, JEZUS PANEM. TO POJAWI SIĘ GDZIEŚ W TREŚCI POSZCZEGÓLNYCH KATECHEZ

NIE CHCĘ W PEŁNI ROBIĆ TEMATÓW Z REO. CHCIAŁBYM DAĆ CZAS NA PEWNE WARSZTATY,
CHOCIAŻBY PRZYBLIŻYĆ CHARYZMATY I TEMATY PRZEOCZANE Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW.

KAZANIE W KOŚCIELE NIE ZAWSZE POZWALA NA DŁUŻSZE  (30-60 MINUT) ZATRZYMANIE SIĘ
NAD TEMATEM PRZEZ CO PEWNE TEMATY OD LAT NIE SĄ PRZYBLIŻANE  - SZKODA.

MAJĄC NA UWADZE WYMIENIONE JUBILEUSZE CHCIAŁBYM ZACHĘCIĆ WIERNYCH DO WSPÓLNEGO DZIĘKCZYNIENIA PRZEZ FORMACJĘ SERCA.

WIERZĘ, ZE WIELU Z NAS SKUTECZNIE COŚ W ŻYCIU ZMIENI, ALBO POZWOLI PANU BOGU DOKONAĆ ZMIANY.

NIE PODAJĘ  KOLEJNOŚCI TEMATÓW, ABY LUDZIE NIE WYBIERALI TEMATÓW LECZ PRZYCHODZILI
I SŁUCHALI TEGO, CO BĘDZIE.

SPOTKANIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W DNIACH 18-23 kwietnia 2016 O  GODZ. 18.00 - PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ  W FORMIE UROCZYSTEJ ZE ŚPIEWEM ZESPOŁU.
I W FORMIE PROSTEJ, "UBOGIEJ" O GODZ. 9.00. SAMA TYLKO KATECHEZA- DLA TYCH , KTÓRZY PRACUJĄ NA DRUGĄ ZMIANĘ - BEZ  SOBOTY.
W SOBOTĘ JEDNA KATECHEZA WIECZOREM Z WIECZOREM UWIELBIENIA.
KS. DARIUSZ ŁOBODA

 

 

WYJAZD NA XI MISTRZOSTWA POLSKI LSO W PIŁKĘ HALOWĄ O PUCHAR KNC

PROGRAM WYCIECZKI:

28 kwietnia

 • Zbiórka i wyjazd z Suwałk o godz. 20:00

29 kwietnia 

 • spotkanie z przewodnikiem
 • przejazd ‚’Pętlą Bieszczadzką’’ około 150 km- Ustrzyki Dolne, Ustrzyki Górne
 • Solina- spacer  po koronie zapory wodnej o długości 664m i wysokości 82 m jako największa zabudowa tego rodzaju w Polsce
 • obiadokolacja
 • nocleg 

30 kwietnia

 • śniadanie
 • przejazd do Rzeszowa na mistrzostwa

Plan mistrzostw

 • 15:00-22:00 – Rejestracja w biurze Mistrzostw
 • 20:00 – SPOTKANIE POWITALNE

1 maja 

 • 6:00-7:45 – Rejestracja
 • 8:30 – Eucharystia – KATEDRA RZESZOWSKA
 • 10:15 – Rozpoczęcie rozgrywek na halach
 • 13:30-14:00 – OBIAD (posiłki na każdą z hal dostarcza firma cateringowa).
 • 17:30 – zakończenie rozgrywek grupowych, rozesłanie na noclegi, kolacja.
 • 20:00 – GALA MISTRZOSTW
 • ok 21:30 –spotkanie dla opiekunów i zaproszonych gości 

2 maja 

 • 8:30 – Eucharystia – KATEDRA RZESZOWSKA
 • 10:15 – Rozpoczęcie drugiej fazy rozgrywek.
 • 13:00-13:30 – OBIAD.
 • 13:30-14:15 – Półfinały XI Mistrzostw Polski.
 • 14:30 – Zjazd na Halę
 • Mecze o miejsca 1-4 we WSZYSTKICH KATEGORIACH
 • ok 16:00 – mecz pokazowy
 • Uroczyste zakończenie XI Mistrzostw i rozdanie nagród na Hali
 • obiadokolacja
 • nocleg 

3 maja 

 • śniadanie
 • spotkanie z przewodnikiem
 • zwiedzanie Lublina
 • Starówka miasta z kamienicami, Brama Grodzka, ratusz, Wzgórze Zamkowe, Archikatedra, Wieża Trynitarska ( z zewnątrz), Plac Litewski, pomnik Unii Lubelskiej
 • zwiedzanie Majdanka 
 • obiad
 • wyjazd w drogę powrotną do Suwałk 

CENA: 620 zł* (może ulec zmianie w zależności od pozyskanych środków z zewnątrz oraz ilości chętnych)

Cena zawiera bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, 5 noclegów, obiady, kolacje, śniadania, pakiet uczestnika, usługę przewodnika, pilota, ubezpieczenie oraz transport autokarem klasy turystycznej.

ZGŁOSZENIA DO 18 KWIETNIA.

Zapisu możemy dokonać w zakrystii bądź u ks. Arkadiusza Dardzińskiego, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 515 419 448; wpłacając zaliczkę 150 zł.  


Niedziela Palmowa – 20 marca 2016 r.

1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – największe misteria ludzkiego odkupienia, jakie sprawuje Kościół. Podajemy program przeżywania tych trzech dni:

WIELKI CZWARTEK:
Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.
WIELKI PIĄTEK:
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemniej Jutrzni o godz. 9:00 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:20. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
WIELKA SOBOTA:
Wigilia Paschalna o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemnej Jutrzni o godz. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 15:00 co godzinę. Poświęcenie pokarmów od godz. 10:00 w miejscowościach w następującej kolejności:  Sobolewo, Dubowo II oraz Poddubówek. Inne miejscowości również od godz. 10:00 w następującej kolejności: Wychodne,  Zielone Kamedulskie, Zielone II i Zielone I. Na każdą miejscowość przewidujemy ok. 30 minut. Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu.
NIEDZLELA ZMARTWYCHWSTANIA:
Porządek Mszy Św. – 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 17:00.

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Konfesjonałów w Wielki Wtorek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 20:00 do godz. 24:00.
3. W zakrystii młodzież może zapisywać się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Planowany wyjazd na ostatnie dni, w których do Krakowa przyjeżdża Papież, czyli od 29.07 do 1.08. Cena pakietu na wyjazd to 310 zł + 10 euro. W cenę wchodzi ubezpieczanie, nocleg, wyżywienie, transport oraz plecak.
4. Pod koniec listopada ubiegłego roku nasi ministranci wygrali diecezjalne rozgrywki w piłkę halową. Dlatego będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa odbędą się w dniach 1-2 maja 2016r w Rzeszowie. Zapraszamy zatem dzieci, młodzież oraz dorosłych na wyjazd na te historyczne dla naszej parafii rozgrywki, aby pokibicować naszym zawodnikom oraz pozwiedzać różne miejsca. Podczas wyjazdu zwiedzimy m.in. Sandomierz, Rzeszów, Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, Zaporę wodną w Solinie oraz Bieszczady. Wyjazd odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 4 maja. Przybliżona cena za osobę – 300 zł, jednak może się ona znacznie zmienić, w zależności od zwiedzanych miejsc. Wkrótce podane zostaną szczegółowe informacje. Zapisu na wyjazd możemy dokonać w zakrystii wpłacając zaliczkę 150 zł.
5. Do nabycia prasa katolicka, a wśród niej nowy numer miesięcznika „Martyria” oraz czasopisma „Idziemy”. 

  

Zapowiedzi przedmałżeńskie

ZAPOWIEDŹ I

Daniel Bartosz Kotowski, kawaler, zam. Suwałki, par. tutejsza oraz Ewelina Ważyniec, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza

ZAPOWIEDŹ II

Rafał Kurek, kawaler, zam. Słupno, par. św. Andrzeja Boboli w Markach oraz Sylwia Sawczuk, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza

Szymon Wiesław Taraszkiewicz, kawaler, zam. Bród Stary, par. Bożego Ciała w Suwałkach oraz Anna Maria Margiewicz, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza

Kamil Krzysztof Ziemiński, kawaler, zam. w Udrejcze-Koniec, par. św. Antoniego w Udryczach oraz Monika Milewska, zam. Suwałki, par. tutejsza

Jeżeli ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest do poinformowania o tym tutejszych duszpasterzy.

 

KURS „NOWE ŻYCIE” – SUWAŁKI 27-29.05.2016 
Jeżeli pragniesz doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem i przyjąć Nowe Życie dziecka Bożego i Dziedzica Jego Królestwa, ten kurs jest skierowany właśnie do Ciebie! 
Organizator: Szkoła Nowej Ewangelizacji „Emaus” & Siostry Terezjanki
Miejsce: Dom Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus,
ul. Artyleryjska 7, 16-400 Suwałki; Parafia św. Piotra i Pawła
Koszt:  60 zł; z noclegiem 70 zł.
Termin: 27-29.05.2016 (rozpoczęcie w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę obiadem).
Prosimy zabrać ze sobą: Biblię (Stary i Nowy Testament), długopis, notatnik, obuwie zamienne

Informacje dodatkowe:
- zapisy tylko poprzez wypełnienie ankiety: ANKIETA LINK KLIKNIJ
(ankieta dostępna na www.terezjanki.pl (LINK KLIKNIJ zakładka MŁODZIEŻ – CO GDZIE KIEDY) lub na facebook.com/SIOSTRY TEREZJANKI)
- kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich
- ilość miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń
- istnieje możliwość noclegu dla osób spoza Suwałk
- wszelkie pytania prosimy kierować: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (w temacie wiadomości proszę napisać: Nowe Życie)
- pozostałe informacje zostaną podane uczestnikom  po wypełnieniu zgłoszenia.

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym będzie nam przewodniczył ks. Rafał Masztalerz – Misjonarz Miłosierdzia. Potrwają one do środy włącznie. Msze Św. w godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę o godz. 19:00. W ostatni dzień rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 19:00. Po Mszy św. o 17:00 przewidziany jest Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Bardzo prosimy o wcześniejsze przyjście ze względu na możliwość spowiedzi. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na Wielki Czwartek, Wielki Piątek lub Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania. Program rekolekcji na wywieszonych plakatach.
 2. W sobotę przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Patrona Kościoła Powszechnego.
 3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Podczas Mszy zebrane ofiary przeznaczone są na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
 4. Zachęcamy do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 18 marca. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:00 w parafii MB Miłosierdzia.
 5. Siostry Terezjanki zachęcają do nabywania dzisiaj po każdej Mszy św. piernikowych baranków wielkanocnych oraz ciastkowych pisanek. Uzyskane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Świetlicy.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 17:00.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w Kursie „Nowe Życie” organizowanego przez Szkołę Nowej Ewangelizacji „Emaus” oraz Siostry Terezjanki. Odbędzie się on w klasztorze Sióstr Terezjanek przy ul. Artyleryjskiej 7 w dniach 27-29 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Młodzież rozprowadza paschałki – świece na stół wielkanocny 
 10. w sugerowanej cenie  6 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Ełckiej „Caritas”.
 11. Do nabycia prasa katolicka.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

 1. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym będzie nam przewodniczył ks. Rafał Masztalerz. Potrwają one do środy włącznie. Bardzo prosimy o wcześniejsze przyjście ze względu na możliwość spowiedzi. Program rekolekcji na wywieszonych plakatach.
 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzane wyroby świetlicowe m. in. Baranki z ciasta piernikowego, jako cegiełki na funkcjonowanie Świetlicy sióstr Terezjanek.
 3. Dziś przy wyjściu z kościoła jest możliwość złożenia ofiary na pomoc jednej z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii, która zmaga się z chorobą nowotworową jednego z domowników nie mając żadnego ze środków utrzymania rodziny.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 17:00.
 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii Świętej swojego dziecka.
 6. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży oraz osoby chcące pomóc w przyjęciu młodych ludzi z zagranicy w naszej parafii na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszamy także tych, którzy chcieli by dowiedzieć się czegoś więcej o ŚDM w naszej diecezji.
 7. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na misterium Drogi Krzyżowej przygotowanego przez Teatr Amatorski w Suwałkach "Grupa Kłusowników - Straż Przednia" im. Karola Wojtyły. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Parafia Bożego Ciała w Suwałkach posiada wolne miejsca na majową 12 dniową wycieczko-pielgrzymkę na Kaukaz. Wszelkie informacje u o. franciszkanów.
 9. Kapelan Szpitala w Suwałkach zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne Suwalskiej Służby Zdrowia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Odbędą się w dniach 8 – 9 marca w konkatedrze św. Aleksandra o godz. 19:15.
 10. Młodzież rozprowadza paschałki – świece na stół wielkanocny 
 11. w sugerowanej cenie  6 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Ełckiej „Caritas”.
 12. Do nabycia prasa katolicka.

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 28 luty 2016 r.

 

 1. Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 17:00.
 2. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii Świętej swojego dziecka.
 3. Osoby należące do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zachęcamy o odbiór biuletynu, który znajduje się w zakrystii.
 4. W dniach 1 i 2 marca będą miały miejsce Suwalskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Podkreślamy centralną uroczystość – 1 marca o godz. 12:00 w konkatedrze suwalskiej, po czym nastąpi przemarsz do pomnika Państwa Podziemnego przy ul. Sejneńskiej, a 2 marca – po Mszy Św. o godz. 18:00 odbędzie się koncert religijno-patriotyczny z udziałem Jerzego Zelnika, aktora scen warszawskich.
 5. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia ofiary na pomoc jednej z najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii, która zmaga się z chorobą nowotworową jednego z domowników nie mając żadnego ze środków utrzymania rodziny.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. W I piątek zachęcamy do wzięcia udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby, które się zapisały prosimy o kontynuację.
 7. Wszystkich przyjaciół, absolwentów oraz sympatyków Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ks. Kazimierza Hamerszmita zapraszamy na obchody Święta Szkoły, które odbędą się w piątek 4 marca. Rozpoczniemy Mszą św. w naszej parafii o godz. 10:00, a po niej o godz. 11:10 zapraszamy na dalsze świętowanie w gmachu szkolnym.
 8. W czwartek tj. 3 marca br. o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. E. Plater w Suwałkach, odbędzie się spotkanie z Ks. prof. Henrykiem Nadrowskim – autorem książki pt. „Wokół sztuki sakralnej”. Przez spotkanie z autorem chcemy zachęcić do głębszego zapoznania się z problematyką sztuki w jej szczególnym wymiarze, jako sztuki sakralnej.
 9. Młodzież rozprowadza paschałki – świece na stół wielkanocny 
 10. w sugerowanej cenie  6 zł. Dochód przeznaczony jest na potrzeby Ełckiej „Caritas”.
 11. Do nabycia prasa katolicka.

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie

ZAPOWIEDŹ I

Roman Kaleta, wdowiec, zam. Suwałki, par. MB Miłosierdzia oraz Renata Kolenko, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza

ZAPOWIEDŹ II

Jakub Paweł Kowalewski, kawaler, zam. Suwałki, par. MB Miłosierdzia oraz Joanna Szulińska, panna, zam. Suwałki, par. tutejsza

Jeżeli ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest do poinformowania o tym tutejszych duszpasterzy.

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2016 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Patrycji Hurlak za obecność w naszej parafii, za wspólną modlitwę, a przede wszystkim za podzielenie się świadectwem swojego nawrócenia. Życzymy wielu Bożych łask. Przy wyjściu możemy zakupić książki jej autorstwa oraz istniej możliwość rozmowy z Panią Patrycją.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 17:00.
 3. Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach informuje, że prowadzi nabór do klas pierwszych. Za jeden z ważniejszych priorytetów szkoła przyjęła program wychowawczy oparty na wartościach chrześcijańskich. Szczegóły w sekretariacie szkoły przy ul. Kościuszki 47 b.
 4. Dziś przy wyjściu ze świątyni można złożyć ofiary do koszyków na potrzeby Krajowego Funduszu Misyjnego.
 5. Harcerze zapraszają wszystkich na obchody Dnia Myśli Braterskiej, a szczególnie starszych harcerzy. Spotkanie rozpocznie się jutro Mszą Św. o godz. 16:00 w naszej parafii, a po niej zapraszamy na spotkanie w Restauracji Ułańskiej.
 6. Młodzież rozprowadza paschałki – świece na stół wielkanocny w sugerowanej cenie  6 zł. Dochódprzeznaczony jest na potrzeby Ełckiej „Caritas”.
 7. Do nabycia prasa katolicka.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. Sportowa blok 6E

WTOREK: od godz. 15:30

ul. Sportowa blok 6F

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeżeli są Rodziny, u których z różnych racji nie było kapłana, a chcieli by, aby doszło do wizyty duszpasterskiej, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

 

Nabożeństwa w Wielkim Poście 

Droga Krzyżowa  

dla dzieci – każdy piątek o 15:30 

          dla młodzieży  i dorosłych - piątek po Mszy św. o 17:00 

Gorzkie Żale 

niedziela – 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
a o 16:30 śpiew Gorzkich Żali

z nauką pasyjnąV Niedziela Zwykła – 7 luty 2016 r.

 1. Dziękujemy dk. Pawłowi za posługę Słowa w naszej parafii. Życzymy wielu Bożych łask w rozwoju swojego powołania.
 2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7:00, 10:00 i 17:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 3. Zapraszamy dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 15:30, natomiast młodzież i dorosłych po Mszy Św. o godz. 17:00.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 16:30 śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 5. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby chóru przygotowującego Liturgię Wielkanocną. Spotkania odbywają się na plebanii w każdą niedzielę o 15:00. Zapraszamy.
 6. Aby uwolnić się z uzależnienia konieczny jest post i modlitwa. Dlatego zachęcamy osoby uzależnione i ich bliskich do jednego dnia postu o chlebie i wodzie lub warzywach i owocach oraz modlitwie w intencji uzależnionych. Inicjatywa ta zaplanowana jest na okres Wielkiego Postu. Chętnych zapraszamy do zapisana się na listę w zakrystii.
 7. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Za tydzień Niedziela Trzeźwościowa. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie na plebanii grupy trzeźwościowej.
 8. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.
 9. W czwartek - 11 lutego przeżywmy wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia przypada XXIV Dzień Chorego. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00. Dodatkowa Msza Św. dla chorych o godz. 10:00.
 10. Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Ludwikiem Nowakowskim, opiekunem Misji za kapłanów w Polsce, wszystkie dzieci, młodzież i osoby dorosłe modlące się w misji św. Teresy oraz tych, którzy pragną modlić się za kapłanów.
 11. W poniedziałek 8 lutego o godz. 15:30 spotkanie z dziećmi i młodzieżą świetlicy przy ul. Artyleryjskiej 7,
 12. We wtorek 9 lutego o godz. 17:00 wspólna Msza św. w naszej parafii, a potem katecheza dla dorosłych w salce katechetycznej pod plebanią
 13. W dniach od 20 do 21 lutego będziemy gościć w naszej parafii Panią Patrycję Hurlak – polską aktorkę filmową i serialową. W niedzielę Pani Patrycja podczas każdej Mszy Świętej podzieli się świadectwem swojego nawrócenia. Dzień wcześniej przewidziany jest Wieczór Chwały z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Szczegóły na plakatach.
 14. Do nabycia prasa katolicka, a wśród niej nowy numer miesięcznika „Martyria” oraz „Idziemy”.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. XXX- lecia PRL

WTOREK: od godz. 15:30

ul. Zastawie – od Hotelu „Hańcza” do ul. Powstańców Wielkopolskich

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. Partyzantów

ul. Ułanów Grochowskich

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. Lotnicza                             

SOBOTA: od godz. 9:00

ul. Zastawie (domki jednorodzinne za działkami)

Zielone Kamedulskie                   

 

IV Niedziela Zwykła  (2016-02-31)

 

 1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec gromniczych o godz. 7:00, 10:00 oraz 17:00.
 2. W środę, 3 lutego wspominamy św. Błażeja: błogosławieństwo świec  i wiernych chorych na gardło.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W piątek o godz. 8:00 w konkatedrze św. Aleksandra Msza Święta o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Kazimierza Hamerszmita z racji jego 20 rocznicy śmierci. Zachęcamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca. Zapisu na poszczególne godziny możemy dokonać w zakrystii.
 4. W następną niedzielę taca przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 5. Dziś po każdej Mszy Świętej są rozprowadzane na rzecz Świetlicy Sióstr Terezjanek słodkie cegiełki – pierniki oraz ciastko karnawałowe z drożdżówką. Zachęcamy do nabywania.
 6. Przewodnik Suwalskiej grupy pielgrzymkowej na Jasną Górę zaprasza pielgrzymów oraz przyjaciół pielgrzymki na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 6 lutego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00 w par. św. Aleksandra, a potem udamy się do Sali parafialnej. Prosimy o wzięcie posiłku na wspólny stół. Szczegóły na plakacie.
 7. Od wczoraj w suwalskim kinie możemy obejrzeć film „Bernadetta. Cud w Lourdes”, który dotyczy tajemnicy objawień maryjnych. Film nagrodzono na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Zachęcamy do wybrania się do kina.
 8. Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach zaprasza wszystkie Panie w przedziale wiekowym 50-69 lat na badania Mammografii na oddziale diagnostyki Obrazowej. Badania są bezpłatne, nie wymagane jest skierowanie jedynie dowód osobisty.
 9. Do nabycia prasa katolicka.

 

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

 PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

 ul. Powstańców Wielkopolskich

 ul. Wojska Polskiego, blok 38A

 ŚRODA: od godz. 15:30

 ul. Wojska Polskiego, blok 38B

 ul. Buczka – numery nieparzyste

 CZWARTEK: od godz. 15:30

 ul. Buczka – numery parzyste

 ul. Artyleryjska i Saperska

 SOBOTA: od godz. 9:00

 ul. Buczka blok nr 183 i 185                              

 

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2016 r.

 1. Młodzież męską z klas średnich oraz studentów zapraszamy na rekolekcje powołaniowe w Ełckim Seminarium. Szczegóły na plakatach.
 2. Przewodnik Suwalskiej grupy pielgrzymkowej na Jasną Górę zaprasza pielgrzymów oraz przyjaciół pielgrzymki na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę 6 lutego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00 w par. św. Aleksandra, a potem udamy się do Sali parafialnej. Szczegóły na plakacie.
 3. Zachęcamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca. Zapisu na poszczególne godziny możemy dokonać w zakrystii.
 4. Do nabycia prasa katolicka.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. Wojska Polskiego bloki 102A, 102B, 103C oraz ul. Hubala blok 8 i 8A

WTOREK: od godz. 15:30

ul.  Hubala bloki 5, 10 i 12

ŚRODA: od godz. 15:30

ul. Wojska Polskiego – domy jednorodzinne od Hotelu Hańcza do ronda, ul. Szwoleżerów oraz ul. Sopocka

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. Wojska Polskiego bloki 23, 25, 27, 38, 44 i 46 oraz
ul. Sportowa – domki jednorodzinne

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. Wojska Polskiego blok 23 ABC oraz

ul. Bydgoska blok 31

SOBOTA od godz. 9:00

Zielone Kamedulskie oraz ul. Zastawie – domki za działkami

 

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016 r. 

 1. Dziękujemy bardzo ks. Andrzejowi za posługę Słowa Bożego w naszej parafii.
 2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. Młodzież męską z klas średnich oraz studentów zapraszamy na rekolekcje powołaniowe w Ełckim Seminarium. Szczegóły na plakatach.
 4. Dziś po Mszy o godz. 12:00 spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych.
 5. W czwartek przeżywamy wspomnienie św. Agnieszki oraz obchodzimy Dzień Babci. Natomiast w piątek Dzień Dziadka. W tych szczególnych dniach pamiętajmy o naszych babciach oraz dziadkach.
 6. Przewodnik Suwalskiej grupy pielgrzymkowej na Jasną Górę zaprasza pielgrzymów oraz przyjaciół pielgrzymki na spotkanie opłatkowe, które dziś w par. św. Aleksandra. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Prosimy o zabranie ze sobą poczęstunku na wspólny stół. Ponadto ks. Arkadiusz zaprasza pielgrzymów na Pierwsze Dni Skupienia, które odbędą się w dniach 22 – 24 stycznia. Szczegóły na plakatach.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym już Wieczorze Chwały. Odbędzie się on w sobotę 23 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 8. Dziś po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. Zachęcamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca. Zapisu na poszczególne godziny możemy dokonać w zakrystii.
 10.  Do nabycia prasa katolicka.

 Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK

od godz. 9:00 Wychodne

od godz. 15:30 ul. Toruńska, Szczecińska oraz Koszalińska

WTOREK

od godz. 15:30 ul.  Olsztyńska oraz Białostocka

ŚRODA

od godz. 15:30 ul. Słupska, Zamojska, Gdańska, Augustowska, Rzeszowska, Przemyska oraz Lubelska

CZWARTEK

od godz. 15:30 ul. Warszawska, Wrocławska, Legnicka, Gorzowska oraz Elbląska

PIĄTEK

od godz. 15:30 ul. Wojska Polskiego bloki 110, 110A, 112 i 114 L

SOBOTA

od godz. 9:00 ul. Dubowo I

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  3 I 2016R

 1. DZIŚ I  NIEDZIELA  M-CA  (3 I); ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU OD GODZ. 15.00
 2. W ŚRODĘ (6 I): UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – MSZA ŚW. W PORZĄDKU NIEDZIELNYM. NA KAŻDEJ MSZY ŚW. POŚWIĘCENIE KREDY. 
 3. TACA PRZEZNACZONA JEST NA KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY
 4. PRZEMARSZ ORSZAKU TRZECH KRÓLI.  POCZĄTEK GODZ. 13.00 PRZY SUWALSKIM OŚRODKU KULTURY, UL. ŚW. JANA PAWŁA II
 5. CZWARTEK -7 I:  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU OD GODZ. 16.00
 6. ZACHĘCAMY DO NABYCIA PRASY KATOLICKIEJ. W MARTYRII: CIEKAWY ARTYKUŁ Z KONGRESU O RODZINIE, KTÓRY MIAŁ MIEJSCE W EŁKU.
 7. ZRODZIŁA SIĘ INICJATYWA CAŁODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W KAŻDY 1- SZY PIĄTEK MIESIĄCA  NA JEDNĄ GODZINĘ ADORACJI ZAPLANOWANO 3 OSOBY. POTRZEBY ADORACJI NIE TRZEBA SZEROKO UZASADNIAĆ! BARDZO PROSIMY O PRZEMYŚLENIE TEJ INICJATYWY I O WPISYWANIE SIĘ NA LISTĘ… KTO PIERWSZY, TEN MA WIĘKSZY WYBÓR DOGODNEJ DLA SIEBIE GODZINY.
 8. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ SPOTKANIE SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. ZAPRASZAM RODZICÓW DO UDZIAŁU  ORAZ OSOBY PRAGNĄCE POGŁĘBIENIA WIEDZY RELIGIJNEJ

 

PLAN WIZYT DUSZPASTERSKICH 4- 9 I 2016R

PONIEDZIAŁEK  - 4 I
OD. GODZ. 9.00 PIJAWNE MAŁE I DUBOWO I – WIEŚ
GODZ. 15.30  UL. MIŁA , MAŁA, LEŚNA

WTOREK  - 5 I
OD GODZ. 15.30; UL. KLASZTORNA, PAWECKIEGO, JASNA, SŁONECZNA

CZWARTEK 7 I
OD GODZ.  15.30
UL. UTRATA , STANISZEWSKIEGO, SIANOŻĘĆ, BIELECKIEGO

PIĄTEK 8 I
OD GODZ. 15.30: UL. POLNA, ZAHAŃCZE, GÓRNA

SOBOTA 9 I:
OD GODZ. 9.00: SOBOLEWO, ZIELONE KAMEDULSKIE- WIEŚ