2017 Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2017 

 1. Dzisiaj, w ostatnim dniu roku kalendarzowego od godz. 16.00 rozpocznie się Wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie zakończone okolicznościowym nabożeństwem wraz z odśpiewaniem hymnu: Ciebie Boga wysławiamy, za który w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu są w porządku niedzielnym.
 3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Pobłogosławimy także kredę i kadzidło. Tradycyjnie, jak co roku serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta Suwałk.
 4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, w piątek całodzienna.
 5. Następna niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, którą kończymy okres Bożego Narodzenia.
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

WTOREK (2 STYCZNIA): od godz. 15:30

ul.ŁĄKOWA ( dawna Mereckiego)

ŚRODA ( 3 STYCZNIA): od godz. 15:30

ul.POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

CZWARTEK ( 4 STYCZNIA): od godz. 15:30

ul.KAWALERYJSKA (dawna 30-lecia PRL) 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2017  

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze Święte rekolekcyjne od poniedziałku do środy będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Nasze ćwiczenia duchowne poprowadzi pochodzący z naszej parafii, ks. Szymon Sokołowski. Życzymy ks. Szymonowi mocy głoszenia Słowa oraz współpracy z Duchem Świętym.
 2. Pan Prezydent miasta Suwałki serdecznie zaprasza na Wigilię Miejską, która odbędzie się dzisiaj na Placu Marii Konopnickiej. Początek wydarzenia o godz. 13.15. Będzie poczęstunek wigilijny, opłatek, życzenia, kolędowanie z zespołami, spotkanie ze św. Mikołajem, a także żywa stajenka.
 3. Kolędnicy Misyjni w tym roku zadbają o wsparcie duchowe i materialne dzieciom z  Syrii i Libanu, które ucierpiały z powodu wojny. Dzieci chętne do kolędowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 do salki katechetycznej na plebanii.
 4. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodziny.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w nocy konfesjonałów, która odbędzie się w piątek, 22 grudnia w godz. od 20:00 do 24:00 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
 6. Za tydzień, 24 grudnia przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00. Wieczorem będziemy obchodzić wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji i zwyczajów wigilijnych. Pasterka w naszej parafii o 24:00 poprzedzona śpiewem kolęd.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można  u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


II NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2017 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie i pracujących tam kapłanów z naszej diecezji.
 2. W środę przeżywamy dzień pamięci ofiar stanu wojennego.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i osoby dorosłe modlące się za kapłanów w Misji Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także członków ich rodzin i zainteresowanych na wspólną Mszę Św. z ks. dr Ludwikiem Nowakowskim w czwartek 14 grudnia 2017r o godzinie 17.00. Po Mszy Św.  zapraszamy na spotkanie z katechezą do salki  na plebanii.
 5. Kolędnicy Misyjni w tym roku zadbają o wsparcie duchowe i materialne dzieciom z  Syrii i Libanu, które ucierpiały z powodu wojny. Dzieci chętne do kolędowania zapraszamy na spotkania organizacyjne 10 i 17 grudnia 2017r po Mszy Św. o godz. 12.00. Spotkania w salce katechetycznej na plebanii.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 7. Organizowana jest dziewięciodniowa pielgrzymka do Medjugorie w dniach 24.02- 4.03 2018 roku. Koszt wynosi 600 zł i 150 euro. Więcej informacji w zakrystii.
 8. Serdecznie zachęcamy do nabywania nowych numerów prasy katolickiej.
 9. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej, spotkanie kandydatów do bierzmowania. 

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017 

 godzina-laski-dla-swiata-ksiazka

PIĄTEK 08 XII UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP:
O GODZ. 12.00 do 13.00 GODZINA ŁASKI

ADORACJA NS W KOŚCIELE 

O GODZ. 19.15 MSZA ŚW: ZA OSOBY BORYKAJĄCE SIĘ Z UZALEŻNIENIEM oraz ICH BLISKICH POŁĄCZONA Z WIECZOREM UWIELBIENIA Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE 

Kochani, 

zbliża się Godzina Łaski – która przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski? 

Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12–13.
Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!
W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan.
Takie jest bowiem przesłanie, więcej, wręcz polecenie Maryi.

 1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca- adoracyjną.  Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. Rozpoczęliśmy Adwent. W tym czasie roraty codziennie o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdą środę i czwartek o godz. 17:00. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
 5. Na koncert Leny i Macieja Duraków, czyli zespołu Jedno Ciało z Łodzi, zaprasza suwalski Domowy Kościół. Zapraszamy zwłaszcza małżeństwa, gdyż jest to muzyka o sakramencie i miłości między mężem i żoną, która dzieje się z Bożą pomocą każdego dnia. Koncert odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 18:00 w kaplicy wspólnoty Getsemani przy ulicy Pułaskiego 24B.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała wigilijne świece Caritas, kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii.
 7. Za tydzień ofiary zbierane do tak zwanej puszki będą przeznaczone na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 26.11.2017

 

 1. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym czasie roraty codziennie o godz. 17.00. W sposób szczególny dzieci zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdą środę i czwartek o godz. 17:00. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie.
 2. W tym tygodniu przypada  I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 4. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zapraszamy do zakrystii po odbiór intencji, a także przypominamy o Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok liturgiczny i formacyjny, która odbędzie się 2 grudnia o godz. 10.00 w Konkatedrze św. Aleksandra.
 5. Parafia pw. św. Aleksandra organizuje Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy, 31 grudnia o godz. 19:30. W trakcie balu od godz. 23:30 odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu Taize, a następnie o północy udział w Eucharystii. Po Mszy Świętej dalsza część balu. Koszt to 50 zł od osoby, plus „koszyczek” na wspólny stół. Zgłaszać się można do 20 grudnia u Państwa Szejda, lub w kancelarii parafialnej parafii św. Aleksandra.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.11.2017 

 

 1. W środę przeżywamy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu organiście, panu Stanisławowi, a także tym wszystkim, którzy ubogacają liturgię poprzez piękny śpiew. Niech Pan Bóg błogosławi!
 2. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą, połączoną z wieczorem uwielbienia wraz z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie,  w sobotę, na godz. 17:00. W sposób szczególny zaproszenie kierujemy do młodzieży bierzmowanej.  
 3. W dniach 25-27 listopada w konkatedrze św. Aleksandra będzie można zobaczyć wystawę noszącą tytuł: „ 100 lat niepodległości. Idea wolności i suwerenności Polski w szerokim kontekście historycznym”. Serdecznie zapraszamy!
 4. Nadal możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.11.2017

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel do tak zwanej puszki. 
 2. W czwartek obchodzimy Święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. 
 3. W przyszłą niedzielę odbędą się uroczyste obchody 20- lecia powstania Świetlicy Sióstr Terezjanek. Zapraszamy wszystkich na godzinę 16:30 do naszej świątyni na sztukę teatralną w wykonaniu dzieci oraz na Mszę Świętą jubileuszową, która rozpocznie się o godz. 17:00. 
 4. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 5.11.2017 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. W sobotę przeżywamy wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa i męczennika. Jest to także 99. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze Święte w tym dniu o 7:00, 10:00, 17:00.
 3. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel do tak zwanej puszki.
 4. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.10.2017

 1. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy chcieli i mogli uczestniczyć w tej modlitwie maryjnej. Jesteśmy zaproszeni do kontynuacji tej modlitwy nie tylko w październiku.
 2. W naszym mieście odbędzie się MARSZ ŚWIĘTYCH, który rozpocznie się Mszą Świętą w par. bł. Anieli Salawy, 31 października o godz. 17:00, a zakończy się wspólnym nabożeństwem uwielbienia przy krzyżu ŚDM, w kościele pw. św. Wojciecha. Serdecznie zapraszamy!
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Przed Mszą św. o godz. 12:00 różaniec za zmarłych, po Mszy świętej nieszpory oraz procesja na cmentarz. Na nowym cmentarzu modlitwy rozpoczną się o godz. 15.00.
 4. W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy Świętych w tym dniu – niedzielny. Przed Mszą Świętą o godz. 17.00 różaniec w intencji zmarłych, a po Mszy Świętej procesja na cmentarzu z pochodniami i zniczami.
 5. Od 1 do 8 listopada trwa nowenna za zmarłych. W tych dniach o godz. 16:30 odmówimy różaniec za naszych zmarłych, a po Mszy Świętej udamy się na cmentarz. Każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.
 6. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.

 

 

Pozdrowienia siostry Joanny i Elżbiety z Boliwii


LIST od SIOSTRY JOANNY


FILM:

 

ZDJĘCIA

 

XXIX Niedziela Zwykła  – 21 października 2017 r. 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o posługujących na misjach jak i o tych, którym jest głoszone słowo Boże. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dzisiaj, w konkatedrze św. Aleksandra o godz. 16:00 odbędzie się Msza Świętaw intencji dziękczynnej, na zakończenie sezonu pielgrzymkowego, za dar pielgrzymek pieszych, rowerowych i autokarowych z naszego miasta i za dobroczyńców pielgrzymkowych. Po Mszy Świętej przewidziana jest agapa w auli parafialnej. Serdecznie zapraszamy do udziału uczestników pielgrzymek, przewodników i dobroczyńców.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 4. 31 października 2017 r. w Suwałkach odbędzie się, jak co roku Marsz Świętych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie interesującej okazji do uczczenia świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych Obcowania.  Marsz Świętych w Suwałkach rozpocznie się 31 października o godzinie 17.00 Mszą świętą w kościele pw. bł. Anieli Salawy. Na godzinę 18.00 zaplanowano rozpoczęcie Marszu, który przejdzie ulicami: Łanową, Bakałarzewską, Mickiewicza, Waryńskiego, 1-Maja, Sejneńską. Uczestnicy Marszu będą mieli też okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia w światyni Najświętszego Serca Pana Jezusa. Marsz zakończy się nabożeństwem uwielbienia przy krzyżu ŚDM w kościele pw. św. Wojciecha, podczas którego każdy będzie mógł dać świadectwo o osobistej relacji ze świętymi, o łasce ich wstawiennictwa.
 5. Parafia pw. bł. Anieli Salawy organizuje kolejną edycję Szkoły Liderów Grup Parafialnychi Animatorów Ewngelizacji „Ludzie spod Damaszku” a także organizuje rekolekcje dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż, o Duchu Świętym. Więcej informacji na stronie internetowej parafii, a także w najnowszym numerze „Martyrii”.
 6. Komenda Miejska Policji w Suwałkach uwrażliwia nas na bezpieczeństwo poruszania się po drogach, zwłaszcza w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. W SOBOTĘ 28 X PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY WIECZÓR UWIELBIENIA Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE.
 9. 28 X W BIAŁYMSTOKU ODBĘDZIE SIĘ REGIONALNA KONFERENCJA DOTYCZĄCA KURSU ALFA. SZCZEGÓŁY NA TABLICY OGŁOSZEŃ.

 

XXVIII Niedziela Zwykła  – 15 października 2017 r. 

 

 1. W poniedziałek, 16 października, wspominamy św. Jadwigę Śląską. Jest to rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 2. Misja Św. Teresy modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza  na spotkanie formacyjne, we wtorek 17 października, do salki katechetycznej na plebanii, po wieczornej Mszy Św.
 3. W środę, 18 października, obchodzimy święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Ksiądz Kapelan serdecznie zaprasza w tym dniu na Mszę Świętą, do konkatedry św. Aleksandra, na godz. 18:00. Ta Msza Święta będzie sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla pracowników Służby Zdrowia i pokrewnych formacji zawodowych. Po Mszy Świętej przewidziany jest koncert.  
 4. W czwartek, 19 października, przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W swoich modlitwach nie zapominajmy o naszej Ojczyźnie, a także módlmy się o sprawiedliwość społeczną.
 5. W roku jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji ełckiej przeżywamy I Kongres Misyjny – „Idźcie i głoście”. Dnia 21 października 2017 r. przeżywać będziemy ostatnią stację, którą będzie Stacją Dorosłych. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do jeszcze większego zaangażowania i umisyjnienia naszych serc, rodzin, wspólnot parafialnych i całej diecezji. Kongres Misyjny – Stacja Dorosłych rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.00 w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku. Po Mszy św., manifestując „Kościół w drodze”, przejdziemy do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-misyjne. Telemostem połączymy się również z misjonarzami i misjonarkami, posługującymi w krajach misyjnych. Spotkanie zakończy się nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy!
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego rezydenta, ks. Tadeusza Piotra Poteraja. Radujemy się tym, że został Proboszczem w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gąskach. Na nowe wyzwania duszpasterskie życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 7. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. W przyszłą niedzielę, w konkatedrze św. Aleksandra o godz. 16:00 odbędzie się Msza Święta w intencji dziękczynnej, na zakończenie sezonu pielgrzymkowego, za dar pielgrzymek pieszych, rowerowych i autokarowych z naszego miasta i za dobroczyńców pielgrzymkowych. Po Mszy Świętej przewidziana jest agapa w auli parafialnej. Serdecznie zapraszamy do udziału uczestników pielgrzymek, przewodników i dobroczyńców.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 10. Parafia pw. bł. Anieli Salawy organizuje kolejną edycję Szkoły Liderów Grup Parafialnych i Animatorów Ewngelizacji „Ludzie spod Damaszku” a także organizuje rekolekcje dla młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż, o Duchu Świętym. Więcej informacji na stronie internetowej parafii, a także w najnowszym numerze „Martyrii”.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


XXVII Niedziela Zwykła  – 8 października 2017 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin.
 2. W sobotę, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty błogosławieństwa Bożego w trudzie przekazywania wiedzy oraz w pracy z uczniami.
 3. Cały czas, w zakrystii zbierane są podpisy pod petycją przeciwko aborcji.
 4. Dzieci modlące się w Misji św. Tereski, zapraszamy na spotkanie w salce na plebanii, w przyszłą niedzielę, 15 października, po Mszy Świętej o godzinie 12:00.
 5. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa prosimy o odbiór biuletynów w zakrystii.
 6. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy wtorek, środę oraz czwartek na godz. 15:30.
 7. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów wraz z grupą Ojca Pio, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

CUD POD LEPANTO (link)

Pius V, człowiek stary, klęczał klika godzin i odmawiał modlitwy, nagle słyszy szum wiatru i łoskot żagli. Zdawało mu się, że znajduje się nie w watykańskiej kaplicy, lecz w gdzieś na pełnym morzu, wśród okrętów przygotowujących się do wielkiej bitwy. Papież podniósł oczy i ujrzał Matkę Bożą, jak rozpościera swój płaszcz nad flotą...
XXVI Niedziela Zwykła  – 1 października 2017 r.

 1. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. wieczornej na godz. 17:00 zarówno w dzień powszedni jak i w niedzielę.
 2. Dzisiejsza pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś od godz. 15:00. Dziś wspominamy także w Kościele św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktor Kościoła. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Terezjanek, którym składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi!
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszki są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w piątek całodzienna.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy wtorek, środę oraz czwartek na godz. 15:30.
 6. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów wraz z grupą Ojca Pio, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież.
 7. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję „Różaniec do granic”. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni 7 października (sobota) na godz. 14.00. W kościele odmówimy 4 części Różańca Świętego  w intencji naszej Ojczyzny i całego świata. Podczas nabożeństwa będzie także możliwość złożenia ofiar dla rodzin z syryjskiego Aleppo. Główne modlitwy będą prowadzone w kościołach stacyjnych, położonych bezpośrednio przy granicy naszej Ojczyzny. Dla osób, które zapisały się w zeszłą niedzielę do uczestniczenia w modlitwie w parafii Berżniki wyjazd spod naszej świątyni o godz. 9:00.
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w kręgu biblijnym, w każdą środę, po wieczornej Mszy Świętej.
 9. Młodzież, która poszukuje swojego miejsca w Kościele, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w każdy piątek, po wieczornej Mszy Świętej.
 10. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 12. Siostry Terezjanki zapraszają Rodziców z Dziećmi na ul. Artyleryjską 7 do Świetlicy na Dni Otwarte od najbliższego poniedziałku do czwartku włącznie w godz. 8-18. Będzie to okazja do bezpośredniego zapoznania się z zajęciami organizowanymi dla dzieci.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 


XXV Niedziela Zwykła  – 24 września 2017 r.

  

 1. Dzisiaj, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a także z ich rodzicami.
 2. Odpowiadając na usłyszany dziś komunikat Księdza Biskupa, jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w akcję „Różaniec do granic”. Ci z nas, którzy z różnych względów nie będą mogli dotrzeć do kościołów stacyjnych przy granicy naszego kraju, a chcieliby włączyć się w tą wielką modlitwę, serdecznie zapraszamy do naszej świątyni 7 października (sobota) na godz. 14.00. W kościele odmówimy 4 części Różańca Świętego  w intencji naszej Ojczyzny i całego świata. Główne modlitwy będą prowadzone w kościołach stacyjnych, położonych bezpośrednio przy granicy naszej Ojczyzny. Nasza parafia organizuje wyjazd na tą modlitwę do parafii Berżniki. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
 3. Jak słyszeliśmy z różnych przekazów, Ojciec Święty Franciszek mianował  ks. Bpa Romualda Kamińskiego Biskupem Koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej. Przychodzi nam pożegnać Pasterza, który od ponad 12 lat gorliwie wspierał Biskupa Ordynariusza w posłudze duszpasterskiej. Dnia 5 października w Katedrze Ełckiej o godz. 18.00, bp Romuald Kamiński będzie celebrował uroczystą Mszę św., podczas której jako wspólnota diecezjalna będziemy mieli możliwość wyrazić nasze podziękowanie za wieloletnią posługę Biskupią w diecezji ełckiej i pożegnać Księdza Biskupa przed wyjazdem do Warszawy. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym spotkaniu. 
 4. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach, to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę. Zamiast pomagać, zabija się dziecko w okrutny sposób. Stąd w zakrystii można złożyć swój podpis pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, która ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa wspomnianej wcześniej możliwości. Potrzebny jest do tego numer PESEL.

 

 

 WIECZÓR UWIELBIENIA Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE 
W SOBOTĘ 23 IX. PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.


SPOTKANIE MŁODZIEŻY KLAS III GIMNAZJALNYCH,
KTÓRA PRAGNIE W 2018r PRZYJĄĆ SAKRAMENT BIERZMOWANIA -
W NIEDZIELĘ 24 IX PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.
NA PIERWSZE SPOTKANIE ZAPRASZAM RÓWNIEŻ RODZICÓW MŁODZIEŻY.

 

 

Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów

serdecznie zapraszają wszystkich na  

OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE MODLITEWNE

do Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu
w dniu 14/15 września 2017 r.
SZCZEGÓŁY  LINK:


XXIV Niedziela Zwykła  – 17 września 2017 r. 

 1. Jutro, 18 września, obchodzimy święto Świętego Stanisława Kostki. W tym dniu serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w Dekanalnym Spotkaniu Młodzieży, które odbędzie się w parafii bł. Anieli Salawy w Suwałkach. W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 17.00, następnie Adoracja Krzyża oraz ognisko.
 2. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 3. Zapraszamy chłopców chcących posługiwać przy ołtarzu jako ministranci na zbiórkę, w sobotę o godz. 10:00.
 4. Ponawiamy prośbę o zapisywanie się w zakrystii osób z III klas gimnazjalnych, które chcą w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Suwalska Policja przypomina, że nadal prowadzone są nabory na kandydatów do służby w Policji. Zainteresowani mogą zapoznać się ze szczegółami naboru na stronie internetowej suwalskiej policji, telefonicznie lub osobiście na ulicy Pułaskiego 26. Aktualnie trwa sezon na grzybobranie, dlatego policjanci apelują o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię w trakcie pobytu w lesie oraz radzą, aby przed wyjściem do lasu poinformować bliskich, a także wskazać okolicę, w której będziemy przebywać. Powinniśmy także określić kiedy zamierzamy wrócić oraz zabrać ze sobą niezbędne leki i naładowany telefon komórkowy. Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób i za bardzo nie oddalać się od siebie. Powinniśmy co jakiś czas nawoływać się, aby nie utracić kontaktu. Kiedy jedna z osób się zgubi należy o tym fakcie poinformować najbliższą jednostkę policji. Powinniśmy kontrolować i zapamiętywać punkty odniesienia, albo nawet je zaznaczać, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy. Pamiętajmy, by nie wybierać się do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę. 

 

XXIII Niedziela Zwykła  – 10 września 2017 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary do puszki są przeznaczone na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic w naszym kraju. Bardzo dziękujemy za ofiarność.
 2. Misja Św. Teresy  Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza  osoby modlące się za kapłanów na spotkanie 12 września (wtorek) po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej pod plebanią . Tematem spotkania będzie m.in. wyjazd na Święto Misji do Niepokalanowa w dniu 30 września 2017r.
 3. W czwartek, 14 września przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. W sobotę, 16 września w naszym mieście, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców będzie świętował 70-lecie działalności. Organizatorzy zapraszają na Mszę Świętą do Konkatedry św. Aleksandra o godz. 13:30. Dalsze obchody odbędą się w Sali Konferencyjnej Parku Naukowo- Technologicznego, gdzie będzie zapewniony transport.
 5. Serdecznie zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, na które zaproszeni są wszyscy pielgrzymujący fizycznie i duchowo do Częstochowy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 września w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach. Msza Święta rozpocznie się o godz. 18.00, po Mszy przewidziane jest ognisko.
 6. Za tydzień, w niedzielę o godz. 10:30 w naszej parafii odbędzie się ogólnomiejska Msza Święta w intencji Sybiraków, natomiast o godz. 12:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla najmłodszych.
 7. Ksiądz Kapelan serdecznie zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę z Suwałk do Olecka na uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach: 16-17 września. Wyjście pielgrzymki przewidziane jest w sobotę o godz. 10.00 spod pomnika św. Jana Pawła II przy Konkatedrze św. Aleksandra. Będzie możliwość dołączenia do pielgrzymów w Bakałarzewie, w niedzielę. Transport autobusowy przewidziany jest na godz. 7:10 przy Konkatedrze. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zapraszamy chłopców chcących posługiwać przy ołtarzu jako ministranci na zbiórkę, w sobotę o godz. 10:00.
 9. Ponawiamy prośbę o zapisywanie się w zakrystii osób z III klas gimnazjalnych, które chcą w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 


XXII Niedziela Zwykła  – 3 września 2017 r.  

 1. Z racji dzisiejszej I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 2. W poniedziałek, 4 września, Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się o godz. 7:30. Msza o godz. 6:30 pozostaje bez zmian.
 3. W środę, 6 września o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Romualda Kamińskiego, podczas której nastąpi zawiązanie wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”. Jest to także zwieńczenie Seminarium Odnowy Wiary, które trwało od marca do maja tego roku, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w tych dziesięciotygodniowych rekolekcjach.  W środę przypada również 11 rocznica śmierci ks. prał. Władysława Święckiego.
 4. 7 września przeżywamy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
 5. W piątek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi każdej diecezji w Polsce, a także wszystkich parafii. W tym dniu odbywają się także Dożynki Diecezjalne w Pozezdrzu. Jest to także II piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na modlitwy i Mszę Świętą w intencji trzeźwości.
 6. Możemy wzbogacić zbiory Biblioteki Publicznej na ul. Emilii Plater swoimi przeczytanymi książkami katolickimi, by mogły także służyć innym czytelnikom. Szczegóły na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli wesprzeć ofiary nawałnic w naszym kraju, składając ofiary do puszki.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

 

 XV Niedziela Zwykła  – 16 lipca 2017 r. 

 1. W najbliższy wtorek, 18 lipca, w godzinach od 10.00 do 11.00 w naszej plebanii będzie możliwość skorzystania z porady prawnej.
 2. Wspólnota „Ogniska pokutne” w Suwałkach wraz z Księdzem Opiekunem zaprasza do udziału w czuwaniu w noc pokutną św. Marii Magdaleny, z piątku na sobotę, z 21 na 22 lipca w Konkatedrze św. Aleksandra. Program jest umieszczony na plakacie.
 3. Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Zapisy u pani Reginy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Zachęcamy do zapisywania się na Jubileuszową, XXV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Zarówno dzisiaj, jak i za tydzień, po Mszach Świętych niedzielnych możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać! Także dzisiaj, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 w parafii św. Aleksandra jest organizowane ostatnie spotkanie przedpielgrzymkowe wraz z ogniskiem. Serdecznie zapraszamy!
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiary na nagłośnienie do naszej świątyni.
 6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu oraz bezpiecznego powrotu do domu, a gościom przebywającym w naszym mieście i w naszej parafii, życzymy miłego, owocnego pobytu wśród nas.

 

XIV Niedziela Zwykła  – 9 lipca 2017 r.

 1. Ofiary zbierane do puszek w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na Fundusz Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 2. W środę, 12 lipca przeżywamy wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, współpatrona naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, dlatego zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe, podczas którego będziemy się modlić o trzeźwość rodzin  i Narodu
 4. W sobotę rozpocznie się 28. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałki do NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Wilnie. Pielgrzymka dochodzi 26 lipca. Tego dnia organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Zapisy u pani Reginy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Zachęcamy do zapisywania się na Jubileuszową, XXV Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Zarówno dzisiaj, jak i przez dwa kolejne tygodnie, po Mszach Świętych niedzielnych możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 6. Wszystkie Panie serdecznie zapraszamy na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Rajgrodu. Odbędzie się ona w sobotę, 15 lipca. W programie konferencja psychoterapeuty uzależnień, Różaniec, Msza Święta oraz Droga Krzyżowa wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Więcej szczegółów na plakacie.
 7. Organizatorzy obchodów 72. rocznicy pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zapraszają do udziału w tej uroczystości w niedzielę, 16 lipca w Gibach o godz. 11:30. Mszy Świętej rocznicowej będzie przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiary na nagłośnienie do naszej świątyni.
 9. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, zapraszamy do zakrystii po odbiór nowego biuletynu.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego urlopu oraz bezpiecznego powrotu do domu, a gościom przebywającym w naszym mieście i w naszej parafii, życzymy miłego, owocnego pobytu wśród nas.

 

XII Niedziela Zwykła  – 25 czerwca 2017 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary do puszki są przeznaczone na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
 2. W środę, 28 czerwca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia połączony z Modlitwą o Uzdrowienie.
 3. W czwartek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Odpustową św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte w porządku niedzielnym. Wieczorna Msza Święta będzie połączona z procesją eucharystyczną.
 4. W związku z Diecezjalną Pielgrzymką Chorych i Niepełnosprawnych- w przyszłą sobotę, 1 lipca organizowany jest z Suwałk wyjazd autobusami do Studzienicznej. Zapraszamy chorych, niepełnosprawnych, opiekunów, pracowników Służby Zdrowia i wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce. Autobusy niskopodłogowe będą podstawione na przystanku MPK przy naszym kościele o godz. 9:00. W programie pielgrzymki: różaniec, konferencja, nabożeństwo pokutne, Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, Droga Krzyżowa i Akt Zawierzenia Matce Bożej. Ksiądz Kapelan serdecznie zaprasza.
 5. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji, ale też zachęcamy do korzystania z  sakramentów: spowiedzi i Komunii Świętej.
 6. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne. Prosimy o składanie rzeczy przy plebanii.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 
 
 
 


XI Niedziela Zwykła  – 18 czerwca 2017 r.

 1. W najbliższy czwartek, 22 czerwca, kończymy oktawę Bożego Ciała, a także procesje eucharystyczne. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której nastąpi obrzęd poświęcenia wianków, jak również błogosławieństwo małych dzieci.
 2. W piątek, 23 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na godz. 15.00 do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz na Msze Świętą odpustową. W tym dniu nie obowiązuje nas post.
 3. W sobotę, 24 czerwca przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 4. Świadomi braków i niewystarczalności obecnego systemu, postanowiliśmy w naszej świątyni wymienić nagłośnienie. Koszt nowego nagłośnienia wraz z instalacją głośników dookoła kościoła wynosi około 50 tys. złotych. Liczymy na zrozumienie i wsparcie tej inicjatywy.
 5. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne. Prosimy o składanie rzeczy przy plebanii.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Niedziela Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r. 

 1. W tą niedzielę zapraszamy na uroczystości w ramach Suwalskiego Festynu Rodziny. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 przy pomniku Papieża św. Jana Pawła II, którą będzie celebrować Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. O godz. 13.00 nastąpi uroczyste poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscu, gdzie znajdował się główny ołtarz Kościoła pw. Świętego Krzyża. Od godz. 13.30 do 16.00 będą miały miejsce różnego rodzaju działania plastyczne, artystyczne, warsztaty i konkursy dla dzieci, natomiast o godz. 14:00 odbędzie się koncert ewangelizacyjno- uwielbieniowy.
 2. W tym tygodniu przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o udekorowanie trasy procesji.
 3. Od piątku będziemy przeżywali Tydzień Eucharystyczny. Serdecznie zapraszamy na codzienne Msze Święte o godz. 18.00 połączone z procesją wokół świątyni.
 4. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach Bożego Ciała i w Tygodniu Eucharystycznym. Chętne dziewczynki do sypania kwiatów zapraszamy na próby w poniedziałek i we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W sobotę odbędzie się stacja młodzieżowa I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej. Młodzież chętną we wzięciu udziału w tym Kongresie w Ełku prosimy o kontakt z księdzem Markiem.
 6. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne. Prosimy o składanie rzeczy przy plebanii.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

  

Zesłanie Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r. 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Siostry Terezjanki zapraszają do nabycia cegiełki w postaci ciasta na świąteczny stół czy różańców i gipsowych aniołków w kwocie 2, 5 lub 10 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Świetlicy Sióstr.
 2. Dzisiejszą Uroczystością zamykamy Okres Wielkanocny, a co za tym idzie kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
 3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu Msze święte o godz. 7.00, 10.00 i o 18.00
 4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada przypada także 18. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Diecezji Ełckiej. W Ełku odbędą się główne Uroczystości Jubileuszowe 25-lecia Diecezji Ełckiej.
 5. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, dlatego zapraszamy na spotkanie trzeźwościowe. Przed Mszą Świętą wieczorną odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwę za Kongres Trzeźwościowy, a po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie na plebanii. 
 6. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 7. Trwając w miesiącu czerwcu gromadzimy się na  Nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy Świętej wieczornej.
 8. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków.
 9. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne. Prosimy o składanie rzeczy przy plebanii.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja 2017 r. 

 1. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 2. We wtorek, 30 maja obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także rocznica święceń biskupich biskupa Jerzego.
 3. Misja Modlitwy za kapłanów zaprasza na spotkanie do salki katechetycznej  na  plebanii we wtorek 30.05.2017 po wieczornej Mszy Św. Tematem spotkania będzie między innymi podzielenie się informacją ze spotkania z Ks. Bruno. Serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy Świętej wieczornej.
 5. 1 czerwca w Ełku odbędzie się Diecezjalny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Więcej informacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków.
 7. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 3 czerwca po Mszy Św. o godz. 09:00 spod naszego kościoła. Do Studzienicznej docieramy 4 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 8. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w miejskiej Drodze Światła, która odbędzie się w sobotę,  3 czerwca. W programie jest Msza Święta o godz. 19.00 w parafii bł. Anieli Salawy, po czym przejdziemy ulicami miasta  do naszego kościoła. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (04.06) będzie można nabyć cegiełkę  w kwocie 2, 5 lub 10 zł w postaci ciasta na świąteczny stół czy różańców i gipsowych aniołków. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Świetlicy Sióstr Terezjanek.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

 1. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę przeżywamy dni modlitw o urodzaje.
 2. W środę, 24 maja obchodzimy dzień modlitw za kościół w Chinach.
 3. W piątek, 26 maja rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to także Dzień Matki.
 4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także o godzinie 12.00, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej drugiej grupy dzieci.
 5. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków.
 6. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 3 czerwca po Mszy Św. o godz. 09:00 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 4 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

Zapraszam do ofiarowania każdego miesiąca w stałych terminach 1 dnia postu  o chlebie i wodzie w intencji odnowy duchowej naszej parafii i miasta Suwałk.

Zapisy w zakrystii lub u ks. Dariusza


V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r. 

 1. W dzisiejszą niedzielę, o godz. 12.00 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Przez całą niedzielę zbierane ofiary do puszek są przeznaczone na Fundusz Sióstr Karmelitanek Bosych.
 2. W przyszłą sobotę, 20 maja, w Katedrze ełckiej będziemy przeżywać uroczystość święceń kapłańskich. Otaczajmy przyszłych kapłanów naszą serdeczną modlitwą.
 3. W przyszłą niedzielę, 21 maja, o godz. 10.30 i 12.00 będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek od godz.17, apróba przed rocznicą w sobotę: uczniowie klas 4a i 4d na 10:00, a uczniowie klas 4b, 4c i pozostałe dzieci z naszej parafii na 10:30.
 4. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków.
 5. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 3 czerwca po Mszy Św. o godz. 09:00 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 4 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 


IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy Świętej. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Jutro obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, głównego Patrona Polski. W naszej parafii jest to dzień adoracyjny. Adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy Świętej, do godz. 10.00, oraz od godz. 15.00 do wieczornej Mszy Świętej.
 3. W sobotę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to zarazem kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II.
 4. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. Przez całą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Sióstr Karmelitanek Bosych.
 5. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków.
 6. 1 maja, w Katedrze ełckiej przeżyliśmy uroczystość święceń diakonatu stałego naszych parafian: Pana Arkadiusza Grininga oraz Pana Jana Konopko. Ponad 50 lat temu Sobór Watykański II przywrócił po tysiącu latach nieobecności posługę diakonatu stałego dla żonatych mężczyzn, których małżonki wyrażą na to zgodę. Diakon żonaty z chwilą święceń przyjmuje zobowiązanie, iż w przypadku owdowienia nie zawrze ponownego związku małżeńskiego, lecz już do końca pozostanie w celibacie. Diakon może sprawować wiele funkcji sakramentalnych i liturgicznych. Głosi wiernym Słowo Boże, ma również prawo do nauczania wiernych. Ponadto diakon może udzielać chrztu, przechowywać i rozdawać Komunię św., asystować i błogosławić w imieniu Kościoła związki małżeńskie, a także przewodniczyć obrzędom żałobnym i pogrzebowym. W odróżnieniu od kapłana, nie będzie mógł jednak odprawiać Mszy świętej i słuchać spowiedzi. Otaczajmy naszych nowowyświęconych diakonów naszą serdeczną modlitwą.


III Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r. 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym IX Tydzień Biblijny.
 2. Jutro o godz. 10.00, w Katedrze ełckiej będziemy przeżywali uroczystość święceń diakonatu stałego naszych parafian: Pana Arkadiusza Grininga oraz Pana Jana Konopko. Otaczajmy ich oraz wszystkich kandydatów do diakonatu stałego swoją modlitwą.
 3. Z dniem jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą związane bezpośrednio z Mszą Świętą wieczorną. Od miesiąca maja zmienia się także godzina Mszy Świętej wieczornej, na godzinę 18.00.
 4. W środę, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00, 18.00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 6. W sobotę,6 maja o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego.
 7. 21 maja br. w naszej parafii będzie miała miejsce Rocznica I Komunii Św. Krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami odbędzie się 7 maja (niedziela) po Mszy św. o godz. 12:00.  Wszelkie informacje u s. Krystyny.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

 1. SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA W CZWARTEK 20 IV ORAZ W NIEDZIELĘ 23 IV PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.
 2. W SOBOTĘ 22 IV PO MSZY SW. WIECZORNEJ O GODZ 17.00. WIECZÓR UWIELBIENIA POŁĄCZONY Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE
 3. Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, największą tajemnicę naszej wiary, życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w chwilach trudnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoimi łaskami, mocą i pokojem.
 4. W dniu jutrzejszym drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji trwania oktawy Wielkanocnej.
 6. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą to uroczystość będziemy obchodzili w kolejną niedzielę.
 7. W dniu 21 kwietnia 2017r (piątek) będziemy gościli  w naszej parafii  ks. dr Ludwika Nowakowskiego, opiekuna misji modlitwy za kapłanów w Polsce.  Ksiądz pragnie wygłosić katechezę oraz spotkać się z osobami  należącymi do Misji modlitwy za kapłanów (dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi). Mile widziani będą sympatycy tego dzieła.  Na spotkanie zapraszamy w piątek  21 kwietnia po wieczornej Mszy Św. o godz. 17,00  do salki katechetycznej na plebanii. 

 NIEDZIELA PALMOWA – 9.04.2017  

 1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – największe misteria ludzkiego odkupienia, jakie sprawuje Kościół. Podajemy program przeżywania tych trzech dni:
  • WIELKI CZWARTEK: 
   Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.
  • WIELKI PIĄTEK:
   Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00.
   Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemniej Jutrzni o godz. 9:00 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.
   Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  • WIELKA SOBOTA:
   Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemnej Jutrzni o godz. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 15:00 co godzinę. Poświęcenie pokarmów w miejscowościach w następującej kolejności: od godz. 10:00 jeden kapłan w Sobolewie, od godz. 10:00 drugi kapłan w miejscowościach: Dubowo II oraz Poddubówek. Trzeci kapłan od godz. 10:00 w miejscowościach: Wychodne, Zielone Kamedulskie, Zielone II i Zielone I. Na każdą miejscowość przewidujemy ok. 30 minut. Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu.
   Wigilia Paschalna o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną. 
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:
   Porządek Mszy Św. – 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 17:00.
   W II Dzień Świąt porządek Mszy Św. niedzielny.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Konfesjonałów w Wielki Wtorek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 20:00 do godz. 24:00.
 3. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii.
 4. Po świętach wielkanocnych ks. Tadeusz Piotr Poteraj udaje się na rekolekcje kapłańskie i prosi wszystkich o modlitwę w swojej intencji.
   

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2.04.2017

 1. Tą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę i życzymy mocy głoszenia Słowa oraz współpracy z Duchem Świętym. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 3. Dzisiejsza niedziela to 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. 
 4. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. 
 5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 6. W dzisiejszą niedzielę w naszym mieście zorganizowane są uroczyste obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
  O godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Ojczyzny w Konkatedrze św. Aleksandra natomiast o godz. 17.00 w budynku szkoły muzycznej odbędzie się koncert pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej  w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach.
 7. Zachęcamy do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 7 kwietnia. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:00 w parafii MB Miłosierdzia.
 8. Serdecznie zapraszamy młodzież ze wspólnot formacyjnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a także wszystkich młodych poszukujących swej drogi w Kościele, na Dekanalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 8 kwietnia (sobota) o godz. 14:00, w naszej parafii. W programie przewidziana jest Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja formacyjna, a także Agapa.
 9. 7 kwietnia zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, czyli czterdziestokilometrową modlitwę w drodze, która jest indywidualnym, samotnym podjęciem trudu nocnej wędrówki z rozważaniami i stacjami pasyjnymi. Rozpoczęcie Eucharystią w Konkatedrze Św. Aleksandra o godz. 21.30. Potwierdzenie rejestracji elektronicznej od godz. 20.00 w salkach parafialnych przy Konkatedrze. Zakończenie w Augustowie w Kaplicy Jezusa Klęczącego. Droga powrotna busami za dobrowolną opłatą. Rejestracja na to wydarzenie odbywa się przez Internet. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła. Zachęcamy do pozostawiania w zakrystii intencji w kopertach, które pątnicy zaniosą do stóp Klęczącego Jezusa.
 10. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Podczas Mszy zebrane ofiary przeznaczone są na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
 11. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć Paschałki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 12. Przy wyjściu z kościoła dostępne są także ikony św. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży tych obrazów przeznaczony jest dla osób chorych i niepełnosprawnych. 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017 

 1. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 4. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych, którzy pragną śpiewem i grą na instrumentach chwalić Boga na Terezjańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które odbędą się 28-30 kwietnia w domu zakonnym Sióstr Terezjanek na ulicy Artyleryjskiej. Więcej informacji na plakacie, stronie internetowej lub bezpośrednio u Sióstr. Zgłoszenia do 20 kwietnia.
 5. Wspólnota młodych Terezjańskie Apostolstwo Ufności wraz z Siostrami Terezjankami zaprasza chętną młodzież (gimnazjum i szkoła średnia) na wakacyjny wyjazd w Beskidy (Szczawa k. Limanowej) na tzw. Zjazd Młodzieży. Termin Zjazdu 7-13 lipca. Całościowy koszt wyjazdu, łącznie w podróżą z Suwałk to kwota 500 zł. Więcej informacji u s. Krystyny.
 6. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia przeżywamy 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć Paschałki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 8. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. 
 9. Przy wyjściu z kościoła dostępne są także ikony św. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży tych obrazów przeznaczony jest dla osób chorych i niepełnosprawnych.
 10. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2, po Mszach Świętych będą zbierali ofiary na rzecz przyszpitalnego przedszkola w Zambii.III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017  

 1. W poniedziałek, 20 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa- Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła Powszechnego.  
 2. W sobotę, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem 25. rocznica utworzenia diecezji ełckiej oraz Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W naszej świątyni Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 i 17:00. Natomiast o godz. 18:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 4. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 5. Wspólnota szkolna Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach serdecznie zaprasza Gimnazjalistów i ich rodziców na Dzień Otwarty- 21 marca 2017 roku w godzinach 9.00-14.00. Zachęcamy do odwiedzenia placówki w celu zapoznania się ze społecznością szkolną, radą pedagogiczną oraz warunkami, w  jakich zdobywają wiedzę uczniowie. W tym czasie będzie odbywał się także Dzień Kariery Zawodowej. Stworzono możliwość poznania potencjalnych pracodawców oraz zapoznania się z ofertą, jaką przygotowały uczelnie wyższe.
 6. Są już dostępne paschałki – świece na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania.
 7. Przy wyjściu z kościoła dostępne są także ikony św. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży tych obrazów przeznaczony jest dla osób chorych i niepełnosprawnych.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym do nowego numeru „Martyrii”.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017 

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes. 
 2. W poniedziałek, 4 marca obchodzimy 4. rocznicę wyboru papieża Franciszka na stolicę piotrową. 
 3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 4. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną. 
 5. Dziękujemy za dar spotkań kolędowych. Cieszymy się, że byliśmy z tak wielką serdecznością zapraszani do domów naszych parafian. Naszą radością jest także fakt większej ilości otwartych mieszkań w nowym budownictwie. W dalszym ciągu jesteśmy gotowi odwiedzić te rodziny, które z różnych przyczyn, w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć księdza.
 6. Członków Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zapraszamy do zakrystii po odbiór nowego biuletynu. 
 7. Duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach, zapraszają młodzież w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 do Auli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na spotkanie ewangelizacyjne i koncert hip- hopowy. Spotkanie to zainauguruje działalność Duszpasterstwa Akademickiego w naszym mieście. Natomiast we wtorek, 14 marca, zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne z tym samym zespołem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła. 
 8. W drugiej połowie lipca organizowana jest 11- dniowa pielgrzymka do Meksyku i największego sanktuarium maryjnego na świecie, Matki Bożej w Guadalupe. Termin, koszt i kontakt do osoby koordynującej, podane są na plakacie w kruchcie kościoła. 
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w tym do nowego numeru „Martyrii”.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5.03.2017 

 1. Serdecznie dziękujemy Siostrom Katarzynkom za ubogacenie nas słowem i swoją obecnością. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Dzieła prowadzone przez Siostry.
 2. Zachęcamy do rodzinnej lektury drugiej katechezy z modlitewnika: „Rodzina zjednoczona na modlitwie: Idźcie i głoście”.
 3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 4. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 5. W środę, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do serdecznych życzeń dołączmy także modlitwę za wszystkie kobiety. Polecajmy ich życie i trudy Panu Bogu i Matce Najświętszej, która jest najpiękniejszym wzorem kobiecości.
 6. Misja modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza osoby dorosłe, zarówno należące do misji, a także sympatyków, na spotkanie we wtorek, 7 marca, po wieczornej Mszy Świętej do salki katechetycznej.
 7. Są jeszcze wolne terminy do podjęcia jednego dnia postu oraz modlitwie w intencji uzależnionych. Chętnych zapraszamy do zapisana się na listę w zakrystii.
 8. Cieszymy się, że jesteśmy zapraszani do odwiedzin duszpasterskich. Będziemy je kontynuowali w przyszłym tygodniu.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes.
 10. Członków Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zapraszamy do zakrystii po odbiór nowego biuletynu.  


VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017 

 1. Dziękujemy serdecznie osobom ze wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” z Ełku za obecność oraz za wygłoszone świadectwa.  Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii, rozpocznie się 1 marca, w Środę Popielcową. Samo seminarium nie jest związane z żadną grupą formacyjną, lecz jest swego rodzaju rekolekcjami, które mają w nas odnowić wiarę. Na stoliku pod chórem ustawiona jest skrzyneczka na karty zgłoszeniowe. Każdy, kto nie dostał kart zgłoszeniowych może je wziąć i wypełnić przy stoliku pod chórem, a także przynieść na pierwsze spotkanie. Zachęcamy również do zapraszania bliskich i znajomych, tak aby jak największa liczba ludzi mogła doświadczyć i spotkać żywego Boga w swoim życiu.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 4. Środą Popielcową Kościół rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W naszej parafii Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 i o 17:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: tak zwany ilościowy i jakościowy.
 5. Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 6. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczniemy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 7. Próby chóru parafialnego, będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 15:00 w salce pod plebanią. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcą ubogacić przeżycie Liturgii Wielkanocnej.
 8. Dziękujemy za zaproszenia do odwiedzin duszpasterskich. Będziemy je kontynuowali w przyszłym tygodniu.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017

 1. Wchodzimy w bezpośredni czas przygotowań do Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii, które rozpocznie się 1 marca, w Środę Popielcową. Na stoliku pod chórem ustawiona jest skrzyneczka na karty zgłoszeniowe, które są rozdawane podczas wizyty duszpasterskiej. Zapisy na Seminarium Odnowy Wiary mają na celu lepsze i sprawniejsze przygotowanie pierwszego spotkania formacyjnego. Ci, którzy nie dostali kart zgłoszeniowych mogą je wziąć i wypełnić przy stoliku pod chórem. Zachęcamy również do zapraszania bliskich i znajomych, tak aby jak największa liczba ludzi mogła doświadczyć i spotkać żywego Boga w swoim życiu.
 2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informuje, że posiada wolne miejsca w klasie siódmej, czwartej i pierwszej na rok szkolny 2017/ 2018. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wychowanie respektujące chrześcijański system wartości. Więcej informacji jest umieszczonych na plakacie w kruchcie kościoła.
 3. W sobotę, 25 lutego, organizowane jest kolejne spotkanie popielgrzymkowe grupy suwalskiej, w formie balu ostatkowego. Spotkanie rozpocznie się w Konkatedrze św. Aleksandra, Mszą Świętą o godz. 18.00, po czym przejdziemy do auli parafialnej na wspólną zabawę i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy pielgrzymujących fizycznie i duchowo do Częstochowy w ubiegłym roku, a także wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w jubileuszowej, 25 Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę!
 4. 26 lutego, w godz. 10:00- 16:00 na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienia formularza z danymi osobowymi oraz pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 18 do 55 lat do udziału w tej akcji. Ratujmy życie poprzez oddanie niewielkiej cząstki siebie.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK:

od godz. 9:00 WIEŚ ZIELONE KAMEDULSKIE
od godz. 15:30  ul. UŁANÓW GROCHOWSKICH

WTOREK:

od godz. 15:30  ul. SOPOCKA, MAŁA, SIANOŻĘĆ

ŚRODA:

od godz. 15:30 OSIEDLE ZIELONY ZAKĄTEK

PIĄTEK:

od godz. 15:30  ul. SPORTOWA- BLOK 6 G

 

DOMY I MIESZKANIA, KTÓRE NIE MIAŁY WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W TYM ROKU, PROSIMY ZGŁASZAĆ DO ZAKRYSTII LUB DO KANCELARII PARAFIALNEJ.


VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017

 1. Podczas wizyty duszpasterskiej kapłani rozprowadzają modlitewnik: „Rodzina zjednoczona na modlitwie: Idźcie i głoście”. Zachęcamy do rodzinnej lektury pierwszej katechezy.
 2. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania będą miały swoje spotkanie dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 3. We wtorek, 14 lutego obchodzimy wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych. Z tej okazji młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy wyjściu z kościoła będzie rozdawała znaki miłości Pana Boga do każdego z nas.
 4. Misja Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza osoby dorosłe na spotkanie formacyjne, we wtorek, 14 lutego, do salki katechetycznej, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00.
 5. W czwartek, 16 lutego przypada 11 rocznica śmierci śp. ks. Szymona Klimaszewskiego.
 6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w następną niedzielę, 19 lutego, o godz. 12.00 
 7. Wchodzimy w bezpośredni czas przygotowań do Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii, które rozpocznie się 1 marca, w Środę Popielcową. Na stoliku pod chórem ustawiona jest skrzyneczka na karty zgłoszeniowe, które są rozdawane podczas wizyty duszpasterskiej. Zapisy na Seminarium Odnowy Wiary mają na celu lepsze i sprawniejsze przygotowanie pierwszego spotkania formacyjnego. Ci, którzy nie dostali kart zgłoszeniowych mogą je wziąć i wypełnić przy stoliku pod chórem. Zachęcamy również do zapraszania bliskich i znajomych, tak aby jak największa liczba ludzi mogła doświadczyć i spotkać żywego Boga w swoim życiu.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

Ul. BUCZKA- NUMERY NIEPARZYSTE

WTOREK: od godz. 15:30

Ul. BUCZKA- NUMERY PARZYSTE

ŚRODA: od godz. 15:30

Ul. SPORTOWA- BLOK6 F

Ul. UTRATA

CZWARTEK: od godz. 15:30

Ul. SPORTOWA- BLOK 6 E

Ul. KLASZTORNA

PIĄTEK: od godz. 15:30

Ul. SPORTOWA- BLOK 6 I

Ul. PAWECKIEGO

Ul. JASNA, MIŁA, SŁONECZNA

SOBOTA: od godz. 9:00

Ul. PIEKARSKIEGO

ZASTAWIE- DOMY ZA DZIAŁKAMIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2017

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada 21 rocznica śmierci ks. prał. Kazimierza Hamerszmita. Przez cały dzisiejszy dzień jest otwarta kaplica cmentarna  przy ul. Bakałarzewskiej, gdzie spoczywa ksiądz prałat. Zachęcamy do odwiedzenia i do modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego.
 2. We wtorek obchodzimy dzień imienin ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 3. W sobotę przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza Święta dla chorych o godz. 10.00 wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, natomiast po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania będą miały swoje spotkanie w następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 5. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

Ul. LOTNICZA

WTOREK: od godz. 15:30

Ul. KOSYNIERÓW

ŚRODA: od godz. 15:30

ul. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. XXX-LECIA PRL

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. PARTYZANTÓWIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2017 

 1. W czwartek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, tak zwanej Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o 7.00, 10.00 i 17.00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 3. W następną niedzielę, 5 lutego, przypada 21 rocznica śmierci ks. prał. Kazimierza Hamerszmita.
 4. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. 41 PUŁKU PIECHOTY, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

WTOREK: od godz. 15:30

ul. BOHATERÓW

ŚRODA: od godz. 15:30

ul. ARTYLERYJSKA I SAPERSKA

SOBOTA: od godz. 9:00

ZASTAWIE ( OD HOTELU HAŃCZA DO POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH)

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017 

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w czwartek obchodzić będziemy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.
 2. Do nabycia prasa katolicka, a wśród niej nowy numer miesięcznika „Martyria”.
 3. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30 

ul. WOJSKA POLSKIEGO: DOMY JEDNORODZINNE PO OBYDWU STRONACH ORAZ DOMY JEDNORODZINNE NA UL. SPORTOWEJ 

WTOREK: od godz. 15:30 

ul. POLNA 

ŚRODA: od godz. 15:30 

ul. GÓRNA, BIELECKIEGO, MERECKIEGO NUMERY NIEPARZYSTE 

CZWARTEK: od godz. 15:30 

ul. MERECKIEGO NUMERY PARZYSTE, MECHANIKÓW I BUDOWLANA. 

PIĄTEK: od godz. 15:30 

ul. ROBOTNICZA, ROLNICZA, ENERGETYCZNA, WIEJSKA I GÓRNICZA 

SOBOTA: od godz. 9:00 

PODDUBÓWEKII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2017 

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. We wtorek, w Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu, a zarazem jest to 14-sta rocznica śmierci Ks. Bpa. Edwarda Samsela.
 3. Od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
 5. Pan Marszałek Województwa Podlaskiego, serdecznie zachęca do wzięcia udziału w referendum wojewódzkim w sprawie budowy lotniska regionalnego, które odbywa się dzisiaj, 15 stycznia od godz. 7.00 do 21.00. Osoby uprawnione do udziału w referendum mogą zagłosować osobiście, w lokalu obwodowej komisji do spraw referendum.
 6. Zespół Szkół Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach prowadzi nabór na semestr zimowy do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodach: kucharz, sprzedawca, ogrodnik, krawiec. Początek nauki w lutym bieżącego roku. Bliższe informacje można uzyskać w szkole, ul. Sejneńska10, a także na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Do nabycia prasa katolicka, a wśród niej nowy numer miesięcznika „Martyria”.
 8. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

Ul. SIEDLECKA, SZCZECIŃSKA, TORUŃSKA

WTOREK: od godz. 15:30

Ul. BYDGOSKA +BLOK 31, ZAMOJSKA, OSTROŁĘCKA

ŚRODA: od godz. 15:30

Ul. ŁOMŻYŃSKA, ELBLĄSKA, PŁOCKA, CIECHANOWSKA, GDAŃSKA, WŁOCŁAWSKA

CZWARTEK: od godz. 15:30

Ul. SŁUPSKA, KOSZALIŃSKA, BIAŁOSTOCKA

PIĄTEK: od godz. 15:30

Ul. BATALIONÓW CHŁOPSKICH, CZWARTAKÓW, WOJSKA POLSKIEGO 38, 44, 46

SOBOTA: od godz. 9:00

WYCHODNE, DUBOWO II

 

 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2017 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych do swych domów. W tym roku zebrane ofiary zostaną przeznaczone dzieciom z Tajlandii.
 2. Misja Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza członków wspólnoty i wszystkich zainteresowanych na spotkanie opłatkowe połączone z agapą w dniu 10 stycznia, we wtorek do salki katechetycznej, po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 17.00.
 3. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30 

Ul. AUGUSTOWSKA, RZESZOWSKA, PRZEMYSKA, LUBELSKA, LEŚNA 

WTOREK: od godz. 15:30 

Ul. WARSZAWSKA, WROCŁAWSKA, LEGNICKA, GORZOWSKA 

ŚRODA: od godz. 15:30 

Ul. OLECKA, GOŁDAPSKA, WĘGORZEWSKA,  GIŻYCKA, EŁCKA, ŁÓDZKA, NOWOSĄDECKA 

CZWARTEK: od godz. 15:30 

Ul. KROŚNIEŃSKA, CHEŁMSKA, PIOTRKOWSKA, RADOMSKA, KIELECKA, KRAKOWSKA, KATOWICKA, ZIELONOGÓRSKA, KONIŃSKA, PILSKA    

PIĄTEK: od godz. 15:30 

Ul. OLSZTYŃSKA, LESZCZYŃSKA, SKIERNIEWICKA 

SOBOTA: od godz. 9:00 

Ul. DUBOWO I + WIEŚ


UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1.01.2017

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Modlitwy o Pokój, a zarazem w naszej wspólnocie parafialnej jest to niedziela adoracyjna. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, wyjątkowo w tym miesiącu, Adoracji w piątek nie będzie.
 3. W I piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte w naszej parafii w porządku niedzielnym.
 4. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30  Ul. WOJSKA POLSKIEGO: bloki 110, 110A, 112, 114L,

WTOREK: od godz. 15:30  OSIEDLE HUBALA ( wszystkie bloki),

ŚRODA: od godz. 15:30  ZIELONE KAMEDULSKIE ( oprócz wsi),

CZWARTEK: od godz. 15:30 Ul. WOJSKA POLSKIEGO: bloki 23,25,27,38A, 38B, 

SOBOTA: od godz. 9:00  Ul. BUCZKA 183, 185