2018

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018 

 1. Jutro, w ostatnim dniu roku kalendarzowego od godz. 16.00 rozpocznie się Wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie zakończone okolicznościowym nabożeństwem wraz z odśpiewaniem hymnu: Ciebie Boga wysławiamy, za który w tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. W tym dniu Msze Święte są w porządku niedzielnym.
 3. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, w piątek całodzienna.  
 4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.
 5. Kolęda na przyszły tydzień:
  ŚRODA (2.01): od godz. 15:30,    
       ul. WOJSKA POLSKIEGO: bloki 110, 110A, 112,

  CZWARTEK (3.01): od godz. 15:30,    
       całe OSIEDLE HUBALA

  SOBOTA (5.01): od godz. 9:00,    
       ul. DUBOWO I ul. POLNA- NUMERY NIEPARZYSTE (bez ul. Zahańcze)

  

 

 BOŻE NARODZENIE A.D. 2018 

 

ŚWIĘTO NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2018 

 1. Kultywujemy zwyczaj, że adorując Bożą Dziecinę w żłóbku, składamy ofiary. W tym roku ofiary te będą przeznaczone dla Sióstr Terezjanek pracujących w Boliwii. Za otwartość i hojność- w imieniu Sióstr - składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 2. Przypominamy, że w drugi dzień Świąt następuje niedzielny porządek Mszy Świętych. W tym dniu ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 3. W czwartek obchodzimy święto  św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 4. W piątek przeżywamy święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 5. Suwalski chór kameralny oraz Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego VIVA MUSICA, który odbędzie się w piątek, 28 grudnia, o godz. 18:30 w Konkatedrze św. Aleksandra 
 6. w Suwałkach.
 7. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny rodzin z wizytą duszpasterską w naszej parafii:
  SOBOTA, 29.12: od godz. 9:00 - ZIELONE KAMEDULSKIE- BLOKI
 9. Niech łaska i moc Przychodzącego Pana napełnia nas pokojem pośród wszelkich przeżywanych trudności i obaw o przyszłość. Zechciejmy otworzyć się na działanie Bożego Słowa, które stało się Ciałem, i przyjąć Je, aby dało nam Ono moc, byśmy coraz bardziej stawali się Jego wiarygodnymi świadkami. Życzymy tego z całego serca nie tylko wszystkim obecnym tu w tej świątyni, ale wszystkim mieszkańcom naszej parafii i wszystkim, którzy przebywają tutaj gościnnie w tych dniach. Niech Bóg nam błogosławi na ten święty czas Jego narodzenia.

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018  

 1. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można  u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 2. Już jutro, w poniedziałek, 24 grudnia będziemy obchodzić wigilię Bożego Narodzenia. Msza Święta będzie sprawowana tylko rano, o godz. 6:30. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji i zwyczajów wigilijnych oraz do zachowania postu tego dnia. Pasterka w naszej parafii o 24:00 poprzedzona czuwaniem kolędowym.
 3. Kultywujemy zwyczaj, że adorując Bożą Dziecinę w żłóbku, składamy ofiary. W tym roku ofiary te będą przeznaczone dla Sióstr Terezjanek pracujących w Boliwii. Za otwartość i hojność- w imieniu Sióstr- składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. W pierwszy oraz w drugi dzień Świąt następuje niedzielny porządek Mszy Świętych.
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny rodzin z wizytą duszpasterską w naszej parafii:
  SOBOTA, 29.12: od godz. 9:00 - ZIELONE KAMEDULSKIE- BLOKI
   

 6. Suwalski chór kameralny oraz Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego VIVA MUSICA, który odbędzie się w piątek, 28 grudnia, o godz. 18:30 w Konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach. 

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze Święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Nasze ćwiczenia duchowe poprowadzi ks. Dariusz Kruczyński. Życzymy ks. Dariuszowi mocy głoszenia Słowa oraz współpracy z Duchem Świętym.
 2. Prezydent Miasta Suwałk, Pan Czesław Renkiewicz serdecznie zaprasza wszystkich Parafian i Gości na tradycyjną Wigilię Miejską. Wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem rozpocznie się na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach dzisiaj, o godz. 13:10. Ponadto program tego wydarzenia obejmuje: wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i pastorałek, przełamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz degustację potraw wigilijnych. Dla najmłodszych suwalczan będzie czekał św. Mikołaj ze słodyczami i drobnymi upominkami. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. Młodzież z naszej parafii, która pragnie wziąć udział w wyjazdowych rekolekcjach ewangelizacyjnych, jak i osoby, które zapisały się na kurs Filip, serdecznie zapraszamy po dzisiejszej wieczornej Mszy Świętej na krótkie spotkanie organizacyjne.
 4. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodziny.
 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w nocy konfesjonałów, która odbędzie się w sobotę, 22 grudnia w godz. od 20:00 do 24:00 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można  u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 zł.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU – 9.12.2018 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie i pracujących tam kapłanów z naszej diecezji.
 2. Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek 11 grudnia, po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej pod plebanią.
 3. W czwartek, 13 grudnia, przeżywamy dzień pamięci ofiar stanu wojennego.
 4. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 14 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 19:15
 5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień,  w III Niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00.
 6. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odbiór w zakrystii indeksów spowiedzi. Począwszy od grudnia przypominamy o obowiązku comiesięcznego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na I piątek miesiąca. Spowiedź miesięczna jest jednym z warunków dopuszczenia do bierzmowania. Kurs Filip dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2019 r. Jest to pierwszy wolny termin. Zapraszamy również młodzież szkół średnich do skorzystania z tego weekendowego kursu ewangelizacyjnego.  Szczegóły w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć wigilijne świece Caritas w cenie 6 i 12 zł.
 8. Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Prezydent Miasta Suwałk, Pan Czesław Renkiewicz serdecznie zaprasza wszystkich Parafian i Gości na tradycyjną Wigilię Miejską. Wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem rozpocznie się na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach w niedzielę, 16 grudnia o godz. 13:10. Ponadto program tego wydarzenia obejmuje: wspólną modlitwę, śpiewanie kolęd i pastorałek, przełamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz degustację potraw wigilijnych. Dla najmłodszych suwalczan będzie czekał św. Mikołaj ze słodyczami i drobnymi upominkami. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 2.12.2018

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. W tym czasie roraty codziennie o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdy wtorek i czwartek o godz. 17:00. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu i potrwają do środy włącznie.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek oraz I piątek miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, a w piątek całodzienna.
 3. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Kościół będzie otwarty także pomiędzy 12:00, a 13:00, podczas tak zwanej Godziny Łaski.
 4. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała wigilijne świece Caritas, kartki bożonarodzeniowe oraz sianko pod obrus wigilijny, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii.
 5. Za tydzień ofiary zbierane do tak zwanej puszki będą przeznaczone na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

 UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 25.11.2018 

 1. Z racji dzisiejszej uroczystości Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. W tym tygodniu przypada I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 4. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa zapraszamy do zakrystii po odbiór intencji oraz biuletynów, a także przypominamy o Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok liturgiczny i formacyjny, która odbędzie się 1 grudnia o godz. 10.00 w Konkatedrze św. Aleksandra.
 5. Parafia pw. św. Aleksandra organizuje Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy, 31 grudnia o godz. 19:30. W trakcie balu od godz. 23:30 odbędzie się czuwanie modlitewne w duchu Taize, a następnie o północy udział w Eucharystii. Po Mszy Świętej dalsza część balu. Koszt to 50 zł od osoby, plus „koszyczek” na wspólny stół. Zgłaszać się można do 20 grudnia u Państwa Szejda, lub w kancelarii parafialnej parafii św. Aleksandra.
 6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 grudnia,  po dzisiejszej wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00.
 7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 2 grudnia,  po Mszy Świętej o godz. 12:00. 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich.
 2. W naszej parafii, trzeci czwartek miesiąca jest dniem szczególnej modlitwy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, w czwartek 22 listopada na godz. 17:00. Wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy 
 3. 1 grudnia na godz. 10:00 do Konkatedry św. Aleksandra na spotkanie inaugurujące nowy rok liturgiczny. Zapraszamy także do zakrystii po odbiór nowych biuletynów.
 4. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Tego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, zakończona litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także patronalne święto Akcji Katolickiej.
 5. Nadal możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 

 1. W piątek obchodzimy Święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 18 listopada, po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 3. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach. Zapisu można dokonać w zakrystii. Przypominamy, że nowe wypominki są czytane od miesiąca grudnia.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Policja apeluje, aby każda osoba poruszając się po nieoświetlonych odcinkach dróg po zmierzchu miała przy sobie element odblaskowy. Każdy pieszy musi mieć świadomość, że posiadanie elementu odblaskowego może uratować mu życie.    

 

Różańce wykonane przez dzieci październik 2018

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju.
Amen.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4.11.2018 

 1. Trwamy w nowennie za zmarłych. Serdecznie zapraszamy na różaniec o godz. 16:30. Przez cały listopad możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 2. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą wraz z Wieczorem Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 9 listopada,  o godz. 19:15
 3. Także w piątek, o godz. 18:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach zostanie odprawiona ogólnomiejska Msza Święta wynagradzająca za grzechy Narodu. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Droga Krzyżowa.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy wspomnienie św. Marcina z Tour, biskupa i męczennika. Jest to także 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę.  
 5. Parafia bł. Anieli Salawy w Suwałkach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w weekendowym kursem nauk przedmałżeńskich w terminie 9-10 listopada 2018. Kurs rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18:00, po Mszy odbędzie się pierwsze spotkanie.
 6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania proszona jest do dnia dzisiejszego o dopełnienie formalności: złożenie deklaracji RODO, wniesienia opłaty, określenia formy przyjętych rekolekcji. Osoby które nie dopełnią formalności będą skreślone z listy.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy ks. Emilowi Solarczykowi za obecność wśród nas i głoszenie Słowa Bożego. Niech Pan Bóg błogosławi na dalszą kapłańską posługę.

 

 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018  

 1. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy chcieli i mogli uczestniczyć w tej modlitwie maryjnej. Jesteśmy zaproszeni do kontynuacji tej modlitwy nie tylko w październiku.
 2. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w Pakistanie.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Przed Mszą św. o godz. 12:00 różaniec za zmarłych, po Mszy świętej nieszpory oraz procesja na cmentarz. Na nowym cmentarzu w Zielonym Kamedulskim modlitwy rozpoczną się o godz. 15.00.
 4. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy Świętych w tym dniu – niedzielny. Przed Mszą Świętą o godz. 12.00 różaniec w intencji zmarłych, a po Mszy Świętej procesja na cmentarzu. Na ten dzień wszystkim przebywającym na terenie parafii św. Ap. Piotra i Pawła oraz Matki Bożej Królowej Męczenników, księża Proboszczowie udzielają dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 6. Od 1 do 8 listopada trwa nowenna za zmarłych. W tych dniach o godz. 16:30 odmówimy różaniec za naszych zmarłych, a po Mszy Świętej udamy się na cmentarz. Każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego.
 7. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. W tym dniu nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:15 rozpoczniemy nowennę za zmarłych, następnie odśpiewamy nieszpory żałobne, A po Mszy św. o godz. 17:00 nawiedzimy cmentarz.
 8. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXIX Niedziela Zwykła  – 21 października 2018 r. 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o posługujących na misjach jak i o tych, którym jest głoszone słowo Boże. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Chór „ Viva Musica” i Rycerze św. Jana Pawła II, zapraszają na koncert z okazji 40-lecia wyboru naszego Świętego Papieża na Stolicę Piotrową, dzisiaj, 21 października w Konkatedrze św. Aleksandra, po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 3. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się po dzisiejszej wieczornej Mszy Świętej o godz. 17:00.
 4. W poniedziałek, 22 października obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 6. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta na patriotyczne widowisko teatralno- muzyczne pod tytułem: „Dzisiaj ziemia wasza jest wolną”, przygotowane dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Widowisko prezentowane będzie w środę, 24 października, o godz. 17:00 w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXVIII Niedziela Zwykła  – 15 października 2017 r. 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty błogosławieństwa Bożego w trudzie przekazywania wiedzy oraz w pracy z uczniami.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa” Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin.
 3. We wtorek, 16 października, wspominamy św. Jadwigę Śląską. Jest to 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 4. W czwartek, 18 października, obchodzimy święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Ksiądz Kapelan serdecznie zaprasza w tym dniu na Mszę Świętą, do konkatedry św. Aleksandra, na godz. 18:00. Ta Msza Święta będzie sprawowana pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego, w intencji o Boże błogosławieństwo dla pracowników Służby Zdrowia i pokrewnych formacji zawodowych. Przed Mszą Świętą, o godz. 17:30, nabożeństwo różańcowe w intencji pracowników Służby Zdrowia i Chorych. Przygotowaniem duchowym do uroczystości będzie Triduum św. Łukasza: 15,16,17 października. Spotkania o godz. 19:15 w Konkatedrze.
 5. W piątek, 19 października, przypada 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W swoich modlitwach nie zapominajmy o naszej Ojczyźnie, a także módlmy się o sprawiedliwość społeczną.
 6. Chór „ Viva Musica” i Rycerze św. Jana Pawła II, zapraszają na koncert z okazji 40-lecia wyboru naszego Świętego Papieża na Stolicę Piotrową, za tydzień, 21 października w Konkatedrze św. Aleksandra, po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXVII Niedziela Zwykła  – 7 października 2018 r.  

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim członkom Kół Różańcowych z naszej parafii, którzy przez cały rok- nie tylko w miesiącu październiku- modlą się na różańcu, wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla nas, naszego Kościoła i Ojczyzny.
 2. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 4. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 5. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą wraz z Wieczorem Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 12 października,  o godz. 19:15
 6. W następną niedzielę rozpoczniemy 18. Tydzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”.  Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone na fundusz stypendialny dla młodzieży z ubogich rodzin.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy wtorek oraz czwartek na godz. 16:00.
 8. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież, sobota- „Przyjaciele Oblubieńca”.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 10. W dniu 14 października, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku, a także do Sokółki. Jest to pielgrzymka dziękczynna za 100. lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i za otrzymane łaski przez pielgrzymów. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  

XXVI Niedziela Zwykła  – 30 września 2018 r.

 1. Przypominamy o zmianie godziny Mszy św. wieczornej na godz. 17:00 zarówno w dzień powszedni jak i w niedzielę.
 2. W poniedziałek, 1 października, wspominamy w Kościele św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktor Kościoła. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Terezjanek, którym składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi!
 3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszki są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek, z racji różańca dla dzieci Adoracji nie będzie, w piątek całodzienna, a w sobotę od godz. 16:00.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdy wtorek  oraz czwartek na godz. 16:00.
 6. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych codziennie oprócz niedzieli, po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w włączenia się w nabożeństwa różańcowe. Poniedziałek- grupa intronizacji NSJ, wtorek- misja modlitwy św. Teresy za kapłanów, środa- Domowy Kościół, czwartek- Ruch Rodzin Nazaretańskich, piątek- młodzież, sobota- „Przyjaciele Oblubieńca”
 7. Uczestnicy Kręgu Biblijnego pragną poinformować i serdecznie zaprosić na Mszę Świętą w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego, ks. Kazimierza Hamerszmita, która odbędzie się 7 października o godz.
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12:00. Podczas Mszy Świętej poświęcimy różańce.
 9. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Możemy zgłaszać imiona i nazwiska swoich zmarłych, których będziemy omadlać w wypominkach oraz w nowennie. Zapisu można dokonać w zakrystii.
 11. Dnia 13 października, w Ełku, rozpoczyna się V edycja Szkoły Animatorów Biblijnych. Celem tych spotkań jest pogłębienie duchowości biblijnej, poznanie zasad interpretacji Pisma Świętego, pomoc w wykorzystaniu tekstów biblijnych w duszpasterstwie oraz formacja biblijna. Na każdym etapie można dołączyć, a uczestnikami Szkoły Animatorów Biblijnych mogą być wszyscy, którzy są zainteresowani pogłębieniem duchowości biblijnej. Chętnych prosimy o zgłoszenie do Księdza Proboszcza.
 12. Także w Ełku rozpoczyna się Studium Małżeństwa i Rodziny. Studium obejmować będzie  120 godzin zajęć, które odbywać się będą w soboty, średnio raz w miesiącu. Studium to szansa na wzmocnienie osobistych relacji interpersonalnych, poprawę efektywności komunikacji, głębsze zrozumienie własnych potrzeb, nabycie umiejętności prowadzenia warsztatów, pogłębienie rozumienia nauki Kościoła o małżeństwie i seksualności. Ukończenie studium uprawnia – po uzyskaniu Misji Biskupa Ełckiego – do pracy w katolickich poradniach rodzinnych i zespołach interdyscyplinarnych przygotowujących narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Zajęcia rozpoczną się w sobotę, 6 października 2018 r. o g. 10.00 i odbywać się będą w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku. Zgłoszenia należy kierować do Księdza Proboszcza.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXV Niedziela Zwykła  – 23 września 2019 r.  

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 2. Cieszymy się z licznych zapisów i ponownie prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób z III klas gimnazjalnych oraz z klas VIII, które uczą się w innych szkołach niż Szkoła Podstawowa nr4, aktóre pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. Dnia 13 października, w Ełku, rozpoczyna się V edycja Szkoły Animatorów Biblijnych. Celem tych spotkań jest pogłębienie duchowości biblijnej, poznanie zasad interpretacji Pisma Świętego, pomoc w wykorzystaniu tekstów biblijnych w duszpasterstwie oraz formacja biblijna. Na każdym etapie można dołączyć, a uczestnikami Szkoły Animatorów Biblijnych mogą być wszyscy, którzy są zainteresowani pogłębieniem duchowości biblijnej. Chętnych prosimy o zgłoszenie do Księdza Proboszcza.
 4. Także w Ełku rozpoczyna się Studium Małżeństwa i Rodziny. Studium obejmować będzie  120 godzin zajęć, które odbywać się będą w soboty, średnio raz w miesiącu. Studium to szansa na wzmocnienie osobistych relacji interpersonalnych, poprawę efektywności komunikacji, głębsze zrozumienie własnych potrzeb, nabycie umiejętności prowadzenia warsztatów, pogłębienie rozumienia nauki Kościoła o małżeństwie i seksualności. Ukończenie studium uprawnia – po uzyskaniu Misji Biskupa Ełckiego – do pracy w katolickich poradniach rodzinnych i zespołach interdyscyplinarnych przygotowujących narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Zajęcia rozpoczną się w sobotę, 6 października 2018 r. o g. 10.00 i odbywać się będą w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku. Zgłoszenia należy kierować do Księdza Proboszcza.
 5. Zapraszamy na kolejny „Weekend ze Słowem Bożym” w Domu Rekolekcyjnym w Smolanach w dniach 26-28 października 2018 r. Inspiracją do modlitwy w rytmie „Lectio Divina” będą fragmenty ukazujące piękno spotkań Jezusa z kobietami.  Rekolekcje dają możliwość poznania swojej wiary, wyciszenia lub rozeznania swojego powołania.  Pozwalają na doświadczenie Bożej miłości na drodze własnych poszukiwań swojego miejsca w życiu, w rodzinie, w relacji do drugiego człowieka.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.   

 

XXIV Niedziela Zwykła  – 16 września 2019 r. 

 1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek, o godz. 18:00, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież w święto św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży.
 2. W poniedziałek przypada 79. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu, w sposób szczególny pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Tego dnia przypada także Dzień Sybiraka.
 3. Cieszymy się z licznych zapisów i ponownie prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób z III klas gimnazjalnych oraz z klas VIII, które uczą się w innych szkołach niż Szkoła Podstawowa nr4, aktóre pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12:00.
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje ewangelizacyjne „Życie w Duchu Świętym”, do parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, w dniach 28-30 września. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Siostry Terezjanki zapraszają wszystkie chętne dzieci w czasie wolnym od lekcji na zajęcia do Świetlicy przy ul. Artyleryjskiej 7. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 16.30. Młodsze dzieci kończące lub rozpoczynające zajęcia w szkole mogą być przyprowadzane przez opiekuna ze Świetlicy.
 7. W dniach 22-23 września, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a także do Niepokalanowa oraz do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

XXIII Niedziela Zwykła  – 9 września 2019 r.  

 1. Misja św. Teresy Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza osoby, które modlą się za  kapłanów, jak również sympatyków na spotkanie 11 września 2018r. (wtorek) po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej na plebanii. Tematem spotkania będzie między innymi wyjazd na Święto Misji do Niepokalanowa w dniu 29 września 2018r.
 2. W piątek, 14 września przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz.19:15 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii osób z III klas gimnazjalnych oraz z klas VII, które uczą się w innych szkołach niż Szkoła Podstawowa nr4, aktóre pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania.
 4. Ksiądz Kapelan serdecznie zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę z Suwałk do Olecka na uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego, 16 września. Wyjazd autobusem do Bakałarzewa o godz. 6:50 z parkingu przy kościele św. Kazimierza Królewicza i o godz. 7:00 z parkingu przy kościele św. Aleksandra. Dalej z Bakałarzewa pieszo do Olecka (około16 km.) Msza Święta odpustowa o godz. 13:00. Zapewniony jest powrót autobusem.
 5.  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach, serdecznie zaprasza na przygotowanie do obchodów Jubileuszu Odkupienia- 2 tys. lat od śmierci Pana Jezusa na krzyżu. 14 września, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której nastąpi intronizacja relikwii bł. Ks. Biskupa Teofila Matulionisa- Apostoła Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu , Droga Krzyżowa alejami parku, osobista Adoracja Krzyża Świętego oraz Apel Jasnogórski.
 6. Siostry Terezjanki zapraszają wszystkie chętne dzieci w czasie wolnym od lekcji na zajęcia do Świetlicy przy ul. Artyleryjskiej 7. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 16.30. Młodsze dzieci kończące lub rozpoczynające zajęcia w szkole mogą być przyprowadzane przez opiekuna ze Świetlicy.
 7. W dniach 22-23 września, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a także do Niepokalanowa oraz do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

XXII Niedziela Zwykła  – 2 września 2018 r. 

 1. Z racji dzisiejszej I niedzieli miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 2. Zebranie chorągwi Zakonu św. Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 4 września, po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Bractwa.
 3. We wtorek, 4 września, przypada 12 rocznica śmierci ks. prał. Władysława Święckiego. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek oraz I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00, a w piątek całodzienna. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W sobotę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odbywają się także Dożynki Diecezjalne w Gołdapi. Msza Święta przewidziana jest na  godz. 11:00.
 6. W następną niedzielę, Mszą Świętą o godz. 12:00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Najmłodszych prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych do poświęcenia.
 7. Siostry Terezjanki zapraszają wszystkie chętne dzieci w czasie wolnym od lekcji na zajęcia do Świetlicy przy ul. Artyleryjskiej 7. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 16.30. Młodsze dzieci kończące lub rozpoczynające zajęcia w szkole mogą być przyprowadzane przez opiekuna ze Świetlicy.
 8. W dniach 22-23 września, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a także do Niepokalanowa oraz do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

 

Bajka pt " Jest taki kwiat" w wykonaniu zespołu teatralnego " Słoneczko" 
Świetlicy im. Dzieciątka Jezus Sióstr Terezjanek. 

Bajka została zaprezentowana w ramach konkursu teatralnego 
na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Wigraszek" 
w Suwalskim Ośrodku Kultury.
 

 

XVI Niedziela Zwykła  – 22 lipca 2018 r. 

 1. W środę, 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Jakuba Apostoła. Zapraszamy wszystkich kierowców na Mszę Świętą o godz. 18:00, po której zostaną pobłogosławione i poświęcone wszystkie pojazdy mechaniczne.
 2. W czwartek, 26 lipca wspominamy św. Joachima i św. Annę- rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności naszym rodzicom i dziadkom.
 3. Tego dnia wyrusza nasza suwalska grupa pielgrzymkowa na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą Świętą w Konkatedrze św. Aleksandra o godz. 6:00. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału, a także odprowadzenia pielgrzymów do granic naszego miasta. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę w zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Dzisiaj jest ostatnia szansa kiedy to możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. Rozprowadzane są także albumy, które podsumowują 25 lat Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a także płyty z piosenkami pielgrzymkowymi. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 5. Istnieje możliwość ze skorzystania z dofinansowania do kursów i szkoleń w ramach projektu: „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego”. W ramach projektu są udzielane „bony na szkolenie” w wysokości do 90% kosztów szkoleń, kursów i studiów podyplomowych skierowanych do osób dorosłych, które posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie lub mają ukończone 50 lat.  Więcej informacji znajduje się w kruchcie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 XV Niedziela Zwykła  – 15 lipca 2018 r. 

 1. Organizatorzy obchodów 73. rocznicy pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zapraszają do udziału w tej uroczystości dzisiaj, w Gibach o godz. 12:00.
 2. Także w dniu dzisiejszym rozpoczyna się 29. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałki do NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Wilnie. Pielgrzymka dochodzi 24 lipca. Tego dnia organizowana jest jednodniowa pielgrzymka na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Zapisy u pani Reginy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 3. W poniedziałek, 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest to święto patronalne wszystkich noszących szkaplerz. Bractwo Szkaplerzne wraz z księdzem opiekunem zaprasza jutro na godz. 18:00 do Konkatedry św. Aleksandra na uroczystą Mszę Świętą odpustową z obrzędem przyjęcia szkaplerza. Zapraszamy osoby noszące szkaplerz i wszystkich chętnych. Szczegóły na plakacie.
 4. Wszystkie Panie serdecznie zapraszamy na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Rajgrodu. Odbędzie się ona w sobotę, 21 lipca.
 5. Wspólnota Ognisk Pokutnych w Suwałkach zaprasza na noc czuwania i pokuty w wigilię wspomnienia św. Marii Magdaleny do Konkatedry św. Aleksandra w dniach 21-22 lipca- z soboty na niedzielę. Rozpoczęcie czuwania w sobotę o godz. 19:00. Program nocy pokutnej podany jest na plakacie.
 6. Zachęcamy do zapisywania się na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Zarówno dzisiaj, jak i w przyszłym tygodniu, po Mszach Świętych niedzielnych możemy złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki. W zakrystii są do nabycia albumy, które podsumowują 25 lat Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Za ofiary na organizację pielgrzymki, składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 VII 2018R 

 1. W ŚRODE (11 VII) ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, PATRONA EUROPY.NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR LUDOBÓJSTWA  DOKONANY PRZEZ UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW NA OBYWATELACH II RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
 2. W CZWARTEK – WSPOMNIENIE SW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERTFURTU, BP, M, WSPÓLPATRONA DIECEZJI.
 3. W SOBOTĘ (14 VII) DIECEZJALNE SPOTKANIE TEŚCIOWYCH W LIPSKU. ROZPOCZĘCIE O GODZ. 10.00.MSZA SW. GODZ. 11.00
 4. DNIA 15 VII (niedziela) WYRUSZY 28 MIĘDZYNARODOWA PIELGRZYMKA PIESZA Z SUWAŁK DO OSTREJ BRAMY.
 5. 15 VII O GODZ. 12.00 W GIBACH ROZPOCZNĄ SIĘ UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE 73 ROCZ. OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ.
 6. MŁODZIEŻ BIERZMOWANĄ W TYM ROKU PROSIMY O ODEBRANIE W ZAKRYSTII PAMIĄTEK  BIERZMOWANIA
 7. OD PONIEDZIAŁKU 2 LIPCA ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR WNOSKÓW O WYDANIE SUWALSKIEJ  KARTY MIESZKAŃCÓW, KTÓRA BĘDZIE UPRAWNIAŁA DO WIELU ZNIŻEK I PREFERENCJI, MIN. DO BEZPŁATYCH LUB TAŃSZYCH BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, WEJSCIA DO AQUAPARKU, SUWALSKIEGO OŚRODKA KULTURY. SZCZEGÓLY W GABLOCIE.
 8. ZACHĘCAMY DO ZAPISYWANIA SIĘ NA XXVI EŁCKĄ PIELGRZYMKĘ PIESZĄ NA JASNĄ GÓRĘ. ZAPISU NA PIELGRZYMKĘ MOŻEMY DOKONAĆ Z ZAKRYSTII WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE LUB U KS. MARKA. DZISIAJ, PO WSZYSTKICH MSZACH ŚWIĘTYCH BĘDZIEMY MOGLI  ZŁOŻYĆ INTENCJE, KTÓRE PIELGRZYMI ZANIOSĄ DO TRONU JASNOGÓRSKIEJ MATKI.WSZYSTKIE OSOBY, KTÓRE ZDECYDUJĄ SIĘ WYRUSZYĆ Z GRUPĄ SUWALSKĄ NA XXVI EŁCKĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ ZAPRASZAMY NA DRUGIE I ZARAZEM OSTANIE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W NASTĘPNĄ NIEDZIELĘ, 15 LIPCA, OKOŁO GODZINY 19:00 OBOK PLEBANII PRZY PARAFII ŚW. ALEKSANDRA.
 9. ZACHĘCAMY DO NABYWANIA PRASY KATOLICKIEJ

 

XIII Niedziela Zwykła  – 1 lipca 2018 r 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej.
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w piątek całodzienna, natomiast  sobotę z racji ślubów adoracji nie będzie.
 3. W sobotę 1 lipca 2017 roku odbędzie się Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program rozpoczyna się o godz. 10:00, Msza Święta o godz. 12:00.
 4. W sobotę, 7 lipca 2018 roku w Giżycku, na Wzgórzu św. Brunona odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem Lata z Chrystusem na Mazurach. O godz. 18:00 odbędzie się plenerowy spektakl ewangelizacyjny „Królowa Korony Polskiej”.
 5. Zachęcamy do zapisywania się na XXVI Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Zapisu na pielgrzymkę możemy dokonać z zakrystii wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegóły na plakacie lub u ks. Marka. Za tydzień, po Mszach Świętych niedzielnych będziemy mogli  złożyć intencje, które pielgrzymi zaniosą do Tronu Jasnogórskiej Matki.
 6. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 XII Niedziela Zwykła  – 24 czerwca 2018 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na fundusz duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji.
 2. W piątek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Odpustową św. Ap. Piotra i Pawła. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post. Msze Święte w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza Święta wraz z udziałem chóru parafialnego o godz. 18:00. Na tą Mszę Świętą serdecznie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, gdyż podczas Mszy będą rozdawane pamiątki bierzmowania. Po Mszy Świętej wieczór uwielbienia wraz z modlitwą o uzdrowienie. Dzień odpustu jest także sposobnością do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dzieci i młodzieży, którzy zakończyli rok szkolny. 
 3. Nauczycielom, młodzieży, dzieciom oraz drogim gościom, życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji. 
 4. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. 
 5. W dniu 24 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Wilna, której celem jest powitanie pielgrzymów idących z Suwałk do Matki Bożej Miłosierdzia i udział w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego oraz zwiedzanie Wilna. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. 
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
WIECZÓR UWIELBIENIA 29 VI ODBĘDZIE SIĘ BEZPOŚREDNIO PO MSZY ŚW O GODZ. 18.00 
MŁODZIEŻ TEGO DNIA OTRZYMA PAMIĄTKI BIERZMOWANIA

 

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r. 

 1. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 2. W środę, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 3. W czwartek, 14 czerwca, wspominamy biskupa Michała Kozala, męczennika. Jest to także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
 4. W niedzielę, 17 czerwca, o godz.10:00, w parafii Bożego Ciała w Suwałkach, będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ofiar Obławy Augustowskiej. Po Mszy Świętej nastąpi ceremonia odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej na rondzie zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja. Dokładny porządek obchodów znajduje się na plakatach wywieszonych w kruchcie kościoła.
 5. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Trójcy Świętej – 27 maja 2018 r. 

 1. We wtorek, 29 maja o godz. 18:00 w konkatedrze św. Aleksandra odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta dziękczynna za beatyfikację i na powitanie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, które będą nawiedzać kaplice szpitalne, hospicja, domy pomocy społecznej i inne placówki w naszym mieście i w całej diecezji. Księża kapelani i Duszpasterze Służby Zdrowia zapraszają na wspólną modlitwę przy relikwiach, pracowników Służby Zdrowia, a szczególnie pielęgniarki i położne, także będące na emeryturze, oraz chorych i niepełnosprawnych, których bł. Hanna jest orędowniczką.
 2. W tym tygodniu w czwartek 31 maja przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i o 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzyków w stałych miejscach. Do wzięcia udziału w procesji, w sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Z pewnością, także chór parafialny włączy się w uświetnienie Mszy Świętej i procesji. Bardzo prosimy o udekorowanie trasy procesji. Podczas Mszy Świętych w Boże Ciało, będziemy mogli wesprzeć misje Sióstr Terezjanek w Boliwii.
 3. Również w Boże Ciało zapraszamy wszystkich na godz. 18:30 do Parku Konstytucji 3 Maja gdzie odbędzie się  Koncert Ewangelizacyjno - Uwielbieniowy „ Życie jest w nas”.
 4. Od piątku będziemy przeżywali Tydzień Eucharystyczny. Serdecznie zapraszamy na codzienne Msze Święte o godz. 18.00 połączone z procesją wokół świątyni.
 5. 1 czerwca obchodzimy I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii całodzienna. Jest to także Dzień Dziecka, a także Diecezjalny Festyn Rodziny w Ełku. Ksiądz Biskup na ten dzień udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup zachęca aby wierni przyjmując dar dyspensy, dali wpierw świadectwo uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego, uczestnicząc w liturgii Uroczystości Bożego Ciała, zaś w piątek złożyli dar modlitwy za dzieci nienarodzone.
 6. 2 czerwca obchodzimy I sobotę miesiąca.
 7. W dniu 30 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Celem pielgrzymki jest udział w uroczystościach w 100- lecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny i w nabożeństwie pokutnym. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

 

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 

 1. Dzisiejszą Uroczystością zamykamy Okres Wielkanocny, a co za tym idzie, kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 10.00 i o 18.00.
 3. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w miejskiej Drodze Światła, która odbędzie się w poniedziałek,  21 maja. W programie jest Msza Święta o godz. 18.00 w parafii bł. Anieli Salawy, po czym przejdziemy ulicami miasta  do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 5. W sobotę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki, a także w naszym mieście przeżywamy Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież z naszego dekanatu gromadzi się w kościele pw. Bożego Ciała o godz. 9:00, gdzie będziemy uczestniczyć w specjalnie przygotowanym programie. Po wspólnym przemarszu ulicami miasta przeżyjemy ewangelizację, która wprowadzi nas w przeżywanie Eucharystii na placu przed Konkatedrą św. Aleksandra, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Po Mszy Św. będzie możliwość skorzystania z posiłku oraz zwiedzenia przygotowanych stoisk. Dzień Młodzieży zakończymy koncertem zespołu „Nie ma Go tu” i koronką do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wielkim święcie wiary i młodości.
 6. W następną niedzielę, o godz. 12:00 III grupa dzieci z naszej parafii, przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła pw. Ducha Świętego w Ełku.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15:00
 2. Dzisiaj po południu, oraz przez dzień jutrzejszy będziemy gościć w naszej parafii relikwie św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do modlitwy w intencjach naszych dzieci i młodzieży, którym patronuje ten Święty.
 3. W poniedziałek oraz we wtorek, 7 i 8 maja,  w naszej parafii będziemy przeżywali czterdziestogodzinne nabożeństwo. Msze Święte w te dni o godz. 7:00, 10:00 i o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek będzie całodzienna, natomiast we wtorek, Adoracja będzie trwała po Mszy porannej o godz. 7:00 do godz. 10:00, oraz od godz. 15:00 do godz. 18:00.
 4. Od poniedziałku do środy przeżywamy dni modlitw o urodzaje.
 5. We wtorek, 8 maja,  obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, głównego Patrona Polski. Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe naszemu organiście, panu Stanisławowi, dziękując mu za ubogacanie liturgii poprzez grę, śpiew, a także prowadzenie chóru parafialnego.
 6. Rycerze Zakonu Św. Jana Pawła II będą mieli swoje spotkanie, we wtorek 8 maja, po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Zapraszamy dzieci i rodziców z trzeciej grupy komunijnej na pierwszą próbę, w czwartek, 10 maja po Mszy Świętej wieczornej.
 9. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 19 maja po Mszy Św. o godz. 9:30 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 20 majaw Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Bardzo prosimy nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 10. W dalszym ciągu są do nabycia książki o ks. Kazimierzu Hamerszmicie. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła, lub w zakrystii. Zachęcamy także do nabywania prasy katolickiej.

 

 

V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2018 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego  w czasie II wojny światowej.
 2. Wyjątkowo, już od jutrzejszego poniedziałku, 30 kwietnia, wieczorne Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 18:00.
 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą związane bezpośrednio ze Mszą Świętą wieczorną.
 4. We wtorek, 1 maja rozpoczynamy świętowanie jubileuszu 350-lecia przybycia kamedułów na Wigry. Z tym wydarzeniem związana jest konferencja naukowa, która rozpocznie się o godz. 9:00 w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Jerzego Mazura będzie sprawowana o godz. 12:00, po Mszy Świętej będzie agapa oraz możliwość skorzystania z atrakcji wigierskich. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.
 5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 10.00, 18.00.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 17.00, a w piątek całodzienna. W sobotę, z racji ślubu, adoracji nie będzie.
 7. W przyszłą niedzielę, o godz. 12:00, dzieci z klas IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek, od godz. 17:00
 8. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę 19 maja (sobota) po Mszy Św. o godz. 09:30 spod naszego kościoła.  Do Studzienicznej docieramy 20 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 50 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 9. Parafia Św. Kazimierza Królewicza organizuje  pielgrzymkę rowerową na Zesłanie Ducha Świętego do Studzienicznej. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

IV Niedziela Wielkanocna –  22 kwietnia 2018 r.  

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W poniedziałek, 23 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. W naszej diecezji jest to święto patronalne naszego Ks. Biskupa Jerzego. W tym dniu módlmy się w intencjach Ojczyzny, Diecezji i naszego Biskupa Ordynariusza.
 3. W środę, 25 kwietnia obchodzimy Święto Świętego Marka, Ewangelisty. W tym dniu pragniemy modlić się o dobre urodzaje.
 4. W następną niedzielę, o godz. 12:00 w naszej parafii, będziemy przeżywać I turę Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W dniach 28-29 kwietnia, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Jest to pielgrzymka dziękczynna w stulecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny oraz w intencjach osobistych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. W ostatnim czasie została wydana nowa pozycja książkowa o ks. Kazimierzu Hamerszmicie, opisująca przede wszystkim kapłaństwo tego Sługi Bożego. W książce zamieszczone zostały wspomnienia ks. Kazimierza, a także ujmujące świadectwa osób mających bezpośredni kontakt ze Sługą Bożym, oraz wybrane homilie z uroczystości związanych bezpośrednio z życiem i śmiercią suwalskiego duchownego. Książkę w cenie 10 zł, będzie można nabyć wychodząc z kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2017 r. 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Powszechnym 10. Tydzień Biblijny.
 2. W naszej parafii, trzeci czwartek miesiąca jest dniem szczególnej modlitwy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z formularza o Duchu Świętym, w czwartek 19 kwietnia, na godz. 17:00.
 3. Następna niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 4. W ostatnim czasie została wydana nowa pozycja książkowa o ks. Kazimierzu Hamerszmicie, opisująca przede wszystkim kapłaństwo tego Sługi Bożego. W książce zamieszczone zostały wspomnienia ks. Kazimierza, a także ujmujące świadectwa osób mających bezpośredni kontakt ze Sługą Bożym, oraz wybrane homilie z uroczystości związanych bezpośrednio z życiem i śmiercią tego suwalskiego duchownego. Książkę w cenie 10 zł, będzie można nabyć od przyszłego tygodnia wychodząc z kościoła.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.  

 1. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. W poniedziałek, 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii o godz. 6:30 i o 17:00. Jest to także Dzień Świętości Życia oraz rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. We wtorek, 10 kwietnia wspominamy 8. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.
 4. W piątek, 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 5. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.
 6. W naszej parafii powstaje chorągiew Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Jest to zakon, który kultywuje nauczanie i pamięć o naszym świętym Rodaku, a także uświęcając mężczyzn. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. W dniach 28-29 kwietnia, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie. Jest to pielgrzymka dziękczynna w stulecie odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny oraz w intencjach osobistych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r. 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, największą tajemnicę naszej wiary, życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w chwilach trudnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoimi łaskami, mocą i pokojem.
 2. W dniu jutrzejszym drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji trwania oktawy Wielkanocnej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.
 5. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą to uroczystość będziemy obchodzili w kolejną niedzielę. Przez wszystkie dni Nowenny wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, natomiast Nowennę będziemy odmawiali bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

 

WIELKA SOBOTA 2018

 

WIELKI PIĄTEK 2018

 

WIELKI CZWARTEK 2018

NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018  

1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – największe misteria ludzkiego odkupienia, jakie sprawuje Kościół.
Podajemy program przeżywania tych trzech dni:

WIELKI CZWARTEK:
Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK:
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00.
Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemniej Jutrzni o godz. 9:00 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30.
Tego dnia obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA:
Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemnej Jutrzni o godz. 9:00.
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 15:00 co godzinę.
Poświęcenie pokarmów w miejscowościach w następującej kolejności:
- od godz. 10:00 jeden kapłan w Sobolewie,
- od godz. 10:00 drugi kapłan w miejscowościach: Poddubówek, Wychodne oraz Dubowo II.
- od godz. 10:00 w miejscowościach:Zielone Kamedulskie, Zielone II i Zielone I.
Na każdą miejscowość przewidujemy ok. 30 minut.
Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu.


Wigilia Paschalna o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:
Porządek Mszy Św. – 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 17:00.
W II Dzień Świąt porządek Mszy Św. niedzielny.  

2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Konfesjonałów w Wielki Wtorek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 20:00 do godz. 24:00.

3. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza małe świece, które będziemy mogli przynieść ze sobą na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Ofiara za świecę jest dobrowolna.

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018

 1. Tą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W środę, podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 udzielony zostanie młodzieży z naszej parafii sakrament bierzmowania. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
 2. W dniach od 19 marca do 9 kwietnia obchodzimy Suwalskie Dni Świętości Życia. Szczegółowy program tego wydarzenia jest wywieszony w kruchcie kościoła. 
 3. W poniedziałek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. 
 4. W najbliższy czwartek, 22 marca w parafii św. Aleksandra odbędzie się wielkopostne czuwanie suwalskiej młodzieży. Rozpoczęcie o 17:30 Drogą Krzyżową, następnie Eucharystia w intencji młodzieży, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze śpiewem, ciszą i rozważaniami. 
 5. Zachęcamy do udziału w Miejskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek 23 marca. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18:00 w parafii Matki Bożej Miłosierdzia.
 6. W sobotę, 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. 
 7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Podczas Mszy zebrane ofiary przeznaczone są na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
 8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć Paschałki na stół wielkanocny w cenie 6 i 12 zł.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2018

 

 1. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 2. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali.
 3. Misja Św. Teresy Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek 6 marca, po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej na plebanii.
 4. W czwartek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do serdecznych życzeń dołączmy także modlitwę za wszystkie kobiety. Polecajmy ich życie i trudy Panu Bogu i Matce Najświętszej, która jest najpiękniejszym wzorem kobiecości. 
 5. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 9 marca o godz. 19:15
 6. 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2017 

 1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes.
 2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 3. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota oraz I niedziela miesiąca. W tych dniach Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00, w piątek całodzienna.
 5. Dziękujemy za dar spotkań kolędowych. Cieszymy się, że byliśmy z tak wielką serdecznością zapraszani do domów naszych parafian. W dalszym ciągu jesteśmy gotowi odwiedzić te rodziny, które z różnych przyczyn, w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć księdza.
 6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”. Początek suwalskich obchodów nastąpi w Konkatedrze Świętego Aleksandra o godz. 12:00. Przebieg uroczystości znajduje się na plakacie w kruchcie kościoła.

 

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 

 1. W czwartek przeżywamy Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
 2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 3. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali. 
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes. 
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby chóru przygotowującego Liturgię Wielkanocną. Spotkania odbywają się na plebanii w każdą niedzielę o 15:00. Zapraszamy.
 6. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informuje, że prowadzi nabór do klasy czwartej, piątej i siódmej na nowy rok szkolny 2018/2019. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania oraz wychowanie respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie przy ul. Kościuszki 47B. 
 7. Zachęcamy do nabywania Martyrii, w której możemy przeczytać między innymi ciekawy artykuł o ks. Kazimierzu Hamerszmicie. 
 8. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 102A, 102B, 102C, 114L
ul. RACZKOWSKA 183
ul. MURARSKA 

WTOREK: od godz. 15:30
ul. RACZKOWSKA 185 

ŚRODA: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 27
ul. BATALIONÓW CHŁOPSKICH 

CZWARTEK: od godz. 15:30
OSIEDLE SŁONECZNE TARASY 

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul. BYDGOSKA 

SOBOTA: od godz. 9:00
ul. ZASTAWIE- ZA DZIAŁKAMI 

 

03 lutego 2018 odbył się w naszej wspólnocie parafialnej
III Bal Karnawałowy.

Wzięło w nim udział około 70 osób.
Byli to głównie przedstawiciele wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii oraz osoby sympatyzujące.

Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Tadeusz Poteraj z parafianami.

Jak możecie dostrzec na zamieszczonych zdjęciach, niektórzy z nas podjęli ryzyko zmiany swego wizerunku.

Szczerze im tego gratulujemy.

Uczestnicy zabawy, złożyli tzw. "dar serca" na wsparcie misji prowadzonych przez Siostry Terezjanki w Boliwii.

ZDJĘCIA

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.02.2017 

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu Namaszczenia Chorych. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 
 2. Środą Popielcową Kościół rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W naszej parafii Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 o 17:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. 
 3. Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. 
 4. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczniemy śpiew Gorzkich Żali.
 5. W piątek, 16 lutego przypada 12 rocznica śmierci śp. ks. Szymona Klimaszewskiego. 
 6. Siostry Terezjanki organizują autokarowy wyjazd do Francji w terminie 28 kwietnia- 5 maja 2018 roku. Głównym celem pielgrzymki są miejsca związane z osobą św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Całkowity koszt siedmiodniowego wyjazdu to 680 zł i 350 euro. Szczegółowe informacje można uzyskać u s. Bogumiły Ptasińskiej. Dane kontaktowe umieszczone są na plakacie. 
 7. Kolędnicy Misyjni już 14 raz odwiedzili w grudniu ub. roku rodziny naszej parafii. Zebrane ofiary w wysokości 2 025 zł, przekazane zostały na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Warszawie. Wszystkim , którzy przyjmowali nas z otwartym sercem i życzliwością wyrażamy ogromną wdzięczność.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 
 9. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO 110A
ul.SPORTOWA 6G, 6H, 6B, 6D

WTOREK: od godz. 9:00
DUBOWO I- WIEŚ

CZWARTEK: od godz. 15:30
OSIEDLE ZIELONY ZAKĄTEK

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO 25
ul.PIEKARSKIEGO
ul.BYDGOSKA 31

SOBOTA: od godz. 9:00
ul. DUBOWO I

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018

 1. Dzisiejsza niedziela, jako I niedziela miesiąca jest dniem adoracyjnym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. 
 2. W poniedziałek, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. W tym dniu poświęcimy chleb i wodę.
 3. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 9 lutego o godz. 19:15
 4. W przyszłą niedzielę, ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. 
 5. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu Namaszczenia Chorych. 
 6. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Martyrii”.
 7. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul. LEŚNA,
OSIEDLE HUBALA - WSZYSTKIE BLOKI 

WTOREK: od godz. 15:30
ul. RACZKOWSKA- OBYDWIE STRONY

ŚRODA: od godz. 15:30
ul. POLNA

CZWARTEK: od godz. 15:30
ul. WOJSKA POLSKIEGO 112
ul. SPORTOWA: 6F, 6I

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul. SPORTOWA 6 E
ul. CZWARTAKÓW 
ul. WOJSKA POLSKIEGO 110 

SOBOTA: od godz. 9:00
ZIELONE KAMEDULSKIE- BLOKI

 

 IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2017  

 1. W piątek przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, tak zwanej Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o 7.00, 10.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece.
 2. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek między Mszami, całodzienna.
 3. Kolęda na przyszły tydzień:  

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul.MAŁA
ul.JASNA
ul.STANISZEWSKIEGO
ul.SIANOŻĘĆ 

WTOREK: od godz. 15:30
ul.CHEŁMSKA
ul.KROŚNIEŃSKA
ul.RADOMSKA
ul.PIOTRKOWSKA
ul.KIELECKA
ul.NOWOSĄDECKA
ul.ŁÓDZKA
ul.OSTROŁĘCKA
ul.ZAMOJSKA 

ŚRODA: od godz. 15:30
ul.LUBELSKA
ul.AUGUSTOWSKA
ul.RZESZOWSKA
ul.PRZEMYSKA
ul.WŁOCŁAWSKA
ul.SIEDLECKA
ul.WOJSKA POLSKIEGO- BLOK 23 

CZWARTEK: od godz. 15:30
ul.OLECKA
ul.GOŁDAPSKA
ul.WĘGORZEWSKA
ul.GIŻYCKA
ul.EŁCKA 

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul.WOJSKA POLSKIEGO- DOMY JEDNORODZINNE- STRONA PARZYSTA
ul.SOPOCKA 

SOBOTA: od godz. 9:00
ul.WARSZAWSKA
ul.KATOWICKA
ul.WROCŁAWSKA
ul.LEGNICKA
ul.KRAKOWSKA
ul.GORZOWSKA

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w środę obchodzić będziemy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
 3. Dzieciom rozpoczynającym ferie zimowe, życzymy Bożego błogosławieństwa, dużo zdrowia, sił do dobrego wykorzystania tego czasu wypoczynku.
 4. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30

ul. ARTYLERYJSKA
ul. SAPERSKA

WTOREK: od godz. 15:30

ul. MECHANIKÓW
ul. BUDOWLANA
ul. ROBOTNICZA
ul. ROLNICZA

ŚRODA: od godz. 15:30

ul. ENERGETYCZNA
ul. WIEJSKA
ul. GÓRNICZA

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. GÓRNA
ul. BIELECKIEGO

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. UTRATA
ul. SŁONECZNA
ul. MIŁA

SOBOTA: od godz. 9:00

ul. PAWECKIEGO
ul KLASZTORNA

 II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018 

 1. Dziś w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W środę, 17 stycznia,  w Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu, a zarazem jest to 15-sta rocznica śmierci Ks. Bpa. Edwarda Samsela.
 3. Od 18 do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Martyrii”
 5. Kolęda na przyszły tydzień:  

PONIEDZIAŁEK (15 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. BOHATERÓW,  
ul. 41. PUŁKU PIECHOTY,

ul. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 

WTOREK ( 16 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. KOSYNIERÓW,
ul. SZCZECIŃSKA,
ul. TORUŃSKA
 

ŚRODA ( 17 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. OLSZTYŃSKA,
ul. GDAŃSKA
 

CZWARTEK (18 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. BIAŁOSTOCKA,
ul. SŁUPSKA,
ul. KOSZALIŃSKA
 

PIĄTEK ( 19 STYCZNIA): od godz. 15:30 

ul. ZIELONOGÓRSKA,
ul. PILSKA,
ul. KONIŃSKA,

ul. SKIERNIEWICKA,
ul. ŁOMŻYŃSKA,
ul. ELBLĄSKA,

ul. LESZCZYŃSKA,
ul. PŁOCKA,
ul. CIECHANOWSKA
 

SOBOTA ( 20 STYCZNIA): od godz. 9:00 

PODDUBÓWEK

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Dziękujemy za ofiary, które są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Jutro obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, którą kończymy okres Bożego Narodzenia.
 3. Misja Św. Teresy  Modlitwy za kapłanów  serdecznie zaprasza na spotkanie opłatkowe we wtorek (9 stycznia) po wieczornej Mszy św. osoby modlące się, sympatyków i ich  rodziny do salki katechetycznej na plebanii.
 4. W dniu 20 stycznia organizowany jest przez ruch Światło- Życie bezalkoholowy bal karnawałowy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie.
 5. 12 I 2018R GODZ. 19.15 (piątek)    WIECZÓR UWIELBIENIA Z MODLITWĄ O UWOLNIENIE I UZDROWIENIE. POŁĄCZONY BĘDZIE Z MODLITWĄ  NAD KANDYDATAMI DO BIERZMOWANIA - O WYLANIE DARÓW DUCHA SW. 
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK (8 STYCZNIA): od godz. 15:30

ZASTAWIE, Ul. WOJSKA POLSKIEGO38 A

WTOREK ( 9 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. LOTNICZA

ŚRODA ( 10 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. WOJSKA POLSKIEGO 7, Ul. SPORTOWA- domki jednorodzinne, Ul. UŁANÓW GROCHOWSKICH, Ul. WOJSKA POLSKIEGO 38 B

CZWARTEK (11 STYCZNIA): od godz. 15:30

Ul. PARTYZANTÓW

PIĄTEK ( 12 STYCZNIA):

od godz. 9:00 DUBOWO II,

od godz. 15:30 Ul. WOJSKA POLSKIEGO 38,44,46

SOBOTA ( 13 STYCZNIA): od godz. 9:00

WYCHODNE, ZIELONE KAMEDULSKIE- wieś

 

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Termin od: 25.02.2018 r. do: 04.03.2018 r.

Czas trwania: 8 dni

Cena: 560 zł + 170 euro
 
ZAPISY I INFORMACJA: Ks. Karol Sokołowski 502-701-214
 

 

Program

1 dzień
Wyjazd 04:00 – Ełk, Plac Katedralny. W Łomży 5:15 Mc. Donalds . Msza święta w Częstochowie, przejazd do Czech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Msza święta. Przejazd przez Austrię i Chorwację do Medjugorje. Przyjazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Od 3 do 6 dnia
Pobyt w Medjugorje. Codziennie – wspólny różaniec, wieczorna i nabożeństwa międzynarodowe. Wspólna droga krzyżowa na górę Kriżewac. Wspólne wejście na górę Podbrdo. Spotkanie we Wspólnocie Cenacolo – Wieczerniku, z młodzieżą która opowiada jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów. Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw poświęcone zawierzeniu swojego życia Matce Bożej. Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi milionerami, którzy dzięki Matce Bożej Medjugorskiej doznali nawrócenia. Spotkania z zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju. Spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób. Udział w objawieniu Mirjany Dragićević – Soldo.
W tych dniach 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiad.
7 dzień
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Tihaliny. Msza święta, przejazd do Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza św. na Jasnej Górze w Częstochowie.
Powrót w godzinach wieczornych.
W Łomży ok. 20:00 – 20:30, Ełk 22:00.
Wyżywienie we własnym zakresie na terenie Polski.

 Świadczenia

- przejazd autokarem kl. turystycznej;
- 8 noclegów w hotelach i pensjonacie w pokojach 2,3,4 os.;
- wyżywienie wg programu;
- ubezpieczenia turystyczne KL i NNW (koszt leczenia za granicą);
- obsługa pilota i opieka duszpasterska.

Uwagi:

* Wskazane jest wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) w NFZ
* Zabieramy ze sobą m.in. : radio ze słuchawkami lub telefon komórkowy z funkcją radia - tłumaczenie mszy św. na język polski, suchy prowiant.
* Osoby powyżej 65 roku życia mogą dodatkowo ubezpieczyć się indywidualnie od chorób przewlekłych.
* Możliwość dołączenia do grupy w Łomży, Warszawie – Dworzec Zachodni, Częstochowie.
* Zapisując się należy przelać na nr konta bankowego Biura „Emanuel” kwotę 600 zł tytułem zadatku oraz zgłosić telefonicznie lub osobiście do biura następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, serię i nr dowodu osobistego lub paszportu, telefon komórkowy.

BIURO PIELGRZYMKOWO – TURYSTYCZNE „EMANUEL” BOGUMIŁA KISŁA
19-300 EŁK UL. KOŚCIUSZKI 10
PON – PT: GODZ. 08:30 – 15:30
TEL/FAX (87) 732-81-57
TEL.KOM. 604-498-649
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.pielgrzymki-zagraniczne.pl
nr konta: PKO BP O/EŁK 08 1020 4724 0000 3502 0006 2547