2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 29 grudnia 2019 r.

 1. 31 grudnia we wtorek od godz. 16:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok.
 2. We środę 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość NMP Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Przypominamy, że tego dnia udział we Mszy Św. jest obowiązkowy.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała cały dzień, a w czwartek i piątek będziemy mogli adorować od g. 16:00.
 4. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły kolędników misyjnych. Na rzecz dzieci w Amazonii zebrano 3.060 zł. Dziękujemy za ofiarność i życzliwe przyjęcie. Niech Bóg Wam błogosławi.
 5. Od 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii.

Program kolędy jest następujący:
czwartek 02.01.2020   od g. 15:30 - Fadom i Raczkowska 113
piątek     03.01.2020   od g. 15:30 - Wojska Polskiego 110, 110 A, 112, 114 L
sobota    04.01.2020   od g.   9:00 - Poddubówek i Zielone Królewskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 21 grudnia 2019 r.

 1. 24 grudnia obchodzić będziemy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się, aby wieczerza wigilijna miała charakter religijny: rozpocznijmy ją od odczytania opisu Narodzenia Jezusa Chrystusa z Ewangelii według św. Łukasza, odśpiewajmy kolędę, odmówmy krótką modlitwę i podzielmy się opłatkiem darując sobie urazy, a także składając życzenia. Tego dnia w miarę możliwości tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych.
 2. Również 24 grudnia zapraszamy na Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie poprzedzona wspólnym śpiewem kolęd.
 3. 25 grudnia w Święto Narodzenia Pańskiego Msze Św. w naszym Kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 4. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w którym będziemy obchodzili wspomnienie św. Szczepana.
 5. Można jeszcze nabywać sianko na stół wigilijny oraz świece Caritas.
 6. Przypominamy, że wraz z dziećmi z Koła Misyjnego, przygotowujemy się do misyjnego kolędowania. W II dzień świąt Bożego Narodzenia, od godz. 13, dzieci wraz z ks. Kamilem, odwiedzą rodziny naszej parafii, przedstawiając krótką scenkę bożonarodzeniową i śpiewając kolędy. Dzieci będą miały ze sobą puszkę, do której będziemy mogli wrzucić ofiarę, wspierając tym samym dzieci w Amazonii. Kolędującym dzieciom możemy okazać wdzięczność ofiarując im słodycze. Rodziny, które chcą zaprosić do siebie kolędników misyjnych, prosimy by zostawiły swoje adresy w zakrystii lub u ks. Kamila.
 7. W niedzielę 29 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Św. zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
 8. Wizyta duszpasterska zwana tradycyjnie kolędą rozpocznie się w naszej parafii od 2 stycznia. Program kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

 1. Od jutra do środy obejmuje w naszej parafii musi trwały rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Artur Hałucha prefekt WSD w Ełku. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi należy rozłożyć o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Proszę, aby nie odkładać spowiedzi adwentowej na ostatnią chwilę i korzystać z obecności spowiedników z dekanatu. Spowiedź rekolekcyjna będzie pół godziny przed każdą Mszą Św.
 2. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Św. Roratnie codziennie o godz. 17:00. Roraty dla dzieci są rozłożone w poniedziałki, środy i piątki, także o godz. 17:00.
 3. Młodzież naszego KSM-u rozprowadza karty bożonarodzeniowe oraz poświęcone sianko pod obrus na stół wigilijny. Składając dobrowolną ofiarę, wspierające inicjatywy przez młodzież naszej parafii. Podtrzymujmy tę piękną tradycję wysyłania kartek świątecznych.
 4. Cały czas możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Zebrane ofiary wspomogą najuboższych. Duża świeca jest dostępna w cenie 14 zł, a mała 5 zł. Jeśli ktoś chciałby uzyskać większą ofiarę, będzie to duże wsparcie dla zbioru charytatywnych podejmowanych w naszej parafii.
 5. Wraz z dziećmi z Koła Misyjnego, przygotowujemy się do misyjnego kolędowania. W II dzień świąt Bożego Narodzenia, od godz. 13, dzieci wraz z ks. Kamilem, odwiedzą rodzinę naszej parafii, przedstawiając krótką scenkę bożonarodzeniową i śpiewając kolędy. Dzieci muszą być ze sobą puszkę, aby móc korzystać z możliwości odrzucenia ofiar, współużytkować tym samym dzieci w Amazonii. Kolędujące dzieciom możemy zebrać wdzięczność ofiarując im słodycze. Rodziny, które chcą zaprosić do siebie kolędników misyjnych, proszone przez zostawiły swoje potrzeby w zakrystii lub u ks. Kamila
 6. Zachęcamy do aktualnego numeru Martyrii.

 

 

 

 

 

 W ZWIĄZKU Z NAPIĘTĄ SYTUACJĄ W BOLIWII

GDZIE LUDZIE WYSZLI NA ULICE

GDYŻ UWAŻAJĄ ŻE OSTATNIE WYBORY PREZYDENCKIE ZOSTAŁY SFAŁSZOWANE

DOCHODZI DO PRZEMOCY - SĄ RANNI i OFIARY ŚMIERTELNE

SIOSTRA JOANNA PROSI O MODLITWĘ W INTENCJI POKOJU

ORAZ ZA SIOSTRY KTÓRE MIMO TRUDNEJ SYTUACJI

BĘDĄ NADAL TRWAŁY PRZY SWOICH PODOPIECZNYCH.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27 października 2019 r.

 

 1. Zapraszamy do oglądania w Marszu i Balu świętych dzieci z rodzicami oraz młodzież. Wydarzenie będzie miało miejsce 31 października, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się za któreś z Osób Świętych lub za Aniołów. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18, dalej w pochodzie świętych przejdziemy do Szkoły Podstawowej nr 4 i tam będzie bal z poczęstunkiem. W ten sposób oddajemy kult świętym i wyrażamy pragnienie nieba.
 2. W pierwszy piątek września, 1 listopada z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie odwiedzin chorych, a następnie kapłani udar się do nich w drugi piątek wieczorem, czyli 8 listopada.
 3. W pobliżu przyszłych dzieci do wstąpienia do scholi, Koła Misyjnego, a chłopców w szeregi minist zastosowań. Szczegóły w zakrystii u ks. Kamila
 4. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele rozłożone są w porządku niedzielnym. Tego dnia przed Mszą Św. o godz. 12:00 będzie różaniec za zmarłych, a po Mszy Św Nieszpory i procesja na Cmentarzu. Modlitwa za zmarłych na Nowym Cmentarzu odbędzie się o godz. 15:00
 5. 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte rozłożone są również w porządku niedzielnym. Przed Mszą Św. o godz. 12:00 będzie odmawiany różaniec za zmarłych, a po Mszy Św. Nieszpory.
 6. 29 paździerenika w PWSZ w Suwałkach posiedzenia się ogólnomiejska rejestracja osób, którzy mogą być potencjalnymi potencjalnymi dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20 października 2019 r.

 1. Serdecznie dziękujemy Ojcom Redemptorystom: o. Zbigniewowi i o. Janowi za trudnością w naszej parafii Jubileuszowych Misji Świętych. Życzymy Ojcom wielu łask Bożych w głośnej pracy misyjnej.
 2. Zbliża się listopad, miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych. Przypominamy więc, że w zakrystii można cały czas zapisywać swoich bliskich zmarłych, którzy mogą polecać modlitwę Kościoła w trakcie Nowenny i Wypominkach.
 3. 22 października obchodzić wszelkie wspomnienia św. Jana Pawła II. W czasie Mszy Św. wieczorna uroczystość się poświęcić obraz św Papieża Polaka, który na stałe kończy się we wnętrzach naszej instytucji. Po Mszy Św., Następnie nastąpi ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 4. Została utworzona strona naszej parafii na facebooku Zachęcamy do jej polubienia i obserwowania wydarzeń z życia naszej wspólnej grupy.
 5. 31 października odbędzie się Marsz Świętych ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie prostej Mszą św. o godz. 18:00, później przemarsz do SP  , gdzie zasiadają Bal Świętych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które promuje kulturę życia chrześcijańskiego. Proszę, aby dzieci i młodzież przebrały się za Świętych, Błogosławionych lub Aniołów.
 6. Parafia św. Aleksandra organizuje wyjazd do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych Taize. Więcej informacji o liściach na plakatach w gablocie ogłoszeń.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKłĄ 6 paździenika 2019 r.

 

 1. Dzisiaj, z pierwszej pierwszej niedzielnego spotkania zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 2. Po wyjściu ze stołu możemy ofiarować koszykówkę na cele charytatywne w naszej diecezji.
 3. Jutro wspominamy w Kościele NMP Różańcową. Dziękujemy wszystkim członkom Kół Różańcowych za modlitwę w intencji Kościoła Powszechnego, Ojczyzny i naszej parafii.
 4. Jutro będzie stanowił miejsce Męski Różaniec ulicami naszego miasta. Rozpocznie się na Mszą Św. o godz. 17:00 w par. południowy zachód. Wojciecha.
 5. W piątek, 11 października zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, która powoduje się Mszą Św. o godz. 19:15.
 6. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się Misje Parafialne, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Proszę o wzięcie udziału w spotkaniach misyjnych, które zostały wyłożone na stoliku za ławkami. Proszę również o modlitwie w intencjach, abyśmy otworzyli się wszyscy na dar modlitwy oraz byśmy zasłuchali się w Słowie Bożym i owocach przeżyli misyjną Spowiedź.
 7. Pierwsze spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, odbędzie się za tydzień w niedzielnym związku po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele.
 8. Fundacja „Promyk” zapewnia hospicjum dla dzieci na Litwie. Został już postawiony budynek, a teraz potrzebne jest wyposażenie. Ludzi dobrego serca, którzy chcą wspomnieć o dziele, proszeni przez przynosić do zakrystii lub kancelarii takie rzeczy jak: dziecięce kocyki, poduszki, pidżamki, kołdry oraz środki do pielęgnacji ciała i kąpieli.
 9. Zachęcamy do nabywania Martyrii.
 10. Każdy z nas może wziąć udział w akcji „Różaniec dla Więźnia. W ołtarzu bocznym przy obrazie Matki Bożej przez cały październik będzie pudełko, gdzie można składać różańce, które są zawarte w suwalskim Areszcie. W taki prosty sposób każdy z nas będzie miał swój wkład w ewangelizację osadzonych. Więźniowie obiecują modlitwę w intencji ofiarodawców. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKLĄ 29 września 2019 r.

 1. Przypominamy, że od 1 października Msze św. wieczorne w naszej parafii będą sprawowane o godz. 17:00
 2. Październik jest miesiącem Maryjnym i Misyjnym, a zatem zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 15:30, a dla dorosłych po wieczornej Mszy św.
 3. 1 października przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Terezjanek, którym z tej okazji życzymy wielu łask Bożych na drodze zakonnego powołania.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. Za tydzień w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci pierwszokomunijnych, na którym dzieciom zostaną poświęcone różańce.
 6. Jeszcze w tym tygodniu czekamy na młodzież klas VIII, która chce przystąpić do Sakramentu Bierzmowania oraz na starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli tego Sakramentu. Przypominamy, że należy z zakrystii lub kancelarii parafialnej wziąć deklarację, czytelnie ją wypełnić, a następnie dostarczyć do ks. Kamila. Za tydzień w niedzielę ogłosimy termin najbliższego spotkania.
 7. W dniu 19 października organizujemy wyjazd dla młodzieży do Ełku na Kongres Misyjny ze stacją dla młodzieży. Zapisy w zakrystii lub u ks. Kamila. Wyjazd ten jest jednym z etapów przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 8. W naszej parafii została reaktywowana schola dzieci, która ubogaca liturgię Mszy Św. o godz. 12:00. Prosimy by dzieci, które chciałyby dołączyć do scholi zgłaszały się po Mszy Św. do ks. Kamila – opiekuna scholi.
 9. Już niebawem - 13 października rozpoczną się Misje Parafialne.
 10. Z racji jesieni i złych warunków atmosferycznych Komenda Miejska Policji w Suwałkach zwraca się z prośbą o ostrożność w przemieszczaniu się po drogach. Apel ten szczególnie kierowany jest do rodziców, aby zadbali o bezpieczne wyjście do szkoły jak i powrót do domów swoich dzieci.
 11. Komunikat Ełckiej Kurii Diezezjalnej dotyczącej kampanii wyborczej: „Kościoły i otoczenie kościelne są wyłączone z jakichkolwiek działań przedwyborczych. Nie zezwala się na umieszczenie plakatów, banerów wyborczych na ścianach kościoła, ani w kościołach, ani na ogrodzeniach przy parafii. Niedopuszczalne jest agitowanie i rozdawanie jakichkolwiek ulotek wyborczych na terenie kościelnym lub pod drzwiami kościołów. Zabronione jest oficjalne promowanie konkretnych kandydatów i dopuszczanie kandydujących do ambony i mikrofonu w czasie nabożeństw i poza nimi.” W związku z tym chcemy poinformować naszych parafian, iż wszelkie działania przedwyborcze w obrębie naszego kościoła są czynione bez zgody tutejszych duszpasterzy.
 12. Z wielkim żalem i nadzieją życia wiecznego informujemy, że w piątek w trakcie zabiegu zmarł diakon Piotr Bortkiewicz , który w minioną niedzielę głosił wśród nas Słowo Boże, a także odbywał w naszej parafii swoją pierwszą praktykę duszpasterską. Prosimy wszystkich o modlitwę za zmarłego diakona Piotra i za pogrążoną w żałobie rodzinę.

 

 

 

 

Chcielibyśmy poinformować, że w związku z komunikacją Ełckiej Kurii
Diecezjalne tereny kultury ma pozostać wolny od agitacji politycznej.
Wszystkie działania przedwyborcze w obsłudze terenu parafialnego są czyste
bez zgody tutejszych duszpasterzy.

 

 

 

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 

JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZEUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM 

PODROGRAM 2018  

CELEMPROGRAMU jest dostępny dla najuboższych mieszkańcom Polski pomoc żywnościowa i udział w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie sierpień 2018 r. - czerwiec 2019 r. 

a)  organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składająca się z organizacji społeczności lokalnych, zwanych dalej OPL , zgodnie z rozszerzonymi PO PŻ, 

b)  racjonalne zagospodarowanie artykułów otrzymanych z OPO oraz z innymi źródłami, na potrzeby pomocy żywnościowej dostępne najbardziej potrzebne, 

c)  przekazane artykuły żywnościowe są kwalifikowane do otrzymywania pomocy żywnościowej zgodnie z postanowieniami PO PŻ, 

d) działanie  w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocy żywnościowej, działanie na potrzeby społeczne. 

OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI:  wrzesień 2018 - czerwiec 2019  

Pomoc żywnościowa dystrybuowana jest przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki - Białystok do Organizacji Partnerskiej Lokalnej - Parafii pw Św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach, która przekazuje żywność spożywana zgodnie z potrzebującym. 

KRYTERIA KWALIFIKOWALNOŚCI I SPOSÓB KWALIFIKACJI: 

 1. Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest dla tych osób i rodzin, które uwzględniają, że nie można zapewnić sobie / rodziny produktów spożywczych (posiłków) i dlatego też trafisz będzie na ograniczoną liczbę osób, które są dostępne w najtrudniejszej sytuacji życiowej powiązań z procentowymi wartościami wyszukiwania wyników wyszukiwanie w tej ustawie - które dochód nie dotyczy 200% kwalifikowanych ocen dla usług z pomocy,  tj. Do 30.09.2018 r. - 1 268 PLN dla osób samotnie zarządzających i 1 028 PLN, dla osób w rodzinie, od 01.10.2018 r. - 1 402 PLN dla osób samotnie gospodarujących i 1 056 PLN dla osób w rodzinie, stanowiących systematyczne wsparcie.Pomoc udzielana w postaci artykułów spożywczych lub posiłków, które są dostępne w najbardziej popularnych potrzebnych aplikacjach.
 2. Sposób kwalifikacji: 
 • OPS muszą zostać udostępnione potrzebne narciarze do otrzymywania pomocy żywnościowej lub Przekaż OPL listy osób zakwalifikowanych do pomocy z POPŻ, pod warunkiem uzyskania zgody tych osób;
 • OPL mogą w swoich siedzibach przyjmować oświadczenia od osób kwalifikujących się do przyznanych pomocy żywnościowej [Załącznik nr 5 do obsługi]. Oświadczenia wraz z wypełnionym skierowaniem do góry należy podać dane do OPS, które są ograniczone do kwalifikowalności do przyznanej pomocy;
 • OPL może samodzielnie kwalifikować osoby bezdomne do Usługi z POPŻ na podstawie podpisanego oświadczenia [Załącznik nr 6 do instrukcji]. 

 ZASADY PRZEKAZYWANIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH: 

Pomoc żywnościowa jest przekazywana najbardziej potrzebnym do obsługi z organizacją Partnerzy lokalni jako zestaw artykułów spożywczych w formie paczek żywnościowych lub posiłków. 

 1. Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2018 zawiera artykuły spożywcze w całościych ilościach ok 49 kg w tym:
  1.  Artykuły warzywne i owocowe:
   1. groszek z marchewką 3,6 kg,
   2. fasola biała 3,6 kg,
   3. koncentrat pomidorowy 1,60 kg,
   4. buraczki wiórki 1,05 kg,
   5. powidła śliwkowe 1,80 kg,
   6. Artykuły skrobiowe:
    1. makaron jajeczny 4,5 kg,
    2. makaron kukurydziany bezglutenowy 0,5 kg
    3. ryż biały 3 kg,
    4. kasza gryczana 1,5 kg,
    5. herbatniki maślane 0,8 kg,
    6. Artykuły mleczne:
     1. mleko UHT 7 l,
     2. ser podpuszczkowy dojrzewający 2,4 kg,
     3. Artykuły mięsne:
      1. szynka drobiowa 3 kg,
      2. szynka wieprzowa mielona 2,1 kg,
      3. pasztet wieprzowy 0,64 kg,
      4. kabanosy wieprzowe 0,36 kg,
      5. filet z makreli w oleju 1,7 kg,
      6. Cukier
       1. cukier biały 4 kg,
       2. miód nektarowy wielokwiatowy 0,4 kg
       3. Tłuszcze
        1. olej rzepakowy 4 l,
        2. Dania gotowe
         1. gołąbki w sosie pomidorowym 1,6 kg;
 2. Paczka żywnościowa   to minimum kilka artykułów spożywczych [co najmniej 3] z różnych grup towarowych wydawanych jednorazowo.
 3. Posiłek  to każdy posiłek przygotowany w OPL, np. jadłodajnie, schroniska dla osób bezdomnych] do tego przeznaczone: śniadanie, II śniadanie, obiad - w przypadku gorącego posiłku, podwieczorek, kolacja]. posiłki do spożycia na miejscu są przygotowywane i wydawane w placówkach posiadających wsparcie kuchenne (m.in. w schroniskach dla bezdomnych, jadłodajniach, noclegowniach) z zakresu usług usługowych firmy zewnętrznej (np. gastronomia).
 4. W przypadku gdy liczba osób jest uprawniona do pomocy żywnościowej zgłaszających się w trakcie realizacji Podprogramu 2018 jest większa niż do wykorzystania OPR / OPL będzie większa niż planowana, Instytucja Zarządzająca może zawierać zestaw rocznych zestawów dla 1 osób, nie więcej niż niżej do 80% tj. do ok. 39,5 kg). W zestawie należy dopasować dostępne produkty ze wszystkich 7 grup artykułów spożywczych
 5. W uzasadnionych sytuacjach np. stan zdrowia lub indywidualne potrzeby żywnościowe można zmienić artykuł spożywczy na inny w stosunku do proporcji lub pakowania opakowań.
 6. W przypadku rodzin z dziećmi dopuszcza się zwiększenie liczby produktów spożywczych do potrzeb rodzin.
 7. Żywność jest wydawana do użytku potrzebnego w ramach POPŻ nie dostawców.

 

SKŁADANIE SKARG PRZEZ OSOBY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCE: 

Każda osoba potrzebująca ma prawo do przygotowania rozkładu usług żywnościowych w banku Żywności, następnie do Federacji Polskich Banków Żywności z siedzibą w Warszawie albo do Instytucji Zarządzającej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE: 

Działania objęte przez Bank Żywności na rzecz podopiecznych OPL, przy współpracy z OPL i OPS: 

 • warsztaty kulinarne; 
 • warsztaty edukacji ekonomicznej;
 • warsztaty dietetyczne;
 • warsztaty niemarnowania żywności.

Działania objęte są w siedzibie organizacji biorącej udział w Podprogramie lub w miejscu wyznaczonym przez organizację na rzecz podopiecznych, którzy mogą kwalifikować się do pomocy żywnościowej, w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Terminy oraz miejsca realizacji warsztatów znajdują się na stronach internetowych Banków Żywności. 

Działania realizowane przez Organizacje Partnerskie Lokalne na rzecz podopiecznych to: 

 • włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczności lokalnych, np.: zajęcia aktywizujące i wspólne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, zmierzające do wyjścia z ubóstwa;
 • grupy wsparcia dla różnych kategorii osób w trudnej sytuacji (np. osoby starsze, matki z dziećmi, osoby samotne);
 • pomoc towarzysząca niezbędna do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych – osób korzystających z pomocy żywnościowej (z wyłączeniem pomocy rzeczowej);
 • pomoc w utrzymaniu higieny osobistej osobom bezdomnym;
 • wsparcie psychologiczne/terapeutyczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Do udziału w działaniach towarzyszących ma prawo każda osobaktóra otrzymała skierowanie z OPS do odbioru wsparcia żywnościowego w ramach POPŻ – ale nie znaczy to, że każda osoba musi z nich skorzystać. Konieczna jest współpraca z OPS w zakresie rzeczywistych potrzeb objęcia wsparciem działaniami osób, które korzystają z POPŻ. Działania nie mogą się pokrywać z działaniami prowadzonymi w ramach innych funduszy unijnych (EFS i PROW) w danym województwie, ale muszą być z nimi komplementarne.  

PODPROGRAM 2018 - efekty

 1. 1.    Parafia Rzymskokatolicka pw Św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bank Żywności Suwałki - Białystok w Suwałkach realizowana / ło Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowany z zakresu finansowania Pomocy Dostępne potrzebne, wymagane usługi w okresie wrzesień 2018 - czerwiec 2019.
 2. 2.    Osoby potrzebujące otrzymanych produktów spożywczych:
 • warzywa i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
 • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, ​​pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju),

2. Pomoc żywnościowa trafiła do 92 osób wchodzących w skład trudnej sytuacji życiowej z terenu miasta Suwałki

3. Wydaliśmy wymagane potrzebne:

4,66486 ton żywności;

463 paczki żywnościowe;

4. W ramach Podprogramu 2018 dla 14 osób korzystających z pomocy żywnościowej   2 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących:

• Ekonomiczne - 1 spotkanie dla  7 uczestników

• Żywieniowe - 1 spotkanie dla 7 uczestników 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 VII 2019R

 

 1. DZIŚ W GIBACH OBCHODZONA JEST 74 - ROCZ. OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ
 2. 24 VII W ŚRODĘ ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI DO MATKI MIŁOSIERDZIA W WILNIE. JEST MOŻLIWOŚĆ  WYJAZDU NA POWITANIE PIELGRZYMÓW. SZCZEGÓŁY W GABLOCIE
 3. 25 VII - CZWARTEK. ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA. ZAPRASZAMY NA MSZĘ SW. NA GODZ. 18.00 PO KTÓREJ BĘDZIE UDZIELONE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW I POJAZDÓW
 4. 26 VII - W SOBOTĘ- WSPOMNIENIE SW. JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP. JEST TO DZIEŃ WDZIĘCZNOŚCI RODZICOM I DZIADKOM.
 5. ROZPOCZĘLIŚMY MALOWANIE WNĘTRZA KOŚCIOŁA. PRZYNAGLIŁA  NAS DO TEGO 40 ROCZ. POWSTANIA PARAFII I NADCHODZĄCE MISJE PARAFIALNE W PAŹDZIERNIKU. W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PROSIMY O DAR  SERCA W TYM DZIELE.
 6. 26 VII RUSZA Z SUWAŁK XXVII EŁCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.
 7. ZACHĘCAMY DO NABYWANIA PRASY KATOLICKIEJ. 

 

 

XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

 

 1. W niedzielę wspólnotową „Przyjaciele Oblubieńca” organizuje kiermasz książki religijnej. Nowe książki są dostępne. Dochód z tej akcji w całości jest objęty usługą Centrum Formacji Przyjaciół Oblubieńca nieopodal Lublina.
 2. Jutro, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość urodzin św. Jana Chrzciciela. Pragniemy zgromadzić najserdeczniejsze życzenia dotyczące naszej firmy, jak i usług, na których można polegać.
 3. Pokamedulski Klasztor w Wigrach wraz z Rodziną Radia Maryją zaprasza na Jubileusz XX-lecia pobyt św. Jana Pawła II w Wigrach. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Jerzego Mazura, zostanie odprawiona w poniedziałek 24 czerwca o godz. 18.00, która będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Wszystkich serdecznie zapraszamy, cała cała Rodzina Radia Maryja, wszystkie Biura i Koła oraz wspólnoty (początek transmisji o godz. 17.30). Zachęcamy też do słuchania Rozmów Niedokończonych tego dnia od godz. 21.30 o tematyce: Klasztor w Wigrach i Jan Paweł II - dawniej i dziś.
 4. W najbliższy czwartek, 27 czerwca, zakończymy dzień Bożego Ciała, także procesje eucharystyczne. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas zbliżającego się obrzędu poświęcenia wianków, jak również błogosławieństwo małych dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi parafialnemu, dzieciom pierwszokomunijnym, rodzicom, elementom przygotowującym do i wszystkim uczestnikom procesji eucharystycznej. Niech Pan Bóg wynagrodzi średnich trudów.
 5. W piątek, 28 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na godz. 15.00 do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Boże Narodzenie Miłosierdzia, a także na Msze Świętą odpustową. W tym dniu nie internet nas post.
 6. W sobotę, 29 czerwca obchodzimy uroczystość naszej parafii, odpust ku czci św. Ap. Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu są w porządku niedzielnym.
 7. Nauczyciele, młodzież i dzieciom życzymy sobie wyboru i bezpieczniejszych wakacji, ale też zachęcamy do skorzystania z instrukcji z sakramentów: spowiedzi i Komunii Świętej.
 8. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informuje, że została nabyta do klasy czwartej, piątej, nowej edycji roku szkolnego 2019/2020. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowania. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 9. Siostry Salezjanki organizują letni obóz młodzieżowy w Wiśle (Beskid Śląski) w dniach 27.07-02.08. Wiek uczestników od kl. VI. Koszt: 500 zł. Więcej szczegółów w sekretariacie Szkoły Sióstr Salezjanek.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 2. W tym tygodniu, w czwartek, przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i o 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzyków w stałych miejscach. Do wzięcia udziału w procesji, w sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i Liturgiczną Służbę Ołtarza. Z pewnością, także chór parafialny włączy się w uświetnienie Mszy Świętej i procesji. Bardzo prosimy o udekorowanie trasy procesji. Osoby, które mają własne ogródki i które podzieliłby się płatkami kwiatów do sypania podczas procesji, prosimy aby przynosiły je do Sióstr Terezjanek. Podczas Mszy Świętych w Boże Ciało, będziemy mogli wesprzeć budowę nowej parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Suwałkach.
 3. Od piątku będziemy przeżywali Tydzień Eucharystyczny. Serdecznie zapraszamy na codzienne Msze Święte o godz. 18.00 połączone z procesją wokół świątyni.
 4. Od 16 do 22 czerwca w sposób szczególny pragniemy włączyć się we wspólną modlitwę za ludzi młodych, o rozeznanie ich powołania. Módlmy się o powołania do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. W tym tygodniu, codziennie, z wyjątkiem Bożego Ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 5. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informacje, które prowadzą nabór do klasy czwartej, piątej, siódmej na nowy rok szkolny 2019/2020. Szkolny wysoki poziom nauczania i wychowania respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 6. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” organizuje kiermasz książki religijnej. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć nowe i używane książki. Dochód z tej akcji w całości jest przeznaczony na budowę Centrum Formacji Przyjaciół Oblubieńca nieopodal Lublina.
 7. Siostry Salezjanki organizują letni obóz młodzieżowy w Wiśle (Beskid Śląski) w dniach 27.07-02.08. Wiek uczestników od kl. VI. Koszt: 500 zł. Więcej szczegółów w sekretariacie Szkoły Sióstr Salezjanek.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r. 

 1. Dzisiejszą Uroczystością zamykamy Okres Wielkanocny, a co za tym idzie, kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 10.00 i o 18.00.
 3. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W piątek, 14 czerwca, obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika. Jest to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
 5. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 14 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 19:15.
 6. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. Tego dnia, o godz. 12:00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy, by dzieci wraz z rodzicami przybyły do kościoła 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
 7. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się ulicami naszej parafii, znaną trasą oraz ze stałymi miejscami ołtarzyków. Osoby, które mają własne ogródki i które podzieliłby się płatkami kwiatów do sypania podczas procesji, prosimy aby przynosiły je do Sióstr Terezjanek.
 8. W dniach 15-16 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, Loretto koło Wyszkowa i Niepokalanowa. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 9. W niedzielę, 23 czerwca wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” organizuje kiermasz książki religijnej. Po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć nowe i używane książki. Dochód z tej akcji w całości jest przeznaczony na budowę Centrum Formacji Przyjaciół Oblubieńca nieopodal Lublina.
 10. Siostry Salezjanki organizują letni obóz młodzieżowy w Wiśle (Beskid Śląski) w dniach 27.07-02.08. Wiek uczestników od kl. VI. Koszt: 500 zł. Więcej szczegółów w sekretariacie Szkoły Sióstr Salezjanek."
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r. 

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15:00. Dzisiejsza niedziela jest też przeżywana jako Święto Dziękczynienia za odzyskanie wolności.
 2. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. Parafia Matki Bożej Królowej Męczenników zaprasza na Msze Święte, każdego trzeciego dnia miesiąca 2019 roku. Najbliższa Msza odbędzie się jutro, 3 czerwca o godz. 20:00 na placu budowy przy krzyżu.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00, a w piątek, z racji ślubów, od rana do godz. 13:00
 5. W sobotę, 8 czerwca w Studzienicznej mają swoje spotkanie Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 10:00. Centralnym punktem jest Msza Święta o godz. 12:00, transmitowana przez TV TRWAM. Tego dnia w Ełku obchodzony jest jubileusz 40-lecia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski i 20-lecia pielgrzymki do Ełku. Rozpoczęcie uroczystości na placu św. Jana Pawła II o godz. 18:00.
 6. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę, 8 czerwca po Mszy Św. o godz. 9:30 spod naszego kościoła. Do Studzienicznej docieramy 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 60 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 7. W dniu 9 czerwca, parafia św. Kazimierza Królewicza organizuje po raz kolejny pielgrzymkę rowerową do Studzienicznej. Więcej informacji na plakatach.
 8. W dniach 15-16 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, Loretto koło Wyszkowa i Niepokalanowa. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie oraz w życiu codziennym o naszych drogich mamach.
 2. W poniedziałek, we wtorek oraz w środę przeżywamy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 3. We wtorek, 28 maja przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego, Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 4. W piątek, 31 maja obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to także rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Jerzego Mazura. W piątek, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały swoją spowiedź od godz. 17:00.
 5. 1 czerwca przypada I sobota miesiąca, lecz z racji ślubów nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka. Oratorium Sióstr Salezjanek (ul. Sejneńska 10) zaprasza na Festyn Rodzinny w sobotę, w godzinach od 14.00. do 17.00. W programie wiele atrakcji, m.in. loteria fantowa, malowanie twarzy, gry i konkursy. Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny! W dniach 24-29.06. są organizowane również półkolonie letnie dla dzieci. Koszt: 70zł. Więcej szczegółów w sekretariacie Szkoły Sióstr Salezjanek.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są związane z wieczorną Mszą Świętą.
 7. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia dzieci z naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 będą przeżywałyI Komunię Świętą. Z racji I niedzieli miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.
 8. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę, 8 czerwca po Mszy Św. o godz. 9:30 spod naszego kościoła. Do Studzienicznej docieramy 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 60 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 9. W dniu 9 czerwca, parafia św. Kazimierza Królewicza organizuje po raz kolejny pielgrzymkę rowerową do Studzienicznej. Więcej informacji na plakatach.
 10. W dniach 15-16 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, Loretto koło Wyszkowa i Niepokalanowa. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wspólnotom, mieszkańcom naszych wsi, Kołom Różańcowym, chórowi, ministrantom i lektorom za zaangażowanie włożone w przygotowanie i sprawny przebieg wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa. Niech dobry Bóg wynagrodzi za wszelką okazaną życzliwość i pomoc.
 2. W piątek, 24 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.
 3. Parafia pw. Św. Aleksandra w Suwałkach organizuje wyjazd na 23. Spotkanie Młodych na polach lednickich. Wyjazd spod konkatedry 31 maja o godz. 22:00, powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Dane kontaktowe do Ks. Piotra w sprawie wyjazdu są podane na plakacie.
 4. Z naszej parafii jak co roku wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka trwa 2 dni. Wyruszamy w sobotę, 8 czerwca po Mszy Św. o godz. 9:30 spod naszego kościoła. Do Studzienicznej docieramy 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszę Św. odpustową. Koszt pielgrzymki to 60 zł. Zapisów dokonujemy w zakrystii lub u ks. Marka.
 5. W dniach 15-16 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, Lasku Grąblińskiego, Loretto koło Wyszkowa i Niepokalanowa. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 6. Młodzież, która w ubiegłą niedzielę przyjęła sakrament bierzmowania ma swoje spotkanie dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

 1. Obecny jest wśród nas Biskup Ełcki Jerzy Mazur, z racji wizytacji kanonicznej parafii. Otoczmy Księdza Biskupa naszą serdeczną modlitwą i braterską miłością. Ksiądz Biskup obchodzi w tym roku 40-lecie kapłaństwa, niech Duch Święty prowadzi Księdza Biskupa na dalsze lata posługi pasterskiej.
 2. W dniu dzisiejszym obchodzimy 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Rozpoczynamy też Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o powołania do naszego seminarium w Ełku.
 3. W poniedziałek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Fatimy i 38. rocznicę zamachu na Jana Pawła II.
 4. We wtorek, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła.
 5. We wtorek, środę i czwartek po Mszy Świętej o godz. 18:00 będą odbywały się próby dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa, także dla rodziców.
 6. W czwartek, 16 maja, obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski.
 7. Parafia pw. Św. Aleksandra w Suwałkach organizuje wyjazd na 23. Spotkanie Młodych na polach lednickich. Wyjazd spod konkatedry 31 maja o godz. 22:00, powrót w niedzielę w godzinach popołudniowych. Dane kontaktowe do Ks. Piotra w sprawie wyjazdu są podane na plakacie.
 8. W dniach 15-16 czerwca, organizowana jest pielgrzymka do Lichenia, Lasku Grąblińskiego, Loretto koło Wyszkowa i Niepokalanowa. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r. 

 1. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy w Kościele 75. Tydzień Miłosierdzia. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. Dziękujemy za ofiary na tacę, które są przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne.
 2. W poniedziałek, 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 3. We wtorek, 30 kwietnia, przeżywamy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W Ełku uroczystości rozpoczynają się o godz. 17:00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą związane bezpośrednio z Mszą Świętą wieczorną. Od miesiąca maja zmienia się także godzina Mszy Świętej wieczornej, na godzinę 18.00.
 5. 1 maja obchodzimy Dzień Modlitw za osoby pracujące i bezrobotne.
 6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 17.00.
 7. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze Święte w naszej parafii o 7:00 i o 18:00. Tego dnia jesteśmy zaproszeni na Uroczystą Mszę św. Poświęcenia placu budowy w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników o godzinie 12.00 przy osiedlu Sobola Biel. Po Mszy św. wspólnotowa Agapa.
 8. Dnia 4 maja 2019 roku, w Raczkach, sześciu alumnów naszego seminarium przyjmie święcenia diakonatu. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym doniosłym wydarzeniu. Otaczajmy kandydatów do diakonatu naszą szczerą modlitwą.
 9. Informujemy, że dnia 12 maja odbędzie się wizytacja kanoniczna ks. Bpa Jerzego w naszej parafii. Z racji dużej grupy młodzieży, na Mszę Świętą o godz. 18:00 zapraszamy tylko osoby przyjmujące sakrament bierzmowania oraz ich rodziny.
 10. W przeddzień wizytacji i bierzmowania, 11 maja, w Olecku odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Młodzież, która uczestniczyła w REO i w kursie Alfa jedzie na to wydarzenie, gdyż jest to ich bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wyjazd o godz. 8:00 spod kościoła, powrót ok. godz. 16:00. W programie: świadectwa, pytania i odpowiedzi z Księdzem Biskupem, Droga Krzyżowa ulicami miasta, Msza Święta i Agapa. Wyjazd jest bezpłatny. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii oraz o zabranie i wypełnienie zgody rodziców na wyjazd. Zapraszamy na to wydarzenie nie tylko bierzmowanych, ale i wszystkich młodych. 

………………………………………………………………………………………………………
SPOTKANIE KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA W WTOREK 30.04.2019 o godz. 18.00
PROSIMY MŁODZIEŻ O:
- ZŁOŻENIE INDEKSÓW SPOWIEDZI MIESIĘCZNEJ
- DOKONANIA WPŁAT 50 ZŁ
- DOSTARCZENIA ZAŚWIADCZEŃ O CHRZCIE ŚW. ( osoby chrzczone poza naszą parafią)
- uczestnicy REO składają własne indeksy REO
………………………………………………………………………………………………………
SAKRAMENT BIERZMOWANIA ZOSTANIE UDZIELONY MŁODZIEŻY 12.05.2019 O GODZ. 18.00.
MŁODZIEŻ PROSIMY O ZAREZERWOWANIE CZASU NA PRÓBY PRZED BIERZMOWANIEM od 6-10 maja 2019
(od poniedziałku do piątku) po MSZY ŚW. WIECZORNEJ (w piątek przed MSZĄ ŚW.)
JAK WSZYSTKO PÓJDZIE DOBRZE, TO MOŻE PRÓBY ZAKOŃCZYMY W ŚRODĘ.
………………………………………………………………………………………………………….
ŚWIADKIEM BIERZMOWANIA PROSIMY ABY BYŁ JEDEN Z RODZICÓW LUB OPIEKUNÓW PRAWNYCH
(tata dla syna; mama dla córki)

 

 

List Siostry Joanny z Boliwii

Zdjęcia

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, największą tajemnicę naszej wiary, życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w chwilach trudnych. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swoimi łaskami, mocą i pokojem.
 2. W dniu jutrzejszym drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Taca w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą to uroczystość będziemy obchodzili w kolejną niedzielę. Przez wszystkie dni Nowenny wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16:00, natomiast Nowennę będziemy odmawiali bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
 4. We wtorek, 23 kwietnia, obchodzimy dzień imienin ks. Bpa Jerzego Mazura. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 5. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, z racji trwania oktawy Wielkanocnej.
 6. Za tydzień przeżywamy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Można skorzystać z odpustu w Suwalskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00.

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA - KTO JESZCZE NIE ZŁOŻYŁ - PROSZENI SĄ DO ŚRODY 24 IV O ZŁOŻENIE WYPEŁNIONYCH KARTEK DO BIERZMOWANIA
………………………………………………………………………………………………………………………………
SPOTKANIE WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA W PIĄTEK PO MSZY ŚW. WIECZORNEJ.- GODZ. 18.00 - włącznie z uczniami SP nr 4
……………………………………………………………………………………………………………………………….
UCZESTNICY REO. SPOTKANIE W SOBOTĘ O GODZ. 08.45 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4. DOROSŁYM PRZYPOMINAMY O PRZYGOTOWANIU „COŚ” NA STÓŁ- AGAPĘ.

 

 

 NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019 

 1. W najbliższy czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – największe misteria ludzkiego odkupienia, jakie sprawuje Kościół. Podajemy program przeżywania tych trzech dni:

  WIELKI CZWARTEK:

  Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22:00.

  WIELKI PIĄTEK:

  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemniej Jutrzni o godz. 9:00 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17:30. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

  WIELKA SOBOTA:
  Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie Ciemnej Jutrzni o godz. 9:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 15:00 co godzinę. Poświęcenie pokarmów w miejscowościach w następującej kolejności: od godz. 10:00 jeden kapłan w Sobolewie, od godz. 10:00 diakon w miejscowościach: Zielone Kamedulskie, Wychodne, Zielone Królewskie, Zielone Drugie, Podbudówek, Dubowo Drugie. Na każdą miejscowość przewidujemy ok. 20 minut. Prosimy o wyrozumiałość w oczekiwaniu. Wigilia Paschalna o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną.

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:
  Porządek Mszy Św. – 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 17:00.

  W II Dzień Świąt porządek Mszy Św. niedzielny.

 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Konfesjonałów w Wielki Wtorek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 20:00 do godz. 24:00.
 3. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza pocztówki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 4. Ogłoszenia od Księdza Proboszcza Marka:
  - Odwiedziny chorych w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Wielki Piątek od godziny 9.00
  - Zapraszamy na Uroczystą Mszę św. Poświęcenia placu budowy w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników 3 maja 2019r. o godzinie 12.00 przy osiedlu Sobola Biel. Po Mszy św. wspólnotowa Agapa.
  - W Wielki Czwartek po liturgii wieczornej zapraszam na spotkanie osoby mogące pomóc w przygotowaniu Uroczystości. Serdecznie zapraszam ks. Proboszcz Marek

 

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 2. Tą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Potrwają one do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. W środę, 10 kwietnia, obchodzimy rocznicę katastrofy smoleńskiej.
 4. W piątek 12 kwietnia br. zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową – po raz pierwszy z Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Miłosierdzia (Salezjanie), następnie przejście ulicami miasta do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach, gdzie po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie możliwa prywatna Adoracja Krzyża – Monstrancji.
 5. W sobotę, 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 6. Już od 1986 roku, z ustanowienia św. Jana Pawła II, Niedziela Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży, dlatego serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w Miejskim Dniu Młodzieży, który będziemy obchodzili w wigilię Niedzieli Palmowej, w sobotę, 13 kwietnia. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, która nie jedzie w tym czasie na kurs „Eureka” ma obowiązek być na tym spotkaniu, gdyż jest to ich bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Gromadzimy się na wspólnej Eucharystii w naszej parafii o godz. 17:00. Następnie wysłuchamy konferencji i weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy!
 7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Podczas Mszy zebrane ofiary przeznaczone są na zakup kwiatów do grobu Pańskiego.
 8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza pocztówki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, Siostry Terezjanki z wolontariuszami będą rozprowadzały baranki i pisanki z ciasta piernikowego oraz drożdżówkę. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby Świetlicy imienia Dzieciątka Jezus prowadzonej przez Siostry.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy włącznie. Msze Święte rekolekcyjne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W czasie rekolekcji zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza na spotkanie formacyjne dnia 2 kwietnia, we wtorek, po wieczornej Mszy Św. do salki katechetycznej pod plebanią.
 3. We wtorek, 2 kwietnia obchodzimy 14. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca.
 4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, w piątek całodzienna.
 5. W piątek, 5 kwietnia zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, czyli czterdziestokilometrową modlitwę w drodze, która jest indywidualnym, samotnym podjęciem trudu nocnej wędrówki z rozważaniami i stacjami pasyjnymi. Rozpoczęcie Eucharystią w Konkatedrze Św. Aleksandra o godz. 21.00. Pobieranie pakietów startowych w salkach za Konkatedrą od godz. 19.30. Szczegóły w serwisach społecznościowych oraz na oficjalnej stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 6. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będzie można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na cele młodzieży z naszej parafii. Można u nich również nabyć czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 7. W przyszłą niedzielę Siostry Terezjanki z wolontariuszami będą rozprowadzały po każdej Mszy Świętej baranki i pisanki z ciasta piernikowego oraz drożdżówkę. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby Świetlicy imienia Dzieciątka Jezus prowadzonej przez Siostry.
 8. Przypominamy, że wczoraj, w sobotę, 30 marca, zaczęło się REO dla bierzmowanych. W przypadku opuszczenia 1-2 spotkań (bez ważnej przyczyny) nie będą dopuszczeni do bierzmowania. Niektórzy już 1 spotkanie opuścili. Terminy spotkań są dostępne na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.03.2019 

 1. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Życia oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
 2. Dzisiaj mija termin zapisów na Rekolekcje Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym (REO). Rekolekcje te rozpocznij się już w najbliższej sobocie, 30 marca o godz. 18:00 w cyklu 7 spotkań z gośćmi w kościele i udostępnionych na stronie internetowej parafii. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w formie gotowej do udziału w REO, czy wyjazdowy kurs Eureka, który odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Przy tej okazji pragniemy ogłosić, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godz. 18:00. W tym dniu Ksiądz Biskup Jerzy Mazur będzie wizytował naszą parafię.
 3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 stamtąd Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Chętnych do pracy Duchowej. 25 marca to także
 4. 27. rocznica po Diecezji Ełckiej.
 5. Wtorek, 26 marca obchodzimy Dzień Modlitw za Więźniów.
 6. 5 kwietnia zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, czyli czterdziestokilometrową modlitwę w tej, która jest indywidualna, samotna i trudna do przeczytania. Rozpoczęcie Eucharystią w Konkatedrze Św. Aleksandra o godz. 21.00. Pobieranie pakietów startowych w salkach za Konkatedrą od godz. 19.30. Szczegóły w serwisach społecznościowych i na oficjalnej stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki wielkanocne, które będą można nabyć wychodząc z kościoła. Dochód zostanie opublikowany na cele młodzieży z naszej parafii. Można nabyć baranka na stół wielkanocny w cenie 6 zł.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

TERMINY REKOLEKCJI EWANGELIZACYJNYCH ODNOWY (REO) SPOTKANIA:

I 30.03.2019r. (sobota) godz. 18.00 - 20.00
II 31.03.2019r (niedziela) godz. 18.00 –20.00
III 06.04.2019r. (sobota) godz. 18.00 - 20.00
IV 07.04.2019r (niedziela) godz. 18.00 –20.00
V 14.04.2019r (niedziela Palmowa) godz. 18.00 –20.00
VI 27.04.2019r. (sobota) godz. ... …………?
VII 28.04.2019r (niedziela) godz. ………… ..?     

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (WIECZÓR UWIELBIENIA dla uczestników REO)

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019  

 1. Dzisiejsza niedziela na dzień modlitwa w intencji misja i misjonarzy. Przy wyjściu z banku może być ofiara do puszki na dzień pomocy.
 2. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagaj nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 3. W każdej niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 4. We wtorek, 19 marca przeżywamy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
 5. W naszej parafii, trzeci czwartek jest aktualna obecna modlitwa członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, w czwartek 21 marca na godz. 17:00.
 6. Dnia 25 marca are obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętej Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tej okazji, w naszym mieście, w dniach od 22 marca do 2 kwietnia, już po raz 15. są organizowane Suwalskie Dni Świętości Życia. Szczegółowy program jest wywieszony na tablicy w kruchcie kościoła.
 7. Osoby, które pragną wziąć udział w REKOLEKCJACH EWANGELIZACYJNYCH ODNOWYCH (REO) oraz kandydaci do bierzmowania.
 8. Rekolekcje odbędą się w cyklu 7 spotkań - sobota, niedziela - o godz. 18.00. Terminy spotkań na stronie i na stronie internetowej parafii. W trakcie REO rediana jest modlitwa o uwolnienie, uzdrowienie, dar Ducha św. 
 9. Obecnie trwa kurs ALPHA (czyt. Alfa) dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania mogą jeszcze zmienić, wybrać pomiędzy kursem EUREKA w dn. 12-14 IV 2019r. lub rozpoczynający się REO.
 10. To jest ostatnie możliwe formy przygotowania się do bierzmowania.  

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 

 1. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagaj nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 2. W każdej niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na próby chóru przygotowującego Liturgię Wielkanocną. Spotkania odbywają się w salce pod plebanią w każdą niedzielę o 15:00.
 4. Dzisiejszą niedzielą dzieci z naszej szkoły rozpoczynają przeżywanie swych rekolekcji wielkopostnych. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Nasze rekolekcje w parafii rozpoczną się V Niedzielą Wielkiego Postu i potrwają do środy włącznie.
 5. Misja Św. Teresy od Dzieciątka Jezus Modlitwy za kapłanów serdecznie zaprasza osoby dorosłe oraz dzieci na spotkanie dnia 12 marca br. (wtorek) do salki katechetycznej pod plebanią po wieczornej Mszy Świętej. Tematem spotkania m.in. będzie wizyta ks. Bruno w Polsce a także rekolekcje na Wigrach, które przeprowadzi ks. Ludwik Nowakowski.
 6. W środę, 13 marca, obchodzimy 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki na dzieło pomocy Ad Gentes.
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, serdecznie zapraszamy na spotkanie także w przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy Świętej o godz. 12:00. Na Mszy Świętej o godz. 12:00 poświęcimy książeczki do nabożeństwa, a po Mszy będzie spotkanie z Panem fotografem.
 9. W dniach 30-31 marca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie oraz do Matki Bożej w Gidlach. Więcej informacji na plakatach w kruchcie kościoła.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019 

 1. Dzisiejsza I niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Również dzisiaj, o godz. 17:00 w konkatedrze św. Aleksandra odbędzie się koncert zatytułowany: „Psalmy dla Niezłomnych”.
 2. Rozpoczynamy 52. tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
 3. Jutro obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Dobiega końca diecezjalny etap procesu kanonicznego o heroiczność cnót życia ks. Kazimierza Hamerszmita, zmierzający do Jego przyszłej beatyfikacji. Uroczyste zamknięcie tego etapu procesu odbędzie się podczas publicznej sesji w poniedziałek, 4 marca o godz. 17:30 w kościele konkatedralnym św. Aleksandra w Suwałkach. Po niej nastąpi Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego.
 4. We wtorek, 5 marca gościmy naszego Księdza Biskupa Jerzego Mazura w szkołach i przedszkolu.
 5. Środą Popielcową Kościół rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W naszej parafii Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 i o 17:00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły: tak zwany ilościowy i jakościowy.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu od godz. 16:00.
 7. W piątek, 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do serdecznych życzeń dołączmy także modlitwę za wszystkie kobiety. Polecajmy ich życie i trudy Panu Bogu i Matce Najświętszej, która jest najpiękniejszym wzorem kobiecości.
 8. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, który odbędzie się w piątek, 8 marca, po Mszy Świętej o godz. 19:15.
 9. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy: Droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 15:30, a dla dorosłych po Mszy Świętej o godz. 17:00. Rozważania Drogi Krzyżowej dla dorosłych przygotowują wspólnoty według następującego porządku: 8 marca- Wspólnota Intronizacyjna, 15 marca- Odnowa w Duchu Świętym
 10. 22 marca- Przyjaciele Oblubieńca, 29 marca- Domowy Kościół, 5 kwietnia- Ruch Rodzin Nazaretańskich, 12 kwietnia- Koło Różańcowe z Zielonego Królewskiego.
 11. W każdą niedzielę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 rozpoczynamy śpiew Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 12. Próby chóru parafialnego, będą odbywały się w każdą niedzielę o godz. 15:00 w salce pod plebanią. Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy swoim śpiewem chcą ubogacić przeżycie Liturgii Wielkanocnej.
 13. Część młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, która brała udział w weekendowym kursie ewangelizacyjnym „Eureka” będzie miała swoje spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17:00 w salce pod plebanią.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.02.2019 r 

 1. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Początek się katechezy dla młodzieży i dorosłych. Ich celem jest spotkanie z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym przez wspólne słuchanie Słowa i liturgię. Będą się one sobą kursowały cyklicznie w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.
 2. W tym urządzeniu obchodzimy I piątek, ja sobotę oraz ja niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, w piątek całodzienna.
 3. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - Niezłomnych Bohaterów. Początek suwalskich kursów w Konkatedrze św. Aleksandra o godz. 12:00. Przebieg uroczystości na stronie kościoła kruchego. Zachęcamy do jakości modlitwy w intencji Ojczyzny oraz Niezłomnych Bohaterów. Z tej okazji, Suwalski Chór Kameralny "Viva musica" oraz Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II zapraszają na koncert zatytułowany: "Psalmy dla niezłomnych", który odbędzie się w konkatedrze św. Aleksandra w przyszłą niedzielę, 3 marca, o godz. 17:00.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK (25.02): od godz. 15:30
ul. Sportowa 6 I
WTOREK (26.02): od godz. 15: 3 0
ul. Sportowa 30
ŚRODA (27.02): od godz. 15:30
ul. Sportowa 32,34
CZWARTEK (28.02): od godz. 15:30
ul. Sportowa

36,38 Dziękujemy za dar zryczałtowanych opłat za tę ofiarę. Cieszymy się, że jesteśmy z tak wielką serdecznością zapraszani do domów z parafian. W celu dostarczenia takiej rodziny, które z powrotem się nadają.

  

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019 

 1. W środę, 20 lutego, przypada 10 rocznica śmierci ks. Artura Śliwowskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwach.
 2. Siostry Terezjanki serdecznie zapraszają modlące się za kapłanów oraz sympatyków na Mszę Św. my wtorek, 19 lutego do Kaplicy Sióstr przy ul. Artyleryjskiej 7 na godz. 17,00. a po Mszy Św. na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W naszej parafii, trzeci czwartek miesiąca jest aktualna obecna modlitwa członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, w czwartek 21 lutego na godz. 17:00.
 4. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, utworzona przy Gimnazjum im. Marii Konopnickiej informacje, które prowadzą nabór do klasy pierwszej, czwartej, piątej, szóstej i siódmej na nowy rok szkolny 2019/2020. Szkolny wysoki poziom nauczania i wychowania respektujące chrześcijański system wartości. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 6. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK (18.02): od godz. 15:30
ul. Iławska, Ul. Sportowa 6D

WTOREK: od godz. 15:30
ul. Sportowa 6E

ŚRODA: od godz. 15:30
ul. Sportowa 6F

CZWARTEK: od godz. 15:30
ul. Sportowa 6G

PIĄTEK: od godz. 15:30
ul. Sportowa 6H

SOBOTA: od godz. 9:00
Sobolewo (27-53)

 

Parafia pw. południowy zachód. Ap. Piotra i Pawła kończy już wizyty duszpasterskie. W celu dostarczenia takiej rodziny, które z powrotem się nadają. W parafii Matki Bożej Królowej Męczenników kolęda nadal trwa.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA -10.02.2019 

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest Światowym Dniem Chorego. Zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00, z klasy posiłków z sakramentu pokuty i pojednania, ao godz. 10:00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu nama napojów.
 2. 16 2013 przypada 13 rocznica śmierci ks. Szymona Klimaszewskiego i ks. Dariusz Sańko. O o modlitwę w ich intencji.
 3. Zachęcamy do nabywania nowego numeru "Martyrii".
 4. Kolęda na przyszły tydzień:

PONIEDZIAŁEK: od godz. 15:30
ul. Raczkowska 185
ul. Cicha, a od od godz.18: 00 ul. Wojska Polskiego 5 i 7

WTOREK: od godz. 15:30
ul. Ułanów Grochowskich, ul. Raczkowska 183
ul. Sportowa 9,20,21,23, ul. Sportowa 6A

ŚRODA: od godz. 15:30
Osiedle: Zielony Zakątek, ul. Leszczyńska

CZWARTEK: od godz. 15:30

ul. Bohaterów
ul. Sportowa 6B

PIĄTEK: od godz. 15:30

ul. Piekarskiego, Bydgoska, Tarnobrzeska
ul. Sportowa 6 

SOBOTA: od godz. 9:00

Sobolewo (od 71 do końca)

 

 IV NIEDZIELA ZWYKŁA -3.02.2018 

 1. W poniedziałek, 5 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Agaty. W tym terminie biorimy chleb i wodę. Jest to również 23. rocznica śmierci ks. prał. Kazimierza Hamerszmita. Msza św. o rychłą beatyfikację ks. Kazimierza będzie sprawowany w tym dniu, w Konkatedrze św. Aleksandra o godz. 8:00.
 2. W tym portalu obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu, od godz. 16:00.
 3. Serdecznie zaprasza na wieczór Uwielbienia z modlitwą i uwolnieniem, które odbędzie się w piątek, 9 lutego o godz. 19:15
 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 10 lutego, po Mszy Świętej o godz. 12:00, podobne czynności przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry zakonne z Łotwy. Będziemy mogli wesprzeć dzieła prowadzone przez siostry.
 6. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK (4.02): od godz. 15:30
ul. Saperska, Artyleryjska, Mała 

WTOREK (5.02): od godz. 15:30
ul. Partyzantów, Klasztorna (od 1 do 26) 

ŚRODA (6.02): od godz. 15:30
ul. Lotnicza, Jasna 

CZWARTEK (7.02): od godz. 15:30
ul. Kosynierów, Słoneczna 

PIĄTEK (8.02): od godz. 15:30
ul. Kawaleryjska, Pogodna (od 1 do 16) 

SOBOTA (9.02): od godz. 9:00
Zielone II, Zastawie- domy za działkami, Zielone Kamedulskie- wieś, Sobolewo (od 1 do 25) 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019 

 1. W tym tygodniu obchodzimy I piątek, I sobotę oraz I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w te dni od godz. 16.00, a w piątek całodzienna.
 2. W sobotę przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, tak zwanej Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o 7.00, 10.00 i 17.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece.
 3. Duszpasterze par. św. Wojciecha w Suwałkach serdecznie zapraszają wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. W przyszłą niedzielę, 3 lutego odbędzie się tak zwana Niedziela Ewangelizacyjna rozpoczynająca cały cykl spotkań. Podczas Mszy niedzielnych będzie można wysłuchać homilii ks. Piotra Paliwody z Ełku, jak również zapisać się na Seminarium. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 5 lutego, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 19:00. Karty do zapisów leżą także na stoliku pod chórem. Karty prosimy przekazać do ks. Marcina w parafii św. Wojciecha.
 4. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK (28.01): od godz. 15:30
ul. Wojska Polskiego 38 A i B, Ul. Sopocka
ul. Klasztorna (od 27 do 50) 

WTOREK ( 29.01): od godz. 15:30
ul. Raczkowska- numery nieparzyste
ul. Pogodna (od 17 do 46) 

ŚRODA (30.01): od godz. 15:30
ul. Raczkowska- numery parzyste
ul. Miła (od 1 do 15) 

CZWARTEK (31.01): od godz. 15:30
ul. Batalionów Chłopskich, Ul.Spacerowa 

SOBOTA (2.02): od godz. 9:00
ul.Utrata ( od Czarnej Hańczy) 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019 

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, a w sobotę obchodzić będziemy Dzień dialogu z Islamem w Kościele Katolickim.
 2. Jutro przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących jak i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą z formularza o Duchu Świętym, w czwartek,  24 stycznia o godz. 17:00. 
 4. Od 22 do 27 stycznia trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Osoby przygotowujące się do bierzmowania, a także młodych z naszej parafii dysponujących czasem podczas ferii zapraszamy na Suwalskie Spotkanie Młodych w łączności z Panamą, które odbędzie się w sobotę, 26 stycznia, w konkatedrze św. Aleksandra. Rozpoczęcie w auli parafialnej o godz. 17:00. W programie: świadectwa, konferencja, Eucharystia, adoracja oraz agapa.
 5. W przyszłą niedzielę, zarówno w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00, jak i po niej, będziemy gościć chór „Primo” pod dyrekcją Pana Ignacego Ołowia. Zapraszamy serdecznie.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w parafii św. Wojciecha w Suwałkach od 5 lutego. Dwa lata temu mieliśmy okazję przeżywać Seminarium w naszej parafii. Samo seminarium nie jest związane z żadną grupą formacyjną, lecz jest swego rodzaju rekolekcjami, które mają w nas odnowić wiarę. Na stoliku pod chórem wyłożone zostały karty zgłoszeniowe. Po wypełnieniu karty, można przynieść ją do naszej zakrystii lub dostarczyć do parafii św. Wojciecha. Zachęcamy również do zapraszania bliskich i znajomych, tak aby jak największa liczba ludzi mogła doświadczyć i spotkać żywego Boga w swoim życiu.
 7. Dzieciom rozpoczynającym ferie zimowe, życzymy Bożego błogosławieństwa, dużo zdrowia, sił do dobrego wykorzystania tego czasu wypoczynku.
 8. Kolęda na przyszły tydzień: 

PONIEDZIAŁEK (21.01): od godz. 15:30
ul. 41 Pułku Piechoty, Powstańców Śląskich 

WTOREK ( 22.01): od godz. 15:30
ul. Wojska Polskiego- domy jednorodzinne- numery parzyste 

ŚRODA (23.01): od godz. 15:30
ul. Wojska Polskiego- bloki nr: 23,25,27 

CZWARTEK (24.01): od godz. 15:30
ul. Wojska Polskiego- bloki nr: 38,44,46, ul. Czwartaków
ul. Budowlana, Rolnicza, Robotnicza 

PIĄTEK (25.01): od godz. 15:30
ul. Zastawie ( od hotelu „Hańcza” do Powstańców Wielkopolskich)
ul. Energetyczna, Murarska 

SOBOTA (26.01): od godz. 9:00
Dubowo II
Sianożęć 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 

 1. W czwartek, 17 stycznia, obchodzimy 22. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jest to także 16. rocznica śmierci Ks. Bpa Edwarda Samsela.
 2. Od piątku, 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. Kolęda na przyszły tydzień:  

PONIEDZIAŁEK (14.01) : od godz. 15:30
ul. NOWOSĄDECKA, ZIELONOGÓRSKA, PILSKA, KONIŃSKA, 
ul. WOJSKA POLSKIEGO- BLOK 114 L,
ul. ŁĄKOWA- NUMERY PARZYSTE ( OD 2 DO 36), 

WTOREK (15.01): od godz. 15:30
ul. WŁOCŁAWSKA, PŁOCKA, SKIERNIEWICKA, ŁOMŻYŃSKA, OSTROŁĘCKA, CIECHANOWSKA
ul. ŁĄKOWA- NUMERY PARZYSTE ( OD 38  DO 90), 

ŚRODA (16.01): od godz. 15:30
ul. SIEDLECKA, ul. BYDGOSKA- BLOK 31, 
ul. BIAŁOSTOCKA
ul. ŁĄKOWA- NUMERY PARZYSTE ( OD 92 DO 106), ORAZ NUMERY NIEPARZYSTE ( OD 67 DO 33), 

CZWARTEK (17.01): od godz. 15:30
ul. GDAŃSKA, SZCZECIŃSKA, TORUŃSKA, SŁUPSKA, ELBLĄSKA, 
ul. ŁĄKOWA - NUMERACJA NIEPARZYSTE (OD 35 DO 1), 

PIĄTEK (18.01): od godz. 15:30
ul. ZAMOJSKA, KOSZALIŃSKA, OLSZTYŃSKA,
ul. WIEJSKA (OD POLNEJ), GÓRNICZA, 

SOBOTA (19.01): od godz. 9:00
WYCHODNE, PODDUBÓWEK
ul. STANISZEWSKIEGO 

 

 

Godziny pracy na FB

Mszy Św. z Parafii

Św Apostołów

Piotra i Pawła

od 13.04.2020r

 

 

Poniedziałek 9:00 i 12:00

torek 6:30 i 17:00

Środa 6:30 i 15:00

Czwartek 15:00 i 17:00

Piątek 15:00 i 17:00

Sobota 6:30 i 15:00